آلمانیجغرافیای آلمان همراه با لغات مشترک آلمانی و سایر زبان‌ها

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/المان-2-1.png

جغرافیای آلمان همراه با لغات مشترک : لغات مشترک آلمانی و سایر زبان‌ ها (به ویژه فارسی) زبان آلمانی و پارسی چند هزار سال پیش بسیار شبیه هم بوده‌اند و هنوز هم پس از گذشت سالیان دراز تقریبا در برخی از جهات شبیه به هم مانده‌اند. چند نمونه از شباهت‌های این دو زبان را برایتان...

جغرافیای آلمان همراه با لغات مشترک : لغات مشترک آلمانی و سایر زبان‌ ها (به ویژه فارسی)

زبان آلمانی و پارسی چند هزار سال پیش بسیار شبیه هم بوده‌اند و هنوز هم پس از گذشت سالیان دراز تقریبا در برخی از جهات شبیه به هم مانده‌اند. چند نمونه از شباهت‌های این دو زبان را برایتان بیان می‌کنیم

در شمارش از یک مدل پیروی می‌کنند، برای نمونه عدد 65 در زبان پارسی (که هنوز در بسیاری از روستا ها این جور مانده است) به شکل پنج و شصت و نه شصت و پنج خونده می‌شه، در آلمانی هم دقیقا این جوره 25 —> fünfundzwanzig  (که fünf یعنی عدد ۵ و  zwanzing   نیز یعنی عدد 20 )

در هر دو زبان، مادر (Mutter)، پدر (Vater)، برادر (Bruder)، دختر (Tochter)  و کلی واژه‌های دیگه مانند: عدد هشت و حتی عدد نه  (Acht , Neun) مشترک هستند

 – ساختار جمله در زبان آلمانی با زبان ما تقریبا یکسان و اصلا مانند انگلیسی نیست … چند نمونه برای روشن‌تر شدن:

Ich möchte nach Iran fahren معنی لغتی:

من – می خواهم – به -ایران – بروم

جغرافیای آلمان همراه با لغات مشترک : جغرافیای آلمان

آلمان در مرکز اروپا قرار گرفته و حدود ۸3 میلیون نفر جمعیت دارد. آلمان بدین ترتیب پرجمعیت‌ترین کشور در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. کشور فدرال آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده است.

شهرهای بزرگ در آلمان عبارتند از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه‌نظر درآمد سرانه، آلمان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای ملی جهان محسوب می‌شود.

نوع مدرک برای گرفتن ویزا

افرادی که در صدد جستجوی کار در کشور آلمان هستند با دارا بودن حداقل مدرک لیسانس و سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی و تسلط کافی به زبان آلمانی می‌توانند جهت اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند.

کلاس‌های زبان آلمانی موسسه استاد مسجدی، با ارایه کلاسهای فشرده خود در مدت ۱ تا ۲ ماه در هر سطح (a1/ a2/b1/b2) برای اولین بار در سطح کشور با استفاده از اساتید گوته آلمان به صورت دوره‌های vip و خصوصی مخصوص زبان آموزان و علاقمندان به یادگیری زبان ‌های خارجی ارائه می‌گردد.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

استاد مسجدی رتبه‌ی دو رقمی کنکور سراسری و از دانش آموختگان دانشگاه سراسری شهید بهشتی و موسس برتر و تضمینی زبان از مقطع کارشناسی تا دکتری با بیش از ۲۵ سال سابقه مشاوره و تدریس دوره‌ها را در موسسه برگزار می‌کنند.  

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت لاهیجان- انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه