آلمانیصرف عبارات در زبان آلمانی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/2-54-1.jpg

صرف عبارات در زبان آلمانی   صرف عبارات در زبان آلمانی : تعاریف عمومی در تلفظ زبان آلمانی تلفظ هنر ساختن واژه ها به صورت صوتی است. همانطور که در نوشتن هر فرد دست خط خودش را دارد، در تلفظ هم هر فرد نحوه گفتار خاص خودش را دارد. در نوشتن اگر شما بیش از...

صرف عبارات در زبان آلمانی

 

صرف عبارات در زبان آلمانی : تعاریف عمومی در تلفظ زبان آلمانی

تلفظ هنر ساختن واژه ها به صورت صوتی است. همانطور که در نوشتن هر فرد دست خط خودش را دارد، در تلفظ هم هر فرد نحوه گفتار خاص خودش را دارد. در نوشتن اگر شما بیش از حد بد خط بنویسید امکان خواندن دست خط شما برای دیگران میسر نخواهد بود. پس سعی می کنید قواعد نوشتن را به نحوی رعایت کنید که نوشته های شما برای همه قابل درک باشد. همین موضوع در قواعد تلفظ هم صادق است. شما باید قواعد تلفظ را آنقدر خوب رعایت کنید که دیگران بتوانند واژه هایی که می سازید را درک کنند.

ما سعی می کنیم در این بخش به بیان ریز جزئیات مرتبط با تلفظ حروف بپردازیم. طبیعتا رعایت همه این نکات برای شما الزامی نیست اما یادگیری بهتر تلفظ می تواند به درک بهتر زبان و تسلط بیشتر شما منجر شود.

 

صرف عبارات در زبان آلمانی : ساختار تلفظ حروف

پیش از یادگیری نحوه تلفظ حروف باید با تا حدی با ساختار تلفظ و تعریفات عمومی در این زمینه آشنا شوید. شاید از قبل بدانید که حروف و آواها از نظر نحوه بیان به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

صرف عبارات در زبان آلمانی : حروف صدادار: مثلا در زبان فارسی آ، ای، او، فتحه ( َ )، کسره ( ِ ) و ضمه ( ُ ) حروفی هستند که آوای صدادار دارند.

صرف عبارات در زبان آلمانی : حروف بی صدا: بقیه حروف به جز حروف به جز شش حرف گفته شده همه آوای بی صدا دارند.

 

صرف عبارات در زبان آلمانی : تفاوت حروف صدادار و بی صدا

در تعریف ساده حروف یا آواهای صدادار، به دسته ای از آواها گفته می شود که در زمان بیان آنها ما هوا را به صورت مستقیم از دهان و حنجره خارج می کنیم و آن را متوقف نمی کنیم. در واقع آواهای صدادار به واسطه عبور هوا از حنجره به وجود می آیند. برای مثال به صورت کشیده آوای ” آ ” را بیان کنید و به نحوه ساخته شدنش توجه کنید.

در مقابل حروف بی صدا حروفی هستند که به واسطه نحوه متوقف کردن هوا در دهان یا حنجره ساخته می شوند. به همین علت به آنها حروف بی صدا می گویند. هر آوای بی صدا در واقع یک روش برای متوقف کردن جریان هوا در دهان یا حنجره است.

میتوانید برای درک ساده تر آواهای صدادار را مشابه رنگ هایی برای جریان آب در نظر بگیرید و حروف بی صدا را مانند شابلون هایی که به این جریان آب شکلی خاص می دهند. در نهایت شما واژه ها را از طریق ساختن شکل ها با رنگ هایی متفاوت می سازید. به همین دلیل که ادا کردن آواهای بی صدا بدون آواهای صدادار سخت است. چراکه برای ادا کردن یک صدا شما نیاز به بیرون دادن هوا از حنجره خود دارید و این هوا خود را به صورت یکی از آواهای صدادار نشان می دهد.

صرف عبارات در زبان آلمانی :

به بخش گرامر از آموزش زبان آلمانی خوش امدید. پیش از شروع درس باید این نکته را خاطر نشان کنم که شماره بندی درس ها با توجه به اولویت بندی نویسندگان وبسایت و با هدف یادگیری آسان تر درس ها صورت گرفته اما در طراحی درس به این نکته توجه شده که هر درس تا جای ممکن از دیگر درس ها مستقل طراحی شود. در صورتی که نیاز به یادآوری یا یادگیری درس خاصی دارید می توانید از طریق بخش گرامر زبان آلمانی بخش مورد نظر خود را پیدا کرده یا عنوان مورد نظر را جست و جو کنید.

یکی از دلایل پیچیده شدن زبان آلمانی صرف کردن افعال در آن است. برای بیشتر زبان آموزان که از گذشته با زبان انگلیسی آشنایی داشته اند صرف کردن عبارات در آلمانی در ابتدا کمی گیج کننده به نظر می رسد. البته شما پیش زمینه صرف کردن افعال در فارسی را دارید و با کمی تمرین میتوانید با به آن مسلط شوید.

در این مرحله اول با ضمایر شخصی و صرف افعال در جملات فاعلی یا  nominative آشنا خواهید شد. به این مثال توجه کنید:

مریم کتاب می خواند.

در این عبارت مریم فاعل جمله است. در عبارات فاعلی یا nominative این فاعل است که مشخص می کند فعل باید به چه صورت صرف شود. در صورتی که نوع فاعل عوض شود (مثلا از سوم شخص به اول شخص) نوع صرف کردن فعل نیز تغییر خواهد کرد.

 

و در انتها مقاله ی صرف عبارات در زبان آلمانی را با معرفی موسسه خصوصی زبان اندیشان استاد مسجدی به پایان میرسانیم

استاد مسجدی رتبه ی 2رقمی کنکور سراسری و دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی همچنین مبدع آموزش فشرده زبان های زنده ی دنیا با بیست وپنج سال سابقه تدریس در بیش از 20موسسه علمی در تهران – رشت و انزلی با گذراندن هزاران ساعت تجربه مشاوره به دانش آموزان و کنکوری های عزیز

لازم به ذکر است تنها یک مشاوره ی خوب و اصولی میتواند کمک کننده ی راه و نشان دهنده ی مسیر موفقیت شما باشد

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : 091180180180

09113334659

محل برگزاری کلاسها : رشت – لاهیجان – انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه