ترکی استانبولیاصطلاحات کاربردی در زبان ترکی استانبولی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/06/vector-illustration-kid-holding-flag_29937-1120.jpg

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی     اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی : در این مطلب قصد داریم با برخی از پرکاربرد ترین اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی آشنا شویم. دانستن این اصلاحات در کنار کمک به شما در درک بهتر زبان ترکی، به شما کمک می کند تا کمی با شباهت های ترکی و...

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی

 

 

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی : در این مطلب قصد داریم با برخی از پرکاربرد ترین اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی آشنا شویم. دانستن این اصلاحات در کنار کمک به شما در درک بهتر زبان ترکی، به شما کمک می کند تا کمی با شباهت های ترکی و فارسی آشنا شوید.

 

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی : عبارت زیر، کاربردی ترین و ساده ترین عبارت برای ادای سلام یا خداحافظی در زبان ترکی هستند

 ترکی فارسی
 Merhaba سلام
 Selam سلام
 Günaydın صبح بخیر
 İyi günler روز بخیر
 İyi akşamlar عصر بخیر
 İyi geceler شب بخیر
 Hoşçakal خداحافظ (توسط کسی که می رود)
 Güle güle خداحافظ (توسط کسی که می ماند)

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی

 

در رابطه با خداحافظی در زبان ترکی، اصطلاح Güle güle! فقط به فردی گفته می شود که دارد محیطی را ترک می کند. پس توسط فردی که در آنجا می ماند گفته می شود.

در رابطه با دو واژه Selam و Merhaba هر دو این واژه ها به معنای سلام هستند اما Merhaba کمی محترمانه تر است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. Selam بیشتر شکل صمیمانه دارد.

 

 

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی : عبارت های زیر ساده ترین و کاربردی ترین عبارات مورد استفاده در تعارفات و احوال پرسی ها در زبان ترکی هستند.

ترکی فارسی
 İyiyim خوبم
 Teşekkür ederim ممنون
 Birşey değil خواهش می کنم (در جواب تشکر)
 Lütfen لطفا
 Özür dilerim Pardon متاسفم، ببخشید
 Afedersiniz ببخشید
 Tamam خوبه، خب، اوکی
 Hoş Geldiniz خوش  آمدید

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی

 

 

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی : دو واژه بسیار مهم دیگر در هر زبان واژه های “بله” و “خیر” هستند که معادل های آنها را در ترکی می بینید.

ترکی فارسی
 Evet بله
 Hayır خیر

اصطلاحات کاربردی زبان ترکی استانبولی

 

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می توانید در کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های ترکی استانبولی، سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در 25 جلسه 2 ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید:

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه