آلمانیآموزش صرف فعل در زبان آلمانی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/05/60784545456416_21f5_3256-1.jpg

آموزش صرف فعل در زبان آلمانی آموزش صرف فعل در زبان آلمانی در شکل ساده به معنای تغییر فعل با توجه به فاعل جمله است. در برخی از زبان ها مانند زبان فارسی و زبان آلمانی افعال با توجه به فاعل صرف می شوند. در برخی زبان ها مانند انگلیسی این اتفاق تنها برای افعالی...

آموزش صرف فعل در زبان آلمانی

آموزش صرف فعل در زبان آلمانی در شکل ساده به معنای تغییر فعل با توجه به فاعل جمله است. در برخی از زبان ها مانند زبان فارسی و زبان آلمانی افعال با توجه به فاعل صرف می شوند. در برخی زبان ها مانند انگلیسی این اتفاق تنها برای افعالی محدود می افتد و بیشتر افعال صرف نمی شوند.

در زبان فارسی بیشتر افعال باقاعده هستند. ما با توجه به یک قاعده عمومی پسوندی را با توجه به فاعل به فعل اضافه می کنیم که آن را صرف می کند. برای مثال برای فاعل “من” (اول شخص مفرد) از پسوند –م استفاده می کنیم. فعل رفتن برای اول شخص مفرد به صورت “رفتم” در می آید. در زمان آلمانی هم افعال به شکلی مشابه صرف می شوند. توجه داشته باشید که در زمان های مختلف افعال به شکل های مختلفی صرف می شوند. در این درس تنها نحوه صرف افعال با قاعده در زمان حال را در زبان آلمانی بررسی می کنیم.

آموزش صرف فعل در زبان آلمانی : جدول پسوندهای صرف افعال

روند صرف افعال در آلمانی نیز تا حد زیادی شبیه به فارسی است. پیش از صرف فعل شما ابتدا باید بن فعل را بسازید. برای این کار –en را از انتهای فعل حذف می کنید. سپس با توجه به ضمیر جمله پسوند مناسب را از جدول زیر انتخاب کرده و به انتهای فعل اضافه می کنید.

آموزش صرف فعل در زبان آلمانی : در زیر جدول پسوندهای صرف افعال در زمان حال برای افعال با قاعده را می بینید.


-e
من (اول شخص مفرد)  ich
-st تو (دوم شخص مفرد)  du
-t او (سوم شخص مفرد/ مذکر)  er
-t او (سوم شخص مفرد/ مونث)  sie
-t او (سوم شخص مفرد/ خنثی)  es
-en ما (اول شخص جمع)  wir
-t شما (دوم شخص جمع)  ihr
-en آنها (سوم شخص جمع)  sie

 

آموزش صرف فعل در زبان آلمانی  : برای مثال سه فعل را برای شما صرف می کنیم:

Kaufen ich kaufe  du kaufst  er/sie/es kauft  wir kaufen  ihr kauft  sie kaufen  Fragen ich frage  du fragst  er/sie/es fragt  wir fragen  ihr fragt  sie fragen  Danken ich danke  du dankst  er/sie/es dankt  wir danken  ihr dankt  sie danke

برای یادگیری زبان آلمانی می توانید در کلاس های آموزش زبان آلمانی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی 

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه