آلمانیجنسیت اسامی در زبان آلمانی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/germany-travel-heart-set_98292-5339.jpg

جنسیت اسامی در زبان آلمانی   جنسیت اسامی در زبان آلمانی : شاید اطلاع داشته باشید که در زبان آلمانی (مانند عربی و بر خلاف فارسی و انگلیسی) تمامی اسامی دارای جنسیت هستند. وقتی داریم از تمام اسامی صحبت می کنیم به این معناست که حتی اسامی مثل گلدان، شجاعت، خوابگاه، غروب و … هم...

جنسیت اسامی در زبان آلمانی

 

جنسیت اسامی در زبان آلمانی : شاید اطلاع داشته باشید که در زبان آلمانی (مانند عربی و بر خلاف فارسی و انگلیسی) تمامی اسامی دارای جنسیت هستند. وقتی داریم از تمام اسامی صحبت می کنیم به این معناست که حتی اسامی مثل گلدان، شجاعت، خوابگاه، غروب و … هم دارای جنسیت هستند.

جنسیت اسامی در زبان آلمانی : اصلی ترین روش برای اطلاع از جنسیت یک اسم توجه به حرف تعریف آن است. در رابطه با معنای این حروف جلوتر در این درس صحبت خواهیم کرد. اما باید بدانید که هر یک از جنسیت ها در زبان آلمانی با یک حرف تعریف مجزا نشان داده می شود. این حروف تعریف عبارتند از:

 der : برای نشان دادن اسامی مذکر

 die : برای نشان دادن اسامی مونث

 das : برای نشان دادن اسامی خنثی

 

با توجه به اینکه حرف تعریف die نشان دهنده اسامی مونث است پس این اسم یک اسم مونث است. (البته در این مورد امکان تشخیص از روی معنای اسم نیز وجود داشت)

 

 

جنسیت اسامی در زبان آلمانی – تمرین : جنسیت اسامی زیر را مشخص کنید

 das Haus (خانه)

 die Tür (درب)

 das Fenster (پنجره)

 die Wand (دیوار)

 der Tisch (میز)

 der Stuhl (صندلی)

 die Küche (آشپزخانه)

 das Badezimmer (حمام)

 die Garage (گاراژ یا پارکینگ)

جنسیت اسامی در زبان آلمانی : همانطور که در تمرین های بالا دیدید رویه خاصی برای تشخیص جنسیت اسامی وجود ندارد (البته قوائد گرامری پیچیده ای هستند که کمی میتوانند در تشخیص به شما کمک کنند). در نتیجه بهترین روش برای یادگیری جنسیت اسامی حفظ کردن آن به همراه اسم است. پس معمولا به همه زبان آموزان توصیه می کنیم اسامی را به همراه حرف تعریف حفظ کنند نه به صورت جداگانه تا جنسیت اسم نیز به همراه آن در خاطر شما باشد. همه لغت نامه های زبان آلمانی این حرف تعریف را در کنار اسم می گذارند تا به شما در تشخیص جنسیت اسم کمک کنند پس اگر جنسیت یک اسم را نمی شناختید کافی است به لغت نامه مراجعه کنید.

 

 

کلاس های آلمانی موسسه ما در ۲۵ جلسه ۲ ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره های زیر تماس بگیرید.

ارتباط با ما: 09118018018 – 09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه