آلمانیضمایر شخصی در زبان آلمانی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/06/4484german-mistakes-1.jpg

ضمایر شخصی در زبان آلمانی ضمایر شخصی در زبان آلمانی عبارتند از: ضمایر شخصی مفرد جمع فارسی آلمانی فارسی آلمانی اول شخص من ich ما wir دوم شخص تو تو (محترمانه) du Sie شما شما (محترمانه) ihr Sie سوم شخص او es (خنثی) sie (مونث) er (مذکر) آنها sie   ضمایر شخصی در زبان آلمانی...

ضمایر شخصی در زبان آلمانی

ضمایر شخصی در زبان آلمانی عبارتند از:

ضمایر شخصی مفرد جمع
فارسی آلمانی فارسی آلمانی
اول شخص من ich ما wir
دوم شخص تو تو (محترمانه) du Sie شما شما (محترمانه) ihr Sie
سوم شخص او es (خنثی) sie (مونث) er (مذکر) آنها sie

 

ضمایر شخصی در زبان آلمانی : زبان آلمانی برای ضمیر سوم شخص مفرد دارای سه جنسیت متفاوت است. اینکه باید از کدام یک از این ضمایر (ضمایر شخصی در زبان آلمانی) استفاده کرد با توجه به اسمی که ضمیر با آن جایگزین می شود مشخص می شود. اگر این اسم مذکر بود از ضمیر er، اگر مونث بود از ضمیر sie و اگر خنثی بود از ضمیر es برای اشاره به آن استفاده می شود.

ضمایر شخصی در زبان آلمانی : ضمیر دوم شخص در زبان آلمانی دارای دو حالت عادی و محترمانه است. در زبان فارسی نیز ما برای اشاره محترمانه معمولا از ضمیر “شما” به عنوان دوم شخص مفرد استفاده می کنیم. تفاوت در این است که در زبان آلمانی در حالت دوم شخص جمع نیز ضمیر محترمانه متفاوتی وجود دارد.

ضمیر sie در جدول داده شده در چهار جایگاه متفاوت مورد استفاده قرار گرفته است. توجه داشته باشید که در صورتی که این ضمیر برای کاربرد محترمانه استفاده شده باشد همیشه با حرف اول بزرگ نوشته می شود (حتی اگر وسط جمله از آن استفاده شده باشد). برای تشخیص مفرد بودن یا جمع بودن حالت سوم شخص sie نیز بهتر است به نحوه صرف شدن فعل جمله توجه کرد که در درس های بعد بیشتر به آن اشاره خواهیم کرد.

برای یادگیری زبان آلمانی می توانید در کلاس های آموزش زبان آلمانی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی  

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه