کنکور زبانچگونه مهارت ریدینگ را افزایش دهیم؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/96-1-300x183-3-1.jpg

چگونه مهارت ریدینگ را افزایش دهیم؟ از آنجایی که از آن درسهایی است که بسیاری از والدین به دنبال تقویت آن در کودکان خود هستند، درس بیگانه ای برای داوطلبان نیست.. بهتر است این درس از همان ابتدا درس به درس ولی تفکیکی خوانده شود. یعنی ابتدا لغتهای همان درس حفظ شود و سپس گرامر...

چگونه مهارت ریدینگ را افزایش دهیم؟

از آنجایی که از آن درسهایی است که بسیاری از والدین به دنبال تقویت آن در کودکان خود هستند، درس بیگانه ای برای داوطلبان نیست.. بهتر است این درس از همان ابتدا درس به درس ولی تفکیکی خوانده شود. یعنی ابتدا لغتهای همان درس حفظ شود و سپس گرامر آن و بعد نوبت مخلفات می رسد. بزرگترین مشکل در این درس زمانبر بودن بحث سوالات ریدینگ می باشد که باید به مهارت ریدینگ عادت کنید تا در زمانتان صرفه جویی شود. خدا رو شکر تستهاش هم منطقی و خوب هستند.

کسانی که از بچگی با این درس سر و کار داشته اند و این درس را دوست دارند و خیلی بیشتر از کتاب درسی بلدند، بهتر است درس را یک مرور کلی نمایند و به سراغ کتابهای گردن کلفت در این زمینه بروند. کتابهایی که بی نهایت تست برای گرامر و لغت دارد و یک کتاب هم برای افزایش مهارت ریدینگ داشته باشند. این افراد نیاز نیست که روی درسها زیاد زمان بگذارند و بهتر است از همان ابتدا به سراغ تست زدن بروند و سرعت خواندن خود را در ریدینگ بالاتر ببرند.

و اما کسانی که پایه ضعیفی دارند و دنبال این درس نبوده اند باید خوب دقت کنند و حواسشان جمع باشد. این افراد باید از متد درس به درس و تفکیک در همان درس استفاده کنند. در هر درس ابتدا به سراغ حفظ کردن لغات بروند. بعد به سراغ گرامر بروند و متن و تمرینات کتاب را به خوبی حل کنند. بهتر است در این مرحله با تست کاری نداشته باشند. در مرحله بعد بهتر است مجدد همین روند را با دور تندتری انجام دهند. از مرحله سوم به بعد زمان تست زنی و کار کردن روی مهارت ریدینگ است. برای ریدینگ باید دقت داشته باشند که در مرحله اول از زمانبر بودن و نفهمیدن آن نترسند. حتی اگر کلمه به کلمه ترجمه کنند، باید صبور باشند و قافیه را نبازند. چند ریدینگ اول سخت ترین ریدینگهاست. باید لغت به لغت جلو بروند و ترجمه کنند. این افراد باید با فن ترجمه ریدینگ جلو بروند تا ریدینگها برای آنها آسانتر شود. در مرحله بعد که روی مرور لغات و گرامر و تستهای آنها کار می کنند، نوبت بالا بردن توانایی پاسخ دهی به سؤالات ریدینگ فرا می رسد. یعنی همان مهارت ریدینگ.

استاد مسجدی رتبه دو رقمی کنکور سراسری و دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی

مبدع آموزش فشرده زبان های زنده دنیا با بیست و پنج سال سابقه تدریس در بیش بیش از 20موسسه علمی در تهران و رشت و انزلی

با هزاران ساعت تجربه مشاوره به دانش آموزان و کنکوری های عزیز

ارائه خدمات در شهر های رشت -لاهیجان-انزلی به صورت خصوصی

دکتر مسجدی یکی از مشاوران در سه شهر رشت – لاهیجان – انزلی و دارای دکتری dba در زمینه آموزش فشرده زبان های زنده دنیا

موسسه خصوصی زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : 091180180180

09113334659

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه