آیلتسآزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/language-center-online-communication-courses-flat-advertising-composition-with-flag-diploma-tablet-big-ben-dictionaries_1284-32184.jpg

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن   آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : این روزها، موفقیت در آزمون آیلتس تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف زبان آموزان شده است. دلیل این مسئله هم مشخص است: هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چه تحصیل باشد، چه کار و چه...

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن

 

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : این روزها، موفقیت در آزمون آیلتس تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف زبان آموزان شده است. دلیل این مسئله هم مشخص است: هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چه تحصیل باشد، چه کار و چه مهاجرت، به احتمال خیلی زیاد نیاز به نمره بالایی در آزمون آیلتس دارید.

واقعیت این است که موفقیت در آزمون آیلتس آنقدرها هم دور از دسترس نیست. بدون شک گرفتن نمره بالا در آیلتس درست مانند هر امتحان دیگری نیاز به تمرین و آمادگی دارد، اما این صحبت به این معنی نیست که خود را درگیر روش‌های عجیب و غریب کرده یا برای مدتی زندگی را به کام خود تلخ کنید!

ما در اینجا تلاش کرده‌ایم به نکاتی ساده و کاملا عملی اشاره کنیم که رعایت آنها به شما کمک خواهد کرد نمره بسیار بهتری در آزمون آیلتس بگیرید . امیدواریم این نکات برای شما هم سودمند بوده و بتوانند به شما در موفقیت در آزمون آیلتس کمک کنند. با ما همراه باشید!

IELTS یعنی چه؟

عبارت IELTS مخفف International English Language Testing System است. به عبارت دیگر، آیلتس سیستمی است که قدرت شما را در مهارت های صحبت کردن (Speaking)، نوشتن (Writing)، خواندن (Reading) و گوش کردن (Listening) می‌سنجد. این جمله یعنی اینکه برای موفقیت در آزمون آیلتس، باید بتوانید این چهار مهارت را به خوبی نمایش داده و آزمون گیرندگان را قانع کنید که شایستگی گرفتن نمره بالا را در آیلتس دارید.

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : برای موفقیت در آزمون آیلتس چه باید کرد؟

امتحان آیلتس شبیه آزمون‌های دیگر نیست که لازم باشد برایش خود را صرفا درگیر کلی کتاب و جزوه کنید. برای موفقیت در این آزمون، نیاز به تکنیک و خلاقیت داشته و البته باید بدانید که چگونه مطالعه کنید. هدف اصلی ما در این مطلب هم آشنا کردن شما با همین چگونگی ها است. پس می‌رویم به سراغ اصل مطلب!

دایره واژگان (Vocabulary) خود را گسترش دهید.

گفته شده که اگر کلمات زیادی بلد باشید، بعدها خواهید توانست گرامر و ساختارهای دستوری خود را اصلاح کنید؛ اما اگر بخواهید اول به سراغ گرامر رفته و بعد کلمه یاد بگیرید، کار کمی برای شما سخت می‌شود.

در آموزش زبان انگلیسی، به زبان آموزان یاد داده می‌‎شود چطور کلمات را در جای مناسب خود استفاده کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای گسترش دایره واژگان انگلیسی، مطالعه کردن است. در اینجا منظور از مطالعه خواندن کتاب‌های درسی نیست، بلکه هر نوع متن به زبان انگلیسی و از هر جنس و محتوا، می‌تواند برای شما مفید باشد.

هر چه بیشتر در معرض کلمات جدید قرار بگیرید، Vocabulary شما هم بهتر خواهد شد. قرار نیست که متن ها را دیکشنری به دست بخوانید، بلکه باید به کلمات جدید توجه کرده، زیرشان خط بکشید، معنی آنها را در جمله حدس بزنید و جلو بروید. بعد از این کار، می‌توانید معنی واژگان جدید را در دیکشنری چک کرده و سپس تلاش کنید با استفاده از آنها جمله‌های خودتان را بسازید.

یاد گرفتن کلمات جدید، یکی از اصلی‌ترین راه‌های افزایش تسلط در صحبت و موفقیت در آزمون آیلتس است. 10 تا 20 بار تکرار یک کلمه، معمولا باعث خواهد شد که آن کلمه در میان واژگان مورد استفاده شما در مکالمه زبان انگلیسی قرار گیرد.

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : پس به این نکات توجه داشته باشید:

اصطلاحاتی را یاد بگیرید که در متون آکادمیک زیاد به کار می‎روند.

به جای کلمات تکی، عبارت‌ها را یاد بگیرید.

از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی خوب استفاده کنید.

بیش از به کلمات بسیار تخصصی نپردازید.

اصطلاحات مفید حاوی این کلمات را یاد بگیرید.

سعی کنید در مکالمه و نوشتن از این واژگان استفاده کنید.

سعی کنید به صورت مرتب در روزنامه‌ها مجلات و وبسایت‌ها مطلب بخوانید.

نوشتن را تمرین کنید.

همانطور که احتمالا می‌دانید، بخش نوشتن (Writing) آزمون آیلتس از دو بخش تشکیل شده است. ما هم برای هر دو بخش، توصیه‌های جداگانه‌ای خواهیم داشت. فقط برای موفقیت در این بخش، همواره برای نوشتن زمان تعیین کنید تا در هنگام آزمون وقت کم نیاورید. هیچ وقت هم بیشتر از حداقل تعداد کلمات مورد نیاز چیزی ننویسید.

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن

 

 

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : بخش 1:

درباره اطلاعات داده شده در دیاگرام صحبت کنید، نه خودِ دیاگرام (لازم نیست بگویید کدام جمله در ستون چندم دیاگرام نوشته شده).

به سراغ مسائل مهم رفته و با استفاده از جملاتی برای آنها دلیل بیاورید.

یکی از بهترین روش‌های تمرین برای بخش 1 Writing، تمرین روی جدول‌ها و نمودارهای داخل روزنامه‌ها یا مجله‌ها است.

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : بخش 2:

سوال را به دقت تحلیل کنید.

قبل از نوشتن متن اصلی، برای تک تک پاراگراف‌های خود برنامه ریزی کنید.

تمام قسمت‌های سوال را با دقت بخوانید.

کمی زمان برای خود در نظر بگیرید تا بتوانید در انتها متن خود را ویرایش کنید.

قبل از امتحان اشتباهات رایج خود را شناسایی کرده و سعی کنید آنها را رفع کنید.

روی تلفظ‌ها (Pronunciation) و روان صحبت کردن (Fluency) کار کنید.

برای موفقیت در آزمون آیلتس ، مهارت صحبت کردن (Speaking) شاید یکی از تعیین کننده‌ترین بخش‌ها باشد. برخلاف دو بخش خواندن (Reading) و گوش کردن (Listening)، در این بخش جواب درست یا غلطی وجود ندارد و شما باید بتوانید نظر مثبت شخص امتحان گیرنده را جلب کنید. البته برای این کار، روش‌ها و ملاک‌هایی وجود دارند.

بخش Speaking، از سه قسمت تشکیل شده است. این سه بخش عبارت هستند از مصاحبه ساختاری (Structured Interview)، گپ کوتاه (Short Talk) و مصاحبه آزاد (Free Interview). کل این فرآیند شاید 5 دقیقه هم طول نکشد.

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : برای روان صحبت کردن (Fluency):

طولانی مدت حرف زدن را با خود تمرین کنید.

با خودتان بلند بلند صحبت کنید طوری که صدای خود را بشنوید.

همیشه صدای خود را ضبط کرده و دوباره گوش کنید تا متوجه نقاط ضعف خود شوید.

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن : برای بهبود تلفظ (Pronunciation):

تا می‌توانید در رادیو، تلویزیون و فیلم‌ها به صحبت‌های افراد انگلیسی زبان گوش دهید.

کلمات و جملات را بعد از شنیدن آنها تکرار کنید و سعی کنید تاکید روی بخش‌ها (Stress) و بالا و پایین رفتن‌‎ها (Intonation) را درست رعایت کنید.

همیشه صدای خود را ضبط کرده و دوباره گوش کنید تا متوجه نقاط ضعف خود شوید.

مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید.

یکی از بهترین راه‌های بهبود این مهارت، گوش کردن به اخبار به زبان انگلیسی است.  برای موفقیت در آزمون IELTS ، بخش Listening اهمیت فراوانی داشته و خوشبختانه گرفتن نمره خوب در این بخش کار سختی هم نیست. فقط توجه داشته باشید که:

در زمان آزمون، هر یک از فایل‌های صوتی تنها یک بار پخش خواهند شد. پس در هنگام تمرین در منزل، هیچ وقت دکمه Pause را نزنید! بعد از تمرین می‌توانید هر قدر که دوست دارید دوباره به فایل گوش کرده و متن آن را نیز چک کنید.

موقع تمرین بعد از چک کردن جواب‌ها، دویاره به فایل گوش دهید تا متوجه اشتباهات خود شوید.

در هنگام آزمون، حواستان جمع باشد که سوال چیست و قرار است دقیقا به چه چیزی پاسخ دهید.

البته اینها نکاتی کلی برای گرفتن نمره‌ای بهتر در بخش Listening بودند. اگر به دنبال این هستید که تخصصی روی مهارت‌های شنیداری خود کار کنید، مطلب قبلی ما را درباره تقویت مهارت Listening از دست ندهید.

آزمون آیلتس و باید ها و نباید های آن

در انتها…

امیدواریم این نکات بتوانند به شما در موفقیت در آزمون آیلتس کمک کنند. اما به این مورد هم توجه داشته باشید که میزان تلاش و پشتکار شما است که می‌تواند تضمین کند نمره خوبی در آزمون آیلتس بگیرید.و به همراه آن یک مشاور و دبیر خوب و باهوش

پس ما به شما موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی را معرفی میکنیم

استاد مسجدی رتبه ی دو رقمی کنکور سراسری و از دانش آموختگان دانشگاه سراسری شهید بهشتی و موسس برتر و تضمینی زبان از مقطع کارشناسی تا دکتری با بیش از 25 سال سابقه مشاوره و تدریس دوره ها را در موسسه برگزار میکنند

و تمامی دوره ها و کلاسها در موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی به خصورت خصوصی برگزار میشود

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : 09118018018

09113334659

محل برگزاری کلاسها: رشت -لاهیجان-انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه