IELTS-Reading ریدینگ آیلتسآیلتسسوالات True/False و Not given در ریدینگ آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/06/T555rue-Final-1.jpg

درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن : در بخش درک مطلب یا همان ریدینگ آزمون آیلتس، مهارت شما در خواندن سریع متن، استنتاج، دایره ی لغات و درک  از متن مورد نظر سنجیده می شود. پس ندانستن کلمات کلیدی و یا کند خوانی باعث از دست رفتن...

درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن

درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن : در بخش درک مطلب یا همان ریدینگ آزمون آیلتس، مهارت شما در خواندن سریع متن، استنتاج، دایره ی لغات و درک  از متن مورد نظر سنجیده می شود. پس ندانستن کلمات کلیدی و یا کند خوانی باعث از دست رفتن زمان و نمره می شود. البته نیاز نیست تا شما تمامی لغات یک متن را بدانید بلکه با توجه به لغات قبل و بعد و درک کلی از متن می توانید معنی کلمات را حدس بزنید.

با ما در این مقاله (درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن) همراه باشید

 

 

درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن : سوالات True/False و Not given یا درست /غلط /غیر قابل پاسخ

بسیاری از زبان آموزانی که به استاد مسجدی مراجعه می کنند و قبلا تجربه ی امتجان آیلتس را دارند بسیار از سخت بودن این بخش گله می کنند. البته تا حدودی درست است زیرا معمولا سوالات به گونه ای مطرح می شوند که شما را به شک بیاندازند که مثلا FALSE است یا NOT GIVEN.

یکی از تکنیک های پاسخ گویی به سوالات true/false و not given این است که ابتدا باید کلمه ی کلیدی را پیدا کنید و سپس به متن بروید و کلماتی که مترادف با آن کلمه ی کلیدی سوال است را پیدا نمایید. اگر توانستید مترادف پیدا کنید با خواندن متن اطراف آن متوجه خواهید شد که آیا خلاف آن کلمه ی کلیدی می باشد یا خیر.

درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن : نکته ی مهم :

حتما در نوشتن پاسخ دقت کنید و کلمه ی  YES یا TRUE و همچنین NO یا FALSE را با املای درست و کامل بنویسید که نمره ای از دست ندهید.

درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن : نکته ی مهم :  این است که قیدها نقش مهمی را ایفا می کنند مثلا کلماتی همچون always، more، less، later، after، before، sometimes، all، sooner و… ازجمله کلماتی هستند که باعث اشتباهات بسیاری می شوند.

توجه داشته باشید که اگر قسمتی از صورت سوال در متن وجود ندارد، پس آن not given می باشد و نیاز نیست با نتیجه گیری های عجیب سعی کنید تا جوابی برای آن سوال بیابید.

درک مطلب آزمون آیلتس و ترفند آن : نمونه سوال برای بخش true/false و not given ریدینگ آزمون آیلتس

در زیر نمونه ای برای این بخش را آورده ایم. کلماتی که با زرد مشخص کرده ایم، در واقع کلمات کلیدی و کلماتی که با قرمز مشخص کرده ایم، کلمات کلیدی بسیار مهم هستند که حتی بدون خواندن متن نیز می توانید به انها پاسخ دهید. پاسخ ها نیز در انتها آورده شده اند:

استاد مسجدی رتبه دو رقمی کنکور سراسری، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی و مدرس برتر و تضمینی زبان از مقطع کارشناسی تا دکتری و آیلتس  با بیش از بیست و پنج سال سابقه  دوره های آیلتس برگزار می کند. با ثبت نام در این دوره ها موفقیت خود را در آزمون آیلتس تضمین کرده و آینده خود را رقم بزنید. تمام کلاس های موسسه استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده برگزار می گردد.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه