آیلتسنمرات آیلتس از بالاترین تا پایینترین

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/01/Untitled-5-1.gifoiloil-1.gif

نمرات آیلتس از بالاترین تا پایینترین در این مقاله نمرات آیلتس از بالاترین تا پایینترین را برای شما شرح داده ایم. در این قسمت می خواهیم نمرات آیلتس از بالاترین تا پایینترین را برای شما شرح دهیم. ۱- نمره ۹ آیلتس = عالی : یعنی تسط کامل بر زبان انگلیسی (۹۹ درصد) (معادل حدودا ۲۰) ویژگیها...

نمرات آیلتس از بالاترین تا پایینترین

در این مقاله نمرات آیلتس از بالاترین تا پایینترین را برای شما شرح داده ایم.

در این قسمت می خواهیم نمرات آیلتس از بالاترین تا پایینترین را برای شما شرح دهیم.

۱- نمره ۹ آیلتس = عالی : یعنی تسط کامل بر زبان انگلیسی (۹۹ درصد) (معادل حدودا ۲۰) ویژگیها :

A- بر کاربرد عملی زبان انگلیسی کاملا تسلط دارد.

B- بسیار روان و بدون هیچ گونه اشتباهی صحبت می کند.

C- از Listening و مهارت شنیداری زبان انگلیسی کاملی برخوردار می باشد.

D- سبک زبانی را رعایت می نماید.

۲- نمره ۸ آیتلس = بسیار خوب : یعنی تسلط کامل اما همراه با چند اشتباه معدود (معادل حدودا ۱۸ از ۲۰) (۹۰ درصد) ویژگیها:

A-  گرفتن ielts 8 بدین معنی است که شما بر کاربرد عملی زبان انگلیسی مسلط است اما هر از گاهی در زمینه استفاده از واژگان و گرامر ، دچار اشتباهاتی خیلی کم می شود

B- گاهی اوقات در زمینه مهارت شنیداری زبان ، مخصوصا در موقعیت های نا آشنا و یا تخصصی ، کمی دچاری مشکل یا سوء تعبیر می گردد.

C- در استدلالات و مباحث پیچیده کاملا موفق عمل می کند.

نمره هشت آیلتس برای داوطلبان این آزمون بسیار مهم می باشد . در آینده “منابع زبان ielts “را معرفی می کنیم ، که شما را بسیار کمک خواهند کرد و به پرسش بسیاری از داوطلبان مبنی بر : چگونه ielts 8 بگیریم پاسخ می دهد.

۳- نمره ۷ آیلتس = خوب : زبان انگلیسی داوطلب خوب است اما حدود ۲۰ درصد تولید زبانی اش اشکالاتی دارد ( معادل حدودا ۱۷ از ۲۰) (۸۰ درصد) ویژگیها :

A- نسبتا بر کاربرد زبان انگلیسی مسلط می باشد. اما اشتباهاتش در زمینه استفاده مناسب از واژگان زبان انگلیسی بیشتر از داوطلب قبلی می باشد.

B- در بعضی موقعیت ها در Listening کمی ضعیف عمل می کند.

C- در مجموع ، در استفاده از زبان پیشرفته خوب عمل می کند.

D- همچنین دلایل و استدلالات مباحث را با جزئیات آن ها نسبتا خوب درک می کند.

از آنجایی که نمره هفت آیلتس ، نمره بسیار قابل قبولی می باشد و برای پذیرش نمره بسیار مناسبی می باشد ، متاسفانه دیده شده ، بعضی از کسانی که نیاز به این مدرک دارند به جای بالا بردن سطح علمی خود به جستجوی شعار های تبلیغاتی از جمله ایلتس تضمینی ۷ بدون آزمون می باشند.

۴- نمره ۶ آیلتس = نسبتا خوب : حدودا ۷۰ درصد تسلط دارد و ۳۰ درصد ایراد و اشکال (۷۰ درصد) ( معادل حدودا ۱۵ از ۲۰) ویژگیها :

A- علیرغم ارتکاب اشتباهاتی در زمینه استفاده از واژگان ، گرامر زبان انگلیسی و سبک ، در کل می توان گفت خودش را خوب بیان می کند.

B- اگر موقعیت های بحث برای او آشنا باشد نسبتا خوب صحبت می کند و خوب می فهمد

C- اما در زمینه موقعیت های نا آشنا یا تخصصی ، اشتباهاتش در همه زمینه ها بیشتر می شود.

در این مورد که آزمون آیلتس چند بار در سال گرفته می شود و تاریخ وزمان آزمون آیلتس باید به خوبی تحقیق کنید و اطلاعات خود را بروز کنید تا دچار سردرگمی نشوید. بدین ترتیب می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی در جهت رزرو آزمون آیلتس اقدام نمایید.

۵- نمره ۵ آیلتس = متوسط : ۵۰-۵۰ (معادل حدودا ۱۰ از ۲۰ ) ویژگیها :

A- بر زبان انگلیسی  تسلط اندکی دارد.

B- در بیشتر موقعیت ها و مباحث ، فقط پیام کلی را درک می کند ، و جزئیات را متوجه نمی شود

C- اشتباهاتش خیلی زیاد است

D- فقط می تواند در زمینه انگلیسی و ارتباط پایه خوب عمل کند.

۶- امتیاز ۴ ielts = زیر متوسط : انگلیسی اش دست و پا شکسته است. ( معادل حدودا ۹ از ۲۰) ویژگیها :

A- در موقعیت های نا آشنا هیچ بازدهی ندارد

B- فقط در موقعیت ها و زمینه های آشنا می تواند اندکی خود را بیان کند

C- اشتباهاتش بیش از حد زیاد می باشد

D- بیشتر مفاهیم را نمی فهمد و یا نمی تواند بیان کند فقط در سطح مبتدی می تواند تا حدی موفق عمل کند

۷- نمره ۳ ielts = ضعیف = انگلیسی دست و پا شکسته صحبت می کند (معادل حدودا ۸ از ۲۰) ویژگیها :

انگلیسی را دست و پا شکسته صحبت می کند. بیشتر شبیه توریست ها و گردشگرها ایجاد ارتباط می کند ، اما به زور و با ده ها و صد ها اشتباه ، منظور خود را می رساند.

۸- نمره ۲ ielts = خیلی ضعیف = نمی تواند ارتباط برقرار کند ( معادل حدودا ۵ از ۲۰) ویژگیها :

در حد جمله ساختن نیست فقظ می تواند با استفاده از کلمات پراکنده ، رفع نیاز کند. قادر به ایجاد ارتباط نیست. در فهمیدن خیلی مشکل دارد و تقریبا نمی تواند حتی یک جمله درست بنویسد.

۹- امتیاز ۱ ielts = غیر قابل قبول = فقط چند واژه پراکنده می داند ( معادل حدودا ۳ از ۲۰) ویژگیها :

فقط چند کلمه انگلیسی می داند و قادر به ایجاد ارتباط نیست و می توان گفت اصلا “انگلیسی” نمی داند بجز کلماتی مثل hello ، goodbye و غیره .

۱۰- نمره صفر آیلتس = اصلا عمدا یا سهوا امتحان نداده است ( معادل صفر از ۲۰) ویژگیها :

عمدا و یا سهوا امتحان نداده است تا مورد ارزیابی قرار بگیرد، به قول معروف مانند کسی است که برگه سفید تحویل داده است.

در مورد این مطلب که آیلتس چند سال اعتبار دارد ، باید گفت که مدت اعتبار آزمون ielts دو سال می باشد.

A- نتیجه و جواب آزمون ielts شما دو روز بعد گزارش می شود.

B- ابتدا برای هر قسمت مثلا listening ، reading و غیره نمره جزئی جداگانه گزارش می شود که از ۱ تا ۹ می باشد.

C- سپس میانگین تمام قسمت ها محاسته شده و بعنوان نمره کل یا نمره نهایی به شما گزارش می شود که از صفر تا ۹ می باشد. (احتمالا نمره قسمت های مختلف را با هم جمع می کنند و معدل گیری می نمایند.)

مشکل دانشگاه ها و موسسات : این نهاد ها هر دو نمره شما را می خواهند هم نمره جزئی و هم نمره کلی ، و این گاهی اوقات مشکلاتی را بوجود می آورد . مثلا یک نفر که نمره اش از شما کنتر است پذیرش می گیرد اما به شما پذیرش نمی دهند. البته مسئله تبعیض یا پارتی بازی مطرح نیست.

این مسئله بستگی به وظیفه آینده شما دارد. به عنوان مثال نمره نهایی شما هفت است مثلا اگر در رشته خود بیشتر با ریدینگ و رایتینگ سر و کار داشته باشید و کمتر به سخنرانی می روید و یا کنفرانس می دهید ، در چنین موقعیتی نمره لیسنینگ آیلتس شما اهمیت کمتری دارد و حتی ممکن است نمره ۵ را از Listening که نمره خیلی کمی می باشد ، قبول کنند اما در Reading و Writing باید نمره بالای داشته باشید.

اما عکس همین قضیه هم برای یک نفر دیگر اتفاق می افتد. رشته او به گونه ای است که بیشتر باید به سخنرانی برود و یا کنفرانس کلاسی بدهد و بیشتر با مهارت های Listening و Speaking سر و کار دارد . در این موقعیت نمره پنج برای Listening غیر قابل قبول است اگر چه نمره نهایی ۷ و یا بیشتر باشد.

بسیاری این سوال را می پرسد که چگونه در آزمون ielts موفق شویم. برای شروع ielts و برداشتن گام های موفق در درجه اول باید با روش و نحوه آزمون ielts آشنا باشید که ما سعی کردیم در این پست و پست های گذشته شما را با شرح آیلتس ونکات آزمون آیلتس به طور کامل آشنا کردیم.

اگر پست های گذشته را مطالعه نکردید. حتما پست های ابتدایی قسمت ” آیلتس ” سایت را به طور کامل مطالعه نمایید. مسلما با مطالعه قسمت های موجود در این بخش دید بهتر و کاملتری از این آزمون پیدا خواهید کرد.

حال نوبت به برنامه ریزی ielts می رسد ، در این قسمت کافی است شما استراتژی های ielts درست و مناسبی به کار ببرید. بدین معنی که با توجه به زمانی که دارید و وقت های آزاد خود و سطح زبانی که اکنون دارید ، و بررسی دقیق نقاط قوت و ضعف خود بهترین و کاربردی ترین برنامه را برای موففیت خود تنظیم نمایید. استفاده از یک کلاس خوب ایلتس می تواند به شما در این راه کمک نماید.

استفاده از منابع آموزش زبان آیلتس می تواند مهم ترین نقش را در این زمینه ایفا نماید و کمک شایانی به شما در موفقیت در این آزمون نماید. در آینده نزدیک سایت رپید لرن “پکیج کامل از معتبرترین منابع آموزشی آیلتس ” ارائه خواهد داد تا علاقه مندان بتوانند آن را تهیه نمایید و بتوانند بهترین نتیجه را در این آزمون کسب نمایند.

توصیه های بالا را می توان به نوعی مراحل گرفتن ایلتس دانست . البته فراموش نکنید و باز هم تکرار می کنیم برای هر آزمون و امتحانی در درجه اول همت و تلاش شما ، نقش اصلی را بازی می کند. اگر تصمیم شما جدی و با انگیزه باشد ، مطمئنا موفق خواهید شد.

در پایان این قسمت باز هم متذکر می شویم که در درجه اول سعی کنید زبان انگلیسی خود را از پایه بسازید و سپس به سراغ نمونه تست بروید. می توانید جهت کسب آمادگی حتی در امتحانات تافل دفترچه ای و یا اینترنتی هم شرکت کنید زیرا از این طریق سطح گرامر و واژگان خود را بالا می برید.

سرمایه لغت و گرامر ، سرمایه مشترک تمام امتحانات زبان انگلیسی در سطح جهان است هر امتحانی بدهید فرقی نمی کند. اول باید بر گرامر پیشرفته و واژگان پیشرفته زبان انگلیسی تسلط نسبی کسب کنید. پس اشتباه می کنند کسانیکه پی در پی نمونه آزمون های آیلتس می خرند و روی آن ها کار می کنند.

( البته اگر هدف از خواندن نمونه سوال، ارتقاء سطح واژگان ، اصطلاحات ، افعال دو کلمه ای ، تلفظ و غیره باشد ، اشکالی ندارد بلکه توصیه نیز می شود ) 

  • هدف زبان‌آموز.اهدافی مانند گرفتن مدرک آیلتس به‌صورت فشرده یا در بلندمدت، با نمره‌ی بالا یا حداقل نمره‌ی مورد نیاز و اهمیت کسب نمره‌ی بالا در برخی مهارت‌ها نیز در مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن مدرک آیلتس تاثیرگذار هستند.
  • وقت آزاد برای مطالعه.
    زمانی که می‌توانید صرف شرکت در کلاسها و مطالعه‌ و تمرین شخصی کنید را نیز باید در تخمین مدت‌زمان گرفتن مدرک آیلتس در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که موفقیت در آزمون آیلتس یک‌شبه حاصل نمی‌شود و تمام موارد فوق باید در تخمین مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس درنظر گرفته شوند.

نمره آیلتس مهارت Reading و Listening

نمره آیلتس :‌ بخش Reading و Listening آیلتس، هر یک ۴۰ سوال دارند. علاوه بر اینکه هر ۴۰ سوال بر اساس نمره خام، یک نمره دارند. (نمره خام شما بر اساس تعداد سوالاتی که به آن پاسخ درست داده‌اید خواهد بود.)

لذا امکان دارد تصور نمایید که نمره‌دهی شما بر اساس نمره خام و در نهایت جمع بندی و میانگین‌گیری همه آن‌ها بسیار کار ساده ‌ایست! اما پاسخ به این سوال خیر است! براساس آمار رسمی که تصحیح کنندگان آیلتس مطرح کرده‌اند، نمره‌دهی کمی پیچیده‌تر است.

ابتدا ذکر این مورد که درصد سوالاتی که به آن پاسخ صحیح داده‌اید، مانند نمره‌ای که از آن بخش می‌گیرید نیست. به عنوان مثال اگر در بخش Listening به ۱۶ سوال از ۴۰ سوال پاسخ صحیح دهید، ۴۰ درصد پاسخ‌های شما درست است. گرچه نمره فاینال از ۵ تا ۹ می‌شود.

از طرفی دیگر تبدیل نمره‌ی خام به نمره‌ی کلی برای سکشن Reading ماژول Academic و General متفاوت است.

به عنوان مثال اگر نمره آیلتس سکشن Reading آکادمیک ۳۰ از ۴۰ باشد، نمره کلی شما در این بخش ۷ خواهد بود در صورتی‌که اگر در آزمون General نمره شما ۳۰ از ۴۰ شود، نمره کلی شما ۶ خواهد بود.

محاسبه‌گر نمره آیلتس

با استفاده از جداول زیر می‌توانید بر اساس تعداد پاسخ صحیح (حداقل ۰ پاسخ و حداکثر ۴۰ پاسخ صحیح) در مهارت‌های Listening و Reading بند‌ اسکور نمره IELTS خود را به دست آورید. همچنین سایت‌هایی در اینترنت با ارائه محاسبه گر نمره آیلتس به صورت آنلاین Band Score و نمره Overall شما را ارزیابی می‌نمایند.

از جمله بهترین آنها می‌توان به سایتهای زیر اشاره کرد:

Exam English بخشهای مختلف آزمون IELTS

بخش Listening

زمان: حدودا ۳۰ دقیقه

تعداد سوال: دفترچه‌ای حاوی چهل سوال در ۴ بخش

نوار امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌شود.

قبل از پخش نوار فرصت دارید تا سوالها را مرور کنید.

پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جوابهای خود را بازبینی نمایید.

پاسخها باید در دفترچه سوالات نوشته شود.

با پایان گرفتن نوار ده دقیقه فرصت دارید تا جوابها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید.

دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد.

دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس، تشکیل دهنده این بخشها هستند.

بخش General Training Reading

زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال

دفترچه حاوی متون که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.

بخش دوم در مورد جزوات آموزشی واحتیاجات رفاهی است.

بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

بخش Academic Reading

زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال

دفترچه حاوی ۳ متن که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

متون جنبه علمی دارند.

حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است.

در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه نیز همراه آن خواهد آمد.

بخش General Training Writing

زمان: ۶۰ دقیقه

برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

در موضوع اول (Task 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مساله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

بخش Academic Writing

زمان: ۶۰ دقیقه

برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

در موضوع اول (Task 1) باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

در موضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

بخش Speaking

بخش صحبت کردن که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد یک امتحان بصورت یک مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است.

بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایقتان جواب دهد.

در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، به یک یا دو سوال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید.

در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید.

یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان IELTS، نحوه مطالعه برای چنین امتحانی است.

IELTS Practice

IELTS Tutorials

IELTS Buddy

با معرفی موسسه  خصوصی زبان اندیشان استاد مسجدی  میخواهیم شما را به هدفتان برسانیم

استاد مسجدی رتبه ی دو رقمی کنکور سراسری و از دانش آموختگان دانشگاه سراسری شهید بهشتی و موسس برتر و تضمینی زبان از مقطع کارشناسی تا دکتری با بیش از ۲۵ سال سابقه مشاوره و تدریس دوره ها را در موسسه برگزار میکنند

و تمامی دوره ها و کلاسها در موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی به خصورت خصوصی برگزار میشود

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه