IELTS-Listening لیسنینگ آیلتسآیلتسترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/music-happiness-technology-concept-lovely-teenage-woman-has-blonde-dyed-hair-listens-music-cell-phone-joyfully-dances_176420-15208.jpg

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : چطور نمره بهتری بگیریم بخش شنیداری ممکن است ساده‌ترین بخش برای بالا بردن نمره شما باشد. چرا؟ چون در بخش شنیداری آیلتس راهکارهای روشنی وجود دارد که ظرف چند ساعت می‌توانید آنها را آموخته و تمرین کنید. در بخش شنیداری آزمون آیلتس...

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : چطور نمره بهتری بگیریم

بخش شنیداری ممکن است ساده‌ترین بخش برای بالا بردن نمره شما باشد.

چرا؟ چون در بخش شنیداری آیلتس راهکارهای روشنی وجود دارد که ظرف چند ساعت می‌توانید آنها را آموخته و تمرین کنید.

در بخش شنیداری آزمون آیلتس ، ۴ متن را می‌شنوید، هر کدام پنج دقیقه طول می‌کشد. وقتی به هر متن گوش می‌کنید باید به سوالات پاسخ دهید.

در پایان آزمون دارید تا پاسخ‌ها را به پاسخنامه منتقل کنید.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : کلمات خاص را درمتن بیابید

اولین نکته من در این بخش درباره آمادگی مناسب است. قبل از اینکه به متن گوش دهید، سریع سوالات را بخوانید و به کلمات خاص دقت کنید. این کلمات عمدتا اسامی و اغلب اسامی افراد یا مکان‌ها هستند. نه تنها این کلمات به شما در پیش بینی محتوای متن کمک می‌کند بلکه باعث می‌شود جلوتر از متن باشید. حتما گوینده به نام افراد یا اماکن اشاره می‌کند پس می‌توانید گوش کنید و آنها را از دست ندهید. ممکن است گوینده به کلمات دیگری هم آنها اشاره کند، پس نباید خیلی به آنها وابسته باشید.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : نشانه‌های گرامری را مشخص کنید

می‌توانید این کاررا قبل و حین گوش دادن به متن انجام دهید. به ویژه در سوالاتی که باید در آنها جملات را تکمیل کنید، به شکل گرامری جمله دقت کنید. ممکن است مجبور باشید کلمات گوینده را برای پاسخ درست تغییر دهید. یک نمونه خوب از این مورد، وقتی است که گوینده از حرف تعریف  a to+infinitive form (‘to agree’)  استفاده می‌کند اما پاسخ سوال فرم (‘agreeing’) an -ing  یا حتی یک اسم (‘agreement’) است.همچنین مفرد و جمع بودن فعل را هم بررسی کنید چرا که هنگام شنیدن متن تشخیص حرف ‘s’ جمع در پایان اسم سخت است.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : مهارت شنیدن هدفمند را تمرین کنید

این مهم‌ترین مهارت در قسمت شنیداری آیلتس به حساب می‌آید. شنیدن هدفمند زمانی است که بیشتر به منظور دریافت اطلاعات خاصی به متن گوش می دهید، تا اینکه گوش کنید که شخص چه می‌گوید. نمونه مورد علاقه من ایستگاه قطار است. وقتی شما همه اعلان‌های عمومی را می‌شنوید آیا به هر کدام با دقت گوش‌ می‌کنید؟ نه، شما احتمالا فقط گوش می کنید تا نام مقصد خود را بشنوید. وقتی دوستی داستانی برای شما تعریف می کند، تمرین کنید تا طوری گوش کنید که منظور کلی آن را بفهمید .دربخش شنیداری آیلتس ، ابتدا سوالات را بخوانید تا بفهمید متن درباره چیست، و بعد از شنیدن هدفمند برای دریافت آن ده بخش از اطلاعات مهم استفاده کنید.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : اگر پاسخ سوالی را نشنیده‌اید از آن رد شوید

یکی از خطرات بزرگ آزمون شنیداری آیلتس یا هر آزمون شنیداری دیگر پرت شدن حواس فرد است. ممکن است یک سوال سخت حواس ما را پرت کند. او چه گفت؟ و همین باعث می‌شود نتوانید روی سوال بعدی که ممکن است ساده‌تر باشد، تمرکز کنید. به خاطر داشته باشید، در آزمون شنیداری آیلتس تنها به ۳۰ پاسخ درست از ۴۰ سوال برای کسب نمره ۷ نیاز دارید، که خود نمره خوبی است. پس سوالات زیادی را از دست ندهید فقط به این خاطر که پاسخ را نشنیده‌اید. البته، می‌توانید پاسخ را حدس بزنید ولی باید بعد از شنیدن متن این کار را انجام دهید.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : گرامر و املای پاسخ را چک کنید

نکته نهایی این بخش موردی است که به راحتی فراموش می‌شود. چونکه وقتی شنیدن متن تمام می‌شود شما خسته هستید و فقط می‌خواهید آزمون را تمام کنید. با این وجود، لطفا دوباره پاسخ خود را از نظر گرامری و املایی چک کنید و دقت کنید که بیشتر از تعداد کلمات مجاز استفاده نکرده باشید. همانطور که در نکته شماره ۲ شنیداری دیدید، برخی سوالات نیاز دارند که شما کلمات گوینده را برای پاسخ صحیح تغییر دهید. یک ممتحن آیلتس خطاهای خیلی کوچک گرامری و املایی را نادیده می‌گیرد وشما قطعا نمی‌خواهید این شانس را از دست بدهید.

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس

خوب پس شما تصمیم دارید که سه ماهه مدرک آیلتس با نمره 7 یا بالاتر بگیرید ؟

در این مقاله با هم روش رسیدن به این هدف را مرور می کنیم.

آیا سه ماه وقت برای گرفتن نمره 7 کافی است؟ پاسخ این سوال بستگی به سطح زبان انگلیسی شما در حال حاضر دارد، اگر الان در سطح نمره 6 باشید، بله حتماً کافی است، ولی معمولاً متقاضیانی که به آکادمی عبادی برای کلاس آیلتس شرکت می کنند در سطح متوسط یا حتی مقدماتی هستند و مایل هستند که در عرض سه ماه به نمره 7 برسند، بنابراین شاید سوال درست تر این باشد که اگر در سطح مقدماتی باشید چند ماه کلاس و چه برنامه ریزی منزلی ممکن است که شما را به نمره 7 برساند و آیا اصلا این فرض که سه ماه کلاس برای رسیدن به نمره 7 کافی است درست است؟

پاسخ کوتاه به سوال بالا این است که بله در سه ماه هم می توان از نمره کاملاً مقدماتی به نمره 7 رسید، ولی اینکه یک برنامه ریزی قطعی باشد ممکن نیست. به عبارتی شانس رسیدن به این نمره در سه ماه هم وجود دارد، ولی به شانس بستگی دارد.  از کاملاً مقدماتی تا نمره 7 در ایلتس در سه ماه، شباهت زیادی به دوره های فشرده تکاوری دارد، هر شخصی می تواند در این دوره ها شرکت کند، ولی هر شخصی در سه ماه یک تکاور موفق نخواهد شد.  اکثر مراکزی که تبلیغ می کنند که از مقدماتی تا آیلتس در 3 ماه، در حقیقت تبلیغ می کنند که تمامی دوره های آموزشی لازم را در سه ماه برگزار خواهند کرد، به عبارتی شما هر روز به شکل فشرده حدود 4 ساعت یا بیشتر کلاس خواهید داشت، هزینه زیادی در زمان کم خواهید کرد، و شب ها تا دیروقت در حال انجام تمرین ها، یادگیری لغت معنی، تمرین تکنیک ها و تست زدن هستید، و در روز آزمون IELTS  اگر در سلامت ذهن و جسم باقی مانده باشید و شانس بیاورید و سوال ها در حوزه هایی باشد که رسیده باشید لغت معنی کافی یاد بگیرید، به نمره 7 خواهید رسید.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : یه هدف واقعی و قابل دسترس برای خودت انتخاب کن

برای به دست آوردن یه نمره‌ی راضی‌کننده در آزمون آیلتس ، باید واقع بین باشی. اگه هدف این باشه که به یه سطح مشخصی از مهارت در زبان انگلیسی برسی، موفقیت تنها در صورت تمرین فراوان به دست خواهد آمد. مهمه که قبل از تعیین هدف برای خودت، بدونی که نمره‌ی آیلتس به چه بخش‌هایی تقسیم می‌شه و هر نمره‌ای چه معنی می‌تونه داشته باشه.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : از یک برنامه‌ی مطالعاتی منظم پیروی کن

تا جایی که امکان داره، بیشترین تعداد ساعات رو برای تمرین زبان انگلیسی، در ۴ مهارت (گفتاری، شنیداری، نوشتاری، و خواندن) تنظیم کن. در تمرینت منظم باش. و بین کارهایی که انجام میدی به خودت استراحت بده. حداقل یک روز در هفته به خودت استراحت بده و بی خیال آزمون باش. راز موفقیت اینه که به سمت هدفت با سرعت کم و مداوم و منظم حرکت کنی. هر جایی که هستی، از فرصت‌های پیش آمده برای گوش دادن به گفتار انگلیسی، استفاده کن. فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی رو نگاه کن، به برنامه‌های رادیویی به زبان انگلیسی گوش کن. حتی به آهنگ‌های انگلیسی. تا جایی که میتونی مکالمه‌های زیادی با افراد انگلیسی زبان داشته باش و اوقاتی که میتونی با دوستات گفتار تمرین کن. سعی کن هر روزه حداقل یه متن به زبان انگلیسی بخونی. تو باید همیشه در پروسه‌ی خوندن کتاب انگلیسی باشی.(یک یا دو صفحه قبل از خواب می‌تونه برنامه‌ی عالی باشه.) روزنامه‌ها، مجلات، و رمان‌های انگلیسی متناسب با سطح زبان خودت بخون .(که در کتابفروشی‌های زبان قابل دسترسی هستند.) تا میتونی از شیوه‌ی آکادمیک برای یادگیری استفاده کن). همیشه کتاب‌های زبان رو با خودت حمل کن، تا در اوقات بیکاری و زمان‌هایی که تلف میشه، ازشون استفاده کنی. درباره‌ی فهمیدن معنی هر کلمه نگران نباش. بعضی از مقالات رو با جزئیات و بعضی دیگر رو با سرعت بخون.

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : سرعت شخصی خودت را زیادتر کن

در آزمون آیلتس ، زمان دشمن توئه. شرکت‌کنندگانی که نمره‌ی خوبی نمی‌گیرند، در حالی که امیدوار بودند، اغلب از این قضیه شکایت می‌کنند که در بخش شنیداری، سرعت گوینده ی ضبط زیاد بوده و نتونستن همه‌ی سوالات این بخش رو پاسخ بدن، و همچنین در بخش خواندن، وقت کم آوردن. در ابتدای کار، در مورد وقت کم آوردن نگرانی نداشته باش. نمره‌ی آزمون برای سنجش شرکت کنندگان، از ۰ تا ۹ هست. شرکت کنندگانی که زبانشون عالیه، می‌تونند انتظار داشته باشند که نمره‌ی ۹ رو کسب کنند، اما حتی افراد بومی نمی‌تونن در بخش شنیداری و خواندن، نمی‌تونن به صوذت کامل و عالی سوالات رو جواب بدن. این آزمون یه آزمون چالشی هست. آزمون آیلتس بسیاری از جنبه‌های مهارت در زبان انگلیسی رو می‌سنجه از جمله سرعت حرف زدن، شنیدن، نوشتن، خواندن و فکر کردن. مهارت سرعت، چیزی نیست که به سرعت بهبود پیدا کنه بلکه در طول زمان اتفاق می‌افته و در نتیجه‌ی تمرین زیاد زبان انگلیسی، حاصل می‌شه. سرعت و توانایی ات در پنج زمینه‌ی ذکر شده، در هر زمانی مقدار مشخصی می‌باشد. نمره‌های آزمون آیلتس در مهارت‌های مختلف بسیار دقیق هستند، و مهارت واقعی شرکت‌کنندگان رو در سطح زبان نشون میدن. در روزقبل و روز آزمون، برای افزایش شانس موفقیتت، می‌تونی یه سری از کارها رو انجام بدی. شرایط زیر رو در نظر بگیر. اگرچه یه ماشین مسابقه‌ای نمیتونه از سرعت ماکزیممش بیشتر بره، ولی اگه راننده‌ی ماهر و با دست فرمون خوبی داشته باشه، میتونه‌ مسابقه رو برنده باشه. آزمون‌های شنیداری، خواندن و نوشتاری، مانند این قضیه‌اند و صبح برگزار می‌شوند. و مدت زمان این‌ آزمون‌ها، دو ساعت و سی دقیقه است. (آزمون گفتار، در یک زمان مشخصی در بعد ازظهر انجام می‌گیرد.) یه فاصله‌ی استراحت کوتاهی بین آزمون خواندن و نوشتاری وجود داره، بنابراین برای یه مدت طولانی باید در بهترین فرم خودت باشی. به این خاطره که باید قبل از آزمون خوب بخوری و خواب مناسبی داشته باشی. راهنمایی‌هایی که در اینجا وجود داره، باید بهت کمک کنه که به بیشترین سرعتت برسی. هر چقدر تلاش بیشتری برای این کار انجام بدی،  سرعت شخصی‌ات در این مسیر بیشتر خواهد شد

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : سرعت خواندن جمله‌ات رو زیاد‌تر کن

هر چقدر سریعتر و با دقت بیشتر بتونی، بخونی، سوالات بیشتری رو قادر خواهی بود که جواب بدهی. در تمامی آزمون‌ها دستور‌العمل‌ها، مثال‌ها و سوالات باید سریع خوانده شوند. و به خوبی فهمیده شوند، تا زمان بیشتری برای پاسخگویی، در اختیار داشته باشی. این مهم، با بهبود سرعت خواندنت به دست خواهد آمد.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : حافظه‌ای برای زبان انگلیسی در درون خودت، توسعه بده

در آزمون خواندن، برای یادآوری آن‌چه که همین الان خوانده‌ای باید تمرین کنی و ممکن است کار زحمت‌بری باشد. ولی حداقل، کلمات می‌توانند دوباره خوانده شوند. ولی در هر حال، در آزمون شنیداری، شما نمیتونی به عقب برزگردونی و ضبط فقط یک بار پخش میشه. اگر جواب سوال، دقیقا قبل از کلمه‌ی کلیدی مطرح بشه، حفظیات تو از مطالبی که می‌شنوی، بسیار مهم خواهد بود. با این حال، جواب‌ها معمولا بعد از کلمات و عبارات کلیدی مطرح می‌شوند و از نظر زمانی، به کلیدواژه‌ها و عباراتی که می‌شنوی نزدیک هستند.

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : با دقت، وقتت رو تنظیم و مدیریت کن

بخش شنیداری آزمون. ضبط یک بار شنیده می‌شود و سوال‌ها به طور همزمان با شنیدن پاسخ داده می‌شوند. بنابراین زمانت رو باید مدیریت کنی. برای چک کردن جواب‌هات بعد از هر پاراگراف، زمان کوتاهی رو در اختیار داری. از این زمان برای انتقال جواب‌هات به پاسخبرگ استفاده نکن، چون در آخر کار ۱۰ دقیقه زمان برای این کار خواهی داشت.

بخش خواندن آزمون. یک بخش زمانی توصیه شده‌ی آزمون که برای کامل کردن سه بخش مختلف آزمون استفاده می‌شود. در بخش خواندن، همزمان که هر گروه سوال‌ها رو جواب می‌دی حواست به ساعت و زمان باشه. اطمینان حاصل کن، وقتی که این وقت توصیه شده، تموم می‌شه، جواب دادن به سوالات این بخش رو متوقف کنی. حتی اگه سوالات این بخش رو تموم نکردی، به سراغ گروه بعدی سوالات برو. اگه این کارو نکنی، به احتمال زیاد، مقدار کمتری از تعداد سوالاتی که میتونستی رو جواب خواهی داد. به یاد داشته باش که در بخش خواندن، تو موظف به مدیریت زمان هستی.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : طلایی‌ترین قانون آیلتس

طلایی‌ترین قانون اینه کههمیشه به میمون، همونقدری بده که می‌خواد. اگه یه میمون ازت موز، بخواد باید بهش موز بدی، نه سیب. به عبارت دیگر، جواب تو به یک سوال باید دقیقا چیزی باشه که اون می‌خواد. تو باید از نوع اطلاعات مورد نیاز برای پاسخ دادن به سوال و این که چگونه به طور دقیق با اون اطلاعات چیکار کنی، اطمینان کامل داشته باشی. شاید فکر کنی که این توصیه، ساده‌تر از اونیه که ارزش به خاطر سپردن داشته باشه. ممکنه خیلی واضح و روشن به نظر برسه این نکته که تو باید چیزی که سوال ازت می‌خواد رو جواب بدی. در حالی که هنوز هم عدم یاد‌آوری و اعمال نکردن قانون طلایی، یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که شرکت کنندگان، آن‌گونه که انتظار دارند نمره‌ی بالایی به دست نمی‌آورند. سوالات رو با دقت زیاد بخون.

نوع اطلاعاتی که سوال ازت می‌خواد رو بدونآیا جواب یه روش حمل‌ونقله؟ یک شخصه؟ یک مکانه؟ یک عدده؟ اگه اینو بدونی، یه شانس بهتری رو برای درست جواب دادن، خواهی داشت. بدون که با اطلاعات چیکار باید بکنی. آیا باید جمله‌ای رو کامل کنی یا یه کلمه‌ی جاافتاده در یک عبارت یا جمله رو؟ اگه اینجوریه  پس باید جوابت از نظر گرامری با جمله همخونی داشته باشه. آیا باید جوابی بدی که از یه تعداد مشخصی واژه، بیشتر نباشه؟ اگه اینجوریه جوابت نباید از همون تعداد مشخص کلمه، کلمات بیشتری داشته باشه. آیا باید دو تا آیتم رو نامگذاری کنی با توجه به یه متن در بخش خواندن یا در بخش شنیداری که از ضبط پخش میشه؟ اگه اینجوریه جوابت باید دقیقا دو تا آیتم داشته باشه، سه تا آیتم اشتباه خواهد بود. همیشه نوع دقیق اطلاعاتی رو که نیاز داری رو بشناس، تا بهتر بفهمی که چجوری باید باهاش کار کنی و ازش استفاده کنی.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : دستورالعمل‌ها رو با دقت بخون

شرکت‌کنندگانی که دستور‌العمل‌ها رو نمی‌خونند یا بهشون گوش نمی‌کنند، شاید باور دارند که با این کار زمان ذخیره می‌کنند، ولی دستورالعمل‌ها شامل اطلاعات حیاتی هستند که حتما برای درست پاسخ دادن، باید به خوبی درک و فهمیده شوند. این دستورالعمل‌ها ممکنه که اطلاعاتی درباره‌ی موضوع متن‌ها و پاراگراف‌ها داشته باشه که می‌تونه بهت کمک کنه که پیش‌بینی کنی که چه‌ چیزی رو خواهی خواند یا

خواهی شنید. دستورالعمل‌ها بهت کمک میکنن که چیکار باید بکنی و چه نوع جواب‌هایی رو باید بدی و در بخش دستورالعمل‌های بخش شنیداری آزمون، بهت میگن که چه زمانی باید به سوال‌ها جواب بدی. مهمه که دستورالعمل‌ها رو سریع و با دقت بخونی. اگه این بخش اطلاعات توضیحی رو آروم بخونی، احتمالا برای تموم کردن آزمون وقت نخواهی داشت.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : همیشه به مثال نگاه کن. مثال به چند تا دلیل خوب و منطقی بهت داده شده

مهمه که مثال رو با دقت بخونی یا بهش گوش بدی. بعضی شرکت‌کننده‌ها فکر می‌کنن که با نخوندن مثال‌ها می‌تونن زمان ذخیره کنن. این یه اشتباهه. اگه ندونی که چجوری باید جواب بدی، احتمال این‌که جواب غلط بدی یا جواب صحیح رو به شیوه‌ی اشتباهی بدی، زیادتر می‌شه. مثال، سه تا نکته‌ی اساسی و مهم به ما میگه: ۱- مثال به تو میگه که به چه نحوی به سوال باید جوابی بدی.۲- بهت اطلاعاتی در مورد متن شنیداری یا خواندنی میده.۳-بهت میگه که چه زمانی شروع به گوش دادن بکنی، یا این‌که کی شروع به خواندن متن برای جواب دادن به سوالات بکنی

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : از کلمات کلیدی متن سوال، برای پیدا کردن جواب استفاده کن

کلمات و عبارات کلیدی در سوال‌ها، در جستجوی‌ پیدا کردن جواب‌ها، بهت کمک می‌کنند. این قضیه هم در بخش شنیداری و هم در بخش خواندنی آزمون درست و صادقه. ابتدا باید انتخاب کنی که کدوم کلیدواژه رو  در ضبط گوش کنی و یا در متن پیدا کنی. ممکنه که بیشتر از یک کلیدواژه یا عبارت کلیدی در سوال باشه. و میتونه قبل یا بعد از جواب قرار بگیره.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : قبل از اتمام آزمون، جواب‌ها رو یه بار چک کن.

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : برای جواب‌دادن به سوال‌ها، از حدس‌زدن‌های منطقی غافل نشو.

در بخش خواندن، اگه در متن یا پاراگراف خاصی، برای کامل کردن سوال، با مشکل مواجه شدی، باید سوال رو ول کنی، و به هنگام زمان توصیه‌ای برای هر متن (حدود ۲۰ دقیقه)، از شیوه‌ی حدس زدن برای حل سوال‌ها استفاده کنی. در بخش آزمون شنیداری، بعد از این که هر بخش تموم میشه، یک دقیقه سکوت بهت داده میشه، اون داوطلبانی که فراموش میکنن که از حدس منطقی برای جواب دادن به سوالات استفاده کنند، از یه فرصت مناسب برای به دستآوردن امتیاز، چشم پوشی می‌کنند.

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس :  آیا جواب‌هات از نظر گرامری، درست هستند؟

جواب‌ها زمانی درست هستند که، تمام پاسخ‌هایی که به سوالات در بخش شنیداری و خواندن، میدی، از نظر دستور قواعد و گرامری، درست باشند. که معمولا برای این کار باید از دانش گرامری‌ات استفاده کنی. همیشه قبل از تصمیم نهاییت، در نظر بگیر که انتخاب جوابت، از نظر گرامری، قابل قبول باشد. این قضیه به ویژه در بخش‌های زیر بسیار مهمه: سوالات جواب کوتاه، سوالات تکمیل کننده‌ی جدول، نمودارو چارت. سوالات تکمیل کننده‌ی جملات. زمانی که میخوای سوالات بخش شنیداری و خواندن رو جواب بدی، فرم‌های فعلی، جمع و دیگر فرم‌های گرامری می‌تونن مهم باشن. یک قانون و روش خوب اینه که همیشه سعی کنی جواب‌ها رو با شکل و شمایل صحیح گرامری جواب بدی.

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : فقط یک جواب به سوال بده

به هر سوالی، فقط یک جواب بده، مگر این‌که به طور مشخص ازت خواسته بشه که بیش از یک جواب به سوال بدی. در سوالاتی که بیش از یک جواب به سوال دادی، حتی اگه یکی از جواب‌هات درست باشه، اگه بقیه جواب‌ها غلط باشه،احتمالا نمره‌ی صفر رو خواهی گرفت. عجیبه که داوطلبان، بعضی‌وقت‌ها جواب‌های بیش از حد نیاز به سوالات می‌دن. اگه ازت خواسته شده سه مورد از چیز‌هایی که در متن خوندی یا تو ضبط شنیدی رو بگی، هیچ لزومی نداره که تو به چهار مورد اشاره کنی. حتی اگه همه‌ی چهار مورد درست باشن، نمره‌ی صفر رو خواهی گرفت. قانون طلایی رو به خاطر داشته باش. توجه کن که با جواب کوتاه دادن به ویژه در بخش شنیداری، طیف متنوعی از کلمات و عبارات وجود دارن که جواب صحیح رو برسونن. به هر حال تو با بیش از یک جواب درست دادن به سوالات با جواب کوتاه، وقت ارزشمندی رو داری از دست میدی. جواب‌های جایگزین دادن به سوالات بخش شنیداری و خواندن، در این قسمت در نظر گرفته می‌شوند.

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : تلفظ‌هات رو چک کن و بهشون دقت کن

در آزمون‌های شنیداری و خواندن، درست تلفظ کردن، همیشه ضروری نیست. فقط در بخش شنیداری از این جهت که کلمه‌هایی که تلفظ میشه رو بتونی تشخیص بدی، اهمیت پیدا می‌کنه. جواب‌های صحیح دیگر در آزمون‌های شنیداری و خواندن، می‌تونه غلط تلفظ بشه ولی  امتیاز اون سوال‌ها رو به دست میاری. ولی باید به خوبی تلفظ بشن تا جواب درست رو بتونه نشون بده. در بخش خواندن، جواب‌ها رو با دقت از متن‌ها کپی کن. در بخش شنیداری اگه از تلفظ کامل مطمئن نیستی، یه تقریبی از تلفظ جوابی که به گوشت می‌رسه رو بنویس.

 

ترفند موفقیت در آزمون لیسنینگ آیلتس : اطمینان حاصل کن که جواب‌هایی که میدی، به آسانی قابل خواندن باشند

تو نمیتونی انتظار نتیجه‌ی خوبی داشته باشی، اگه جواب‌هات قابل خوندن نباشه. داوطلبان، ممکنه  از این که جواب‌هاشون توسط تصحیح‌کننده‌ها قابل درک و خوندن نیست، آگاه نباشند. مواظب باش. اگه با حروف انگلیسی مشکل داری، می‌تونی جواب‌ها رو با حروف بزرگ و درشت بنویسی. حروفی که می‌نویسی باید از هم دیگه، قابل تشخیص باشند. به حروف E,Fو J,L,M و W,U,V,I و T توجه ویژه‌ای داشته باش.( وقتی که داوطلبا این حروف رو به سرعت می‌نویسن، معمولا سخته که تفاوت بین این‌ها رو بگی.) عددها: عدد‌ها ممکنه حتی واسه خونده شدن، سخت‌تر باشن. بسیاری از داوطلبان، متوجه نمیشن که عددهاشون، نمی‌تونه توسط مصحح‌ها شناخته بشه. تمرین کن تا عدد‌هات شبیه عدد‌هایی که در بالا استفاده شد، واضح باشه.

 

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان و همراهان سایت ما

میخواهیم بامعرفی موسسه خصوصی زبان اندیشان استاد مسجدی موفقیت شما در تحصیل را تضمین کنیم

استاد مسجدی رتبه ی ۲رقمی کنکور سراسری و دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی همچنین مبدع آموزش فشرده زبان های زنده ی دنیا با بیست وپنج سال سابقه تدریس در بیش از ۲۰موسسه علمی در تهران – رشت و انزلی با گذراندن هزاران ساعت تجربه مشاوره به دانش آموزان و کنکوری های عزیز

لازم به ذکر است تنها یک مشاوره ی خوب و اصولی میتواند کمک کننده ی راه و نشان دهنده ی مسیر موفقیت شما باشد

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰

۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها : رشت

لاهیجان

انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه