MSRTچیزهایی که درباره Grammar آزمون MSRT نمی دانید!

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/20190123_125755_0001.png

طریقه موفقیت در آزمون MSRT   چیزهایی که درباره Grammar آزمون MSRT نمی دانید! طریقه موفقیت در آزمون MSRT : اگر با آزمون MSRT آشنایی ندارید می توانید این پست را بخوانید. در صورتی که به دنبال منابع آزمون MSRT هستید این پست را از دست ندهید.   طریقه موفقیت در آزمون MSRT : سوالات...

طریقه موفقیت در آزمون MSRT

 

چیزهایی که درباره Grammar آزمون MSRT نمی دانید!

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : اگر با آزمون MSRT آشنایی ندارید می توانید این پست را بخوانید. در صورتی که به دنبال منابع آزمون MSRT هستید این پست را از دست ندهید.

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : سوالات بخش گرامر شامل دو بخش:

الف)ساختارهای گرامری. ب) تشخیص خطای گرامری، می‌شود. هر کدام از این دو بخش ۱۵سوال دارد که در مجموع ۳۰ سوال در بخش گرامر به داوطلبین ارائه می‌شود. در قسمت تشخیص خطای گرامری داوطلب باید گزینه اشتباه را علامت بزند که داوطلب در این بخش، ۲۰ دقیقه زمان دارد.

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : الف) سوالات ساختارهای گرامری:structure

سوالات این بخش شامل جملات تستی ناقصی است که داوطلب باید جمله‌ای که مناسبترین پاسخ است را، انتخاب نماید. در این بخش هدف بررسی دانش ساختاری انگلیسی زبان آموز است.

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : هنگام پاسخگویی به این بخش به چند نکته توجه کنید:

۱- قبل از انتخاب گزینه جمله را تا انتها مطالعه کنید تا متوجه شوید چه قسمتهایی از جمله حذف شده است.بدین ترتیب متوجه میشود جمله چه چیزی را کم دارد، فعلی ، فاعل و ….

۲- برای اینکه زبان‌ آموز به راحتی نتواند پاسخ را پیدا کند، همه گزینه‌ها به تنهایی درست هستند. لذا باید دقت کنید گزینه‌ای انتخاب کنید که جمله را کامل کند.

۳- مدیریت زمان داشته باشید. اگر جواب یک سوال را نمی‌دانید به سراغ سوال بعدی بروید. اگر در انتهای آزمون زمان اضافی داشتید برگردید و به سوالات نزده خود دقت کنید. از آنجایی که در MSRT نمره منفی وجود ندارد، لذا پیشنهاد می‌کنیم تمام سوالات را پاسخ دهید.

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : ب)سوالات خطای گرامری:written expression

در این قسمت، جملاتی به داوطلب داده میشود که زیر بعضی از قسمتهای آن خط کشیده شده است و زبان آموز باید گزینهای که از نظر گرامری نادرست است را مشخص کند.

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : هنگام پاسخگویی به این بخش به چند نکته توجه کنید:

۱- یکی از آسانترین و موثرترین راه‌ها برای پاسخگویی به این بخش، مطالعه‌ی تمام گزینه‌هاست و گزینه‌ای که به لحاظ گرامری غلط است را انتخاب نمائید.

۲- تمام گزینه‌ها را در جای خالی قرار دهید و تلاش کنید جمله‌ای که همخوانی با ادامه جمله ندارد را انتخاب کنید.

 

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : برای تسلط بیشتر در گرامر آزمون MSRT  بر روی مطالب زیر دقت و مطالعه داشته باشید:

ضمایر

اسمامی

انواع زمان‌ها

حروف ربط

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : منابع فارسی آزمون MSRT

شاید در زمینه این آزمون چندین کتاب به زبان فارسی در بازار وجود داشته باشد اما کدام یک می توانند همه نیازهای شما را برطرف کنند. در ادامه می خواهیم منابع فارسی را به شما معرفی کنیم که تمام نیازهای شما را برای قبولی حتمی در کمترین زمان در آزمون MSRT تضمین می کند.

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : مجموعه کامل Fast برای آزمون MSRT

مجموعه کامل Fast آزمون زبان msrt وزارت علوم چاپ انتشارات جنگل که تالیف استاد مهرداد زنگیه وندی می باشد شامل ۴ کتاب بسیار کامل و جامع برای آزمون است. این مجموعه مباحث گرامر، درک متن، لغات و نمونه سوالات آزمون را پوشش می دهد و در حال حاضر پرفروش ترین مجموعه برای این آزمون نیز می باشد. 

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar تالیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی

این کتاب با توضیحات ساده و به اندازه و اجتناب از زیاده گویی‌ های گیج‌ کننده برخی از کتاب‌ های موجود در بازار و ارایۀ پاسخ‌ های کامـلاً تشــریحـــی و تحلیل تمام گزینه‌ ها برای بیش از ۷۵۰ تست گرامر توانسته به منبعی کامل برای مخاطبان بدل گردد. همچنین، جالب است بدانید که کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar تالیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی تنها منبعی است که شامل سؤالات واقعی ادوار گذشتۀ آزمون‌ هاست و این نکته به داوطلبان کمک می‌ کند تا با نحوۀ طرح سؤال از مباحث گرامری آشنا شوند. این کتاب بروزترین و کامل‌ ترین منبع گرامر آزمون MSRT است

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : نحوه ثبت‌نام در آزمون MSRT

ثبت‌نام این آزمون به صورت اینترنتی و پرداخت هزینه­ آن، به‌صورت آنلاین است. هزینه آزمون MSRT در حال حاضر ۶۰۰,۰۰۰ ریال است.

جهت ثبت‌نام برای این آزمون باید به سامانه سجاد مراجعه کنید. در گذشته ثبت نام در این آزمون از طریق سامانه آزمون MSRT به آدرس msrt-exam.saorg.ir صورت می‌گرفت، اما از تیرماه 98 اعلام شد که سامانه ثبت نام آزمون MSRT تغییر نموده است.

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : این آزمون به صورت تستی برگزار می‌شود، دارای ۱۰۰ سؤال است و از سه قسمت تشکیل شده است:

۱- Listening Comprehension: این قسمت از ۳۰ تست تشکیل شده است و در آن از مکالمات کوتاه، بلند و نیز درک مطلب شفاهی سؤال پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این بخش از آزمون بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بوده و دفترچه سؤالات آن به صورت مجزا از دفترچه دو بخش دیگر توزیع می‌شود.

۲- Structure and Written Expression: این قسمت شامل ۳۰ تست است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۲۰ دقیقه است. زمان لازم جهت پاسخگویی به این بخش از آزمون ۴۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.

۳- Reading Comprehension: از ۴۰ تست تشکیل شده که معمولاً شامل ۴ متن جداگانه می‌باشد که برای هر قسمت ۱۰ سؤال مطرح شده است.

لازم به ذکر است که دفترچه سؤالات آزمون در یک مرحله توزیع می‌شود.

 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT : نمره قبولی آزمون MSRT

به طور معمول نمره قبولی در این آزمون معادل نیمی از نمره کل (50 از 100) است. اما دانشگاه‌های مختلف ممکن است نمره قبولی مدنظر خود را اعمال کنند. برخی دانشگاه‌های برتر نمره بین 60 تا 65 را مورد قبول می‌دانند.

با این حال، آیین‌نامه امتیازدهی مصاحبه دکتری که در سال 96 ابلاغ شد، حداقل نمره قبولی آزمون MSRT را 45 اعلام کرده است. (نحوه امتیازدهی مصاحبه دکتری)

آخرین آیین‌نامه دکتری دانشگاه آزاد نیز مبنی بر قبولی نمره 50 در آزمون MSRT است. (نمره مدرک زبان دکتری آزاد)

 

آزمون MSRT چیست؟
آزمون MSRT همان MCHE بوده که آزمون رسمی وزارت علوم می باشد و از نام همان وزارتخانه مشتق شده است. آزمون MCHE به عنوان مجوز ورود دانشجو به دوره دکتری تلقی می شود و اگر دانشجویی این مدرک را نداشته باشد نمی تواند وارد مقطع دکتری دانشگاه های داخل کشور شود.
کلیات سرفصل ها همان چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار (Structure, Listening, Reading, Vocabulary) است و مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد.
 
 
طریقه موفقیت در آزمون MSRT :  آزمون MCHE از سه قسمت تشکیل شده است:
۱) Listening Comprehension
این بخش ۳۰ تست بوده که شامل مکالمات کوتاه است. سوال مطرح شده در مورد مکالمات بوده و نکته مهم در پاسخگویی به سوال این است که به صحبت های نفر دوم در جواب دهی دقت بیشتر شود.
۲) Structure and Written Expression
این بخش نیز ۳۰ سوال داشته که به طور مساوی بین structure  و written expression تقسیم شده است.
۳) Reading Comprehension
حاوی ۴۰ تست بوده که ۴ متن جداگانه دارد.
 
طریقه موفقیت در آزمون MSRT : این آزمون تقریبا هر ماه یک بار برگزار می شود. نمره منفی نداشته و در صورت مردود شدن با یک نوبت امتحان فاصله، می توان در آزمون بعدی شرکت کرد. نمره قبولی از ۵۰ به یالا بوده که بسته به دانشگاه می تواند بین ۴۵-۷۵ متغیر باشد. منابع و مراجع امتحان، BARRONS و LONGMAN TOEFL می باشد و نتایج چند روز پس از امتحان اعلام می شود.
آزمون MCHE در مقایسه با آزمون های TOEFL و IELTS ساده تر و کم هزینه تر می باشد.

توضیحات :
۱- شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد
۲-شماره رهگیری کارنامه عدد رقمی می باشد که در قسمت پایین کارنامه درج شده است. نمونه کد رهگیری : http://msrt-exam.saorg.ir/Verify/111111111111111 ضمنا” کد فوق مربوط به شما نمی باشد بصورت فرضی است
۳-ارتباط با مرکز آزمون فقط ازطریق محیط کاربری قسمت ارسال و دریافت پیام امکان پذیر است.پیغام خود را ارسال نموده و در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد ضمنا” با مراکز شهرستانها تماس نگیرید پاسخگویی فقط از طریق سامانه می باشد.
۴- تعداد سوالات ۱۰۰ تا می باشد: ۳۰ سوال شنیداری ، ۳۰ سوال گرامر و ۴۰ سوال درک وطلب. برای منابع آزمون نیز تستهای تافل ibt و pbt توصیه می شود.
۵- جهت دریافت کارنامه نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد داوطلبان می توانند بعد از دریافت کارنامه از داخل پرو فایلشان قسمت مشاهده و دریافت کارنامه آنرا به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ارائه نموده و دانشگاهها می توانند طبق بخشنامه شماره ۴۲/۱/۱۹۷۸۹۹ مورخ ۳۰/۲/۱۳۹۳ اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خارج با شماره بارکد(۱۵ رقمی) که در پایین کارنامه درج گردیده است از طریق سامانه آزمون زبان قسمت صحت کارنامه تائیدیه نتیجه شما را مشاهده نمایند .ضمنا” داوطلبانی که از قبل کارنامه را بصورت حضوری دریافت نموده اند باید مجددا” کارنامه را از پرو فایلشان دریافت نمایند.
۶- کارت را باید از داخل پرو فایلتان قسمت دریافت کارت دریافت نمائید زمان دریافت سه روز مانده به آزمون می باشد.
۷- درخواست تجدید نظررا باید از طریق پرو فایلتان قسمت ارسال و دریافت پیام فقط تا ۵ روز بعد از اعلام نتایج ارسال نمائید درخواست شما مورد بررسی قرار گرفته و درصورتیکه نتیجه شما تغییر کند در پرو فایلتان اعمال می شود ضمنا” پاسخ تجدید نظر نتایج بصورت انفرادی داده نمی شود
۸- انصراف یا جابجایی تاریخ امکان پذیر نیست
ثبت نام :
داوطلبان برای ثبت نام در آزمون MSRT باید اول در سامانه پرو فایل بسازند در صفحه وردی سامانه آیکون ثبت نام را کلیک نموده و فرم ثبت نام را بدقت تکمیل نموده و بعد از تکمیل مشخصات تصاویر خودرا (عکس(جدید -تمام رخ و زمینه روشن)-صفحه اول شناسنامه-کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی  یا کارت دانشجویی) را اسکن نموده و در پرو فایلتان اپلود نمائید و طبق تاریخهایی که در تقویم آزمون درج می شود اقدام به ثبت نام نمائید بدینصورت که اول آزمون مورد نظر و حوزه انتخابی را رزرو نموده و طبق مهلتی که سامانه به شما جهت پرداخت هزینه آزمون می دهد اقدام کنید پرداخت هزینه فقط بصورت آنلاین می باشد و بعد از پرداخت حتما” کد ره گیری را یادداشت نمائید.
فرمت تصاویر اسکن شده  باید بصورتJPG و اندازه آن زیر ۵۰۰ کیلو بایت باشد
داوطلبان حتما” قبل از شرو ع زمان ثبت نام اقدام به ساختن پروفایل نمایند چون بعداز ساختن پروفایل مدارک داوطلب نیاز به تائید سامانه دارد و ممکن است  در حوزه های مورد نظر ظرفیت تکمیل شده و نتوانید ثبت نام کنید.
در انتخاب تاریخ و حوزه آزمون دقت لازم را داشته باشید  چون انصراف یا تغییر تاریخ و تغییر حوزه آزمون  امکان پذیر نمی باشد.
 

طریقه موفقیت در آزمون MSRT 

ما با معرفی موسسه خصوصی زبان اندیشان استاد مسجدی موفقیت شما را تضمین میکنیم

استاد مسجدی رتبه ی دو رقمی کنکور سراسری و از دانش آموختگان دانشگاه سراسری شهید بهشتی و موسس برتر و تضمینی زبان از مقطع کارشناسی تا دکتری با بیش از بیست و پنج سال سابقه مشاوره وتدریس میباشند

 

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰

۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها : رشت

لاهیجان

انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه