IELTS-Grammarآیلتسگرامر مورد نیاز برای کسب نمره 8 در آزمون آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/06/2-4-1.jpg

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس   گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : اگر به معیارهای سنجش رایتینگ دقت کنید، به راحتی می‌فهمید که گرامر نقشی موثر در نمره شما دارد. چنانچه با اصول درست گرامری آشنا باشید می‌توانید نگارشی سطح بالا ارائه دهید و انتظارات ممتحن را برآورده سازید....

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس

 

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : اگر به معیارهای سنجش رایتینگ دقت کنید، به راحتی می‌فهمید که گرامر نقشی موثر در نمره شما دارد. چنانچه با اصول درست گرامری آشنا باشید می‌توانید نگارشی سطح بالا ارائه دهید و انتظارات ممتحن را برآورده سازید. البته ناگفته نماند که سایر معیارها نیز به اندازه یکسان تاثیرگذار هستند اما آنچه که نوشته شما را متمایز می‌سازد، استفاده درست و بجا از ساختارهای گرامری متنوع و مرتبط است. ابتدا نگاهی می‌اندازیم به تعریف نمره 8 گرامر:

(Grammatical Range and Accuracy (8.0

Uses a wide range of structures

The majority of sentences are error-free

Makes only occasional errors

 

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : همانطور که می‌بینید در تعریف نمره 8 آمده است که فرد از دامنه وسیعی از ساختارهای گرامری استفاده می‌کند و اکثریت قریب به اتفاق جملات وی عاری از هرگونه خطای گرامری هستند. پس کسی که در بخش گرامر رایتینگ نمره 8 می‌گیرد، بر ساختارهای متنوع و درست تسلط کافی دارد

یک نوشته خوب باید ترکیبی از گرامر ساده و پیچیده باشد. لازمه گرفتن نمره خوب در رایتینگ، نوشتن متنی قابل فهم است و این امر با ترکیب کردن درست جملات ساده و پیچیده بدست می‌آید. برای نوشتن ایده های اصلی پاراگراف‌های خود از ساختارهای ساده تر استفاده کنید و سپس ایده خود را با ساختارهای پیچیده تر و متنوع، توضیح دهید. روند کلی گرامر باید از ساده به سخت باشد و اینکار بایستی در تمام پاراگراف‌ها انجام شود.

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : نوشته شما بایستی تنوع گرامری داشته باشد. چنانچه می‌خواهید حداکثر بهره را از معیار گرامر در رایتینگ ببرید، حتما از ساختارهای متنوع استفاده کنید. یکنواختی گرامر و استفاده از یک یا دو ساختار ثابت، نتیجه ای جز نمره 5 بدنبال نخواهد داشت. لیستی از ساختارهای متنوع گرامری را در زیر ببینید:

  1. Passive Sentences
  2. Relatives
  3. Conditionals
  4. Parallel structures
  5. Cleft Sentences
  6. Inversions

 

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : برای کسب آیلتس 8 باید حتما متد داشته باشید. مثلا باید بدانید که پاراگراف introduction در تسک دو رایتینگ آیلتس را با چه متدی بنویسید؟ و یا سوالات چهارگزینه ای در آزمون ریدینگ را به چه روشی پاسخ دهیم؟ و در بخش سوم اسپیکینگ آیلتس به چه متدی سوالات را پاسخ دهیم؟. 

داشتن متد در آزمون آیلتس باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود و این مساله برای کسب آیلتس 8 بسیار لازم و ضروری است.

 

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : برای کسب آیلتس 8 بزرگ بیندیشید و کوتاه قدم بردارید

برای کسب آیلتس 8 اهداف بزرگ در سر بپرورانید، اما قدم های خود را کوتاه و آهسته بردارید. به عنوان مثال از همان ابتدا سعی نکنید روزی هزار کلمه را حفظ کنید.

قدم های کوتاه یعنی سعی کنید هرروز یک کلمه جدید را به صورت کامل یادبگیرید و سعی کنید یک نکته گرامری را فرابگیرید. قدم های کوتاه ،آهسته اما پیوسته و هرروزی، شما را بیشتر به سمت آیلتس 8سوق می دهد.

 

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : برای کسب آیلتس 8 کمتر آزمون دهید و بیشتر آماده شوید

برای کسب آیلتس 8، به جای اینکه هرروز از خودتان آزمون بگیرید،سعی کنید هفته ای یک بار از خودتان آزمون بگیرید و به جای آن بقیه روز های هفته را به آماده سازی خود اختصاص دهید.

هروز به طور مستمر و آهسته، تمام کلمات جدید موجود در ریدینگ آزمونی را که از خود گرفته اید را در دیکشنری پیدا کنید و با آنها جمله بسازید.

موضوعات جدید اسپیکینگ آزمون انجام شده را با دوست و پارتنر خود، مرتب تمرین نمایید و نمونه های رایتینگ موضوع آزمون انجام شده را پیدا کنید و سعی کنید اشتباهات گرامری خود را مرتفع سازید.

​حفظیات شما لزوما به معنی استفاده صحیح برای کسب آیلتس 8 نیست !

بسیاری از دانشجویان من به خود می بالند و گاها با نوعی غرور می گویند که هزاران کلمه را حفظ کرده اند،ده ها موضوع رایتینگ حفظ کرده اند و غیره.

حفظیات شما لزوما برای کسب آیلتس 8 کافی نیستند. برای موفقیت در آیلتس باید بتوانید از گنجینه حفظیات خود در عمل استفاده نمایید. چه فایده ای دارد زمانی که شما هزاران کلمه را از بر دارید در حالیکه طرز استفاده از آنها را در جمله به درستی نمی دانید.

 

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : از اشتباهات خود درس بگیرید!

بسیاری از آیلتس آموزان هر روز از خود آزمون می گیرند و گلایه می کنند که چرا نمره آنها ماه هاست که افزایش نیافته است.

پاسخ من به این دسته از دوستان این است که آیا از اشتباهات خود درس گرفته اید ؟؟؟ و سعی کرده اید که در آزمون های بعدی آن ها را جبران نمایید؟ به عنوان مثال، آیا از اشتباهات گرامری خود درس گرفته اید؟ آیا کلماتی را که به غلط در رایتینگ خود استفاده کرده اید را در آزمون های بعدی اصلاح کرده اید؟

 

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : ازاستفاده از کلمات و گرامر پیچیده پرهیز نمایید 

توصیه من به تمام  آیلتس آموزان مخصوصا در آزمون اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس این است که از استفاده از کلمات بسیار پیچیده و گرامرهای سخت و پیچیده که باعث می شود که گفته های شما و نوشته های شما شبیه گفته و نوشته های ربات ها شود، پرهیز کنید

برای جلوگیری از این مساله به نکته شماره 7 توجه نمایید.

گرامر لازم برای کسب نمره 8 در آیلتس : به زبان انسان ها حرف بزنید و بنویسید، نه به زبان ربات ها

اگر تمایل دارید که نمرات بالایی را در آزمون اسپیکینگ آیلتس کسب نمایید سعی کنید به زبان خودتان و طبیعی صحبت نمایید. این مساله به معنی عدم استفاده از کلمات و عبارات مختلف و جالب نیست، بلکه به این معنی است که در آزمون اسپیکینگ از کلمات و عباراتی که طرز استفاده آنها را به درستی بلد نیستید و فقط آنها را حفظ کرده اید پرهیز کنید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸- ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

آموزش دوره های فشرده و خصوصی مکالمه، زبان های انگلیسی، آلمانی ،روسی، ترکی استانبولی،IELTS، TOEFL 

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه