آلمانیآموزش گرامر زبان آلمانی (دستور، جنسیت،جمع بستن)

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/index-1-1.png

آموزش گرامر زبان آلمانی   آموزش گرامر زبان آلمانی: ساختار گرامر زبان آلمانی شباهت بسیاری به زبان انگلیسی دارد اما به دلیل داشتن جنسیت و ترتیب ثانویه افعال بسیار با زبان انگلیسی متفاوت است. آموزش گرامر زبان آلمانی : دستور زبان آلمانی زبان آلمانی پس از جنگ جهانی دوم شاهد تغییرات گسترده ای بوده است...

آموزش گرامر زبان آلمانی

 

آموزش گرامر زبان آلمانی: ساختار گرامر زبان آلمانی شباهت بسیاری به زبان انگلیسی دارد اما به دلیل داشتن جنسیت و ترتیب ثانویه افعال بسیار با زبان انگلیسی متفاوت است.

آموزش گرامر زبان آلمانی : دستور زبان آلمانی

زبان آلمانی پس از جنگ جهانی دوم شاهد تغییرات گسترده ای بوده است تا گرامر و شکل قواعد دستور زبان آلمانی به شکل مدرن امروزی در بیاید.

آموزش گرامر زبان آلمانی : جنسیت در گرامر زبان آلمانی

در زبان آلمانی سه نوع جنسیت وجود دارد: مذکر، مونث و خنثی. دانستن این موضوع از این جهت دارای اهمیت می باشد که حروف اضافه هر جنسیت با دیگری تفاوت دارد. در بسیاری از مواقع پسوندهایی که در انتهای اسم می‌آید جنسیت آن را مشخص می‌کند بطور مثال–heit , -keit, -ung, tat, -schaft همیشه مونث هستند.

آموزش گرامر زبان آلمانی : جمع بستن در زبان آلمانی

در گرامر زبان آلمانی راه‌های مختلفی برای جمع بستن اسامی وجود دارد. کسانی که در حال آموزش زبان آلمانی هستند باید جمع بستن هر اسم جدیدی را فرا بگیرند. برای مثال با اضافه کردن n یا en و برخی دیگر با e و در جاهایی با er  می‌توان اسامی را به جمع تبدیل کرد. غالبا در تمامی کتاب‌های آموزش زبان آلمانی ، اسامی و روش‌های جمع بستنشان به صورت لیستی آورده می‌شود.

آموزش گرامر زبان آلمانی : افعال در گرامر زبان آلمانی

همیشه به یاد داشته باشید که در زبان آلمانی افعال در جایگاه دوم در جمله قرار می‌گیرد. در زبان آلمانی افعال جداشدنی بسیار مهم هستند و تعداد زیادی از افعال را به خود اختصاص داده‌اند. معمولا این افعال پیشوندی جدا شدنی دارند که از ریشه جدا می‌شوند. مثل aussehen که می‌تواند قسمت aus را از آن جدا کرد.

آموزش گرامر زبان آلمانی : حالت مفعولی

در زبان آلمانی ، مفعول با زبان فارسی، بسیار متفاوت است. در زبان فارسی، اگرچه مفعول واژه‌ای است که در پاسخ به یکی از دو پرسش «چه چیزی را» یا «چه کسی را» می‌آید، در آلمانی یک نوع از مفعول‌ها این گونه است. معمولاً این نوع مفعول که در پاسخ به «چه چیزی را» یا «چه کسی را» می‌آید مفعول بی‌واسطه یا  akkusativ  نام دارد. یک جور مفعول هم در آلمانی هست که مفعول با واسطه نام دارد؛ بدان معنا که کاری یا درخواستی با واسطه‌ای روی چیزی یا کسی رخ دهد که آن چیز یا کس مفعولِ با واسطه یا dativ نام می‌گیرد. برخی افعال در آلمانی هستند که مفعولشان با واسطه است و برخی هم بی‌واسطه و برخی هم هر دو را می‌گیرند. برخی حروف اضافۀ دستوری هستند که به هر اسمی بچسبند آن را در موقعیت مفعولِ بی‌واسطه یا باواسطه قرار می‌دهند. مثلاً فعل gefallen  به معنای «خوش آمدن» یا «پسندِ کسی شدن» در زمرۀ افعالی است که مفعول باواسطه می‌خواهد. مانند جملۀ زیر:

Ihre Meinung gefällt mir sehr.

به معنای:

عقیدۀ شما بسیار مورد پسند من است. (یعنی «من از آن خیلی خوشم می‌آید»).

اینجا واژۀ mir ضمیر مفعولی باواسطه از ضمیر ich به معنای من است.

آموزش گرامر زبان آلمانی

 

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه