آیلتسنتایج امتحان آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/96-1-300x183-4-1.png

نتایج امتحان آیلتس نمره شما در امتحان آیلتس با توجه به میانگین نمرات کسب شده ی شما در تمامی مهارت های این امتحان ارزیابی شده و به صورت یک نمره در بازه ی صفر تا نه به دست می آید. نتیجه ی امتحان شما در غالب یک کارنامه که فقط به شخص شرکت کننده در...

نتایج امتحان آیلتس

نمره شما در امتحان آیلتس با توجه به میانگین نمرات کسب شده ی شما در تمامی مهارت های این امتحان ارزیابی شده و به صورت یک نمره در بازه ی صفر تا نه به دست می آید.

نتیجه ی امتحان شما در غالب یک کارنامه که فقط به شخص شرکت کننده در آزمون تحویل داده می شود آماده میگردد. یکی از خصوصیات این کارنامه در این است که نمره ی تمامی مهارت های شما به تفکیک درآن نمایش داده شده است.

ارسال کارنامه آیلتس

خیلی از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس تصمیم دارند پس از تحویل کارنامه ی خود از مراکز مجاز امتحانی نسبت به ارسال این نتیجه برای دانشگاههای و یا سفارت های مورد نظر خود اقدام کنند. یکی از ویژگی هایی که شما می توانید در هنگام انتخاب مراکز آزمونی خود به آن توجه کنید این گزینه است که برخی از مراکز امتحانی پس از آماده شدن کارنامه ی شما (معمولا دو هفته بعد از امتحان) این کارنامه را برای تعدادی از محل های مدنظر شما بصورت رایگان ارسال می نمایند و در صورتی که تعداد مقصد های ارسالی شما بیش از تعداد مجاز آنها باشد می توانید با پرداخت مبلغی این کار را انجام دهید و کارنامه خود را برای مکان های مورد نظر خود ارسال نمایید.

آیا می توان به نمره آیلتس اعتراض کرد ؟

در مواردی پیش آمده است که افرادی که بعد از شرکت در امتحان آیلتس نمره خود را دریافت کرده بوده اند نسبت به این نمره اعتراض داشته و در خواست رسیدگی به این نتیجه را داشته اند.

این مساله به هیچ وجه مشکل پیچیده و بدون راه حلی نیست و نبوده است. شما میتوانید با مراجعه به مرکزی که در آنجا در امتحان آیلتس شرکت کرده اید فرم مربوطه را پر کرده و درخواست خود را ثبت نمایید، درخواست اعتراض به نمره برای تمامی بخش ها مجاز است.

یکی از موارد مهم و قابل ذکر این بخش این است که شما می بایست برای ثبت اعتراض خود مبلغ کامل شرکت در امتحان را پرداخت نمایید در صورت صحیح بودن اعتراض شما این مبلغ به شما استرداد خواهد شد ولی در صورتی که نتیجه اولیه درست بوده باشد و اعتراض شما بی دلیل باشد این مبلغ به هیچ وجه قابل استردادنیست.

استعلام نمره ی آیلتس

سیستم استعلام نمره ی آیلتس به صورت انحصاری فقط در اختیار دانشگاهها و موسساتی است که در لیست این سازمان به ثبت رسیده اند.

این امر باعث به وجود آمدن یک سیستم امن شده است که تنها به کسانی که مجوز رویت این نمرات را داشته باشند اجازه ی ورود می دهد.

این نکته یکی از نقاط قوت آزمون آیلتس است که اطلاعات آزمون شما کاملا محفوظ می ماند.

البته لازم به ذکر است که شما میتوانید با ثبت اطلاعات آزمون خود در مدتی مشخص در وب سایت مراکزی که در آن ثبت نام کرده اید مانند British Council  و IDP مدرک خود را ببینید.

نتایج امتحان آیلتس

نتایج آزمون 13  روز کاری پس از تاریخ آزمون در سایت  اعلام خواهد شد و داوطلبین با مراجعه به پروفایل خود در قسمت ( آزمون ها > نتیجه آزمون ) می توانند نتیجه ی آزمون را مشاهده نمایند.  به خاطر داشته باشید اعلام نتایج از طریق تلفن ،فکس یا ایمیل امکان پذیر نمی باشد.نسخه المثنی در صورت مفقود شدن کارنامه برای شما صادر نخواهد شد لطفا در نگهداری از آن کمال دقت را بفرمییدا. هنگام ثبت نام داوطلبان می توانند تا 5 نسخه کارنامه اضافی به صورت رایگان برای ارسال به مراکز معتبر در خواست نمایند .(هزینه ارسال بر عهده خود داوطلب می باشد و امکان تحویل این نسخه های اضافی به داوطلب وجود ندارد .) داوطلبان
باید برای در یافت نتایج در هر چهار مهارت شرکت کنند در صورت عدم حضور در یکی از آن ها کارنامه ای برای آنها صادر نخواهد گردید . نتایج آیلتس تا 2 سال پس از تاریخ امتحان معتبر می باشد .  

نتایج امتحان آیلتس

 

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸- ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه