آلمانینکات مهم و آموزشی زبان آلمانی برای کودکان 2 تا 9 ساله

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/کودک1-1.png

چرا یادگیری زبان آلمانی برای کودکان (آلمانی کودکان 2 تا 9 ساله) مفید است؟ آلمانی برای کودکان 2 تا 9 سال: طبق تحقیقات بسیار، ساختار زبان آلمانی به گونه‌ای است که یادگیری این زبان باعث افزایش رشد مغز، رفع فراموشی، تقویت حافظه و ایجاد تمرکز و توجه در کودکان و نوجوانان می‌شود. همچنین آموزش زبان...

چرا یادگیری زبان آلمانی برای کودکان (آلمانی کودکان 2 تا 9 ساله) مفید است؟

آلمانی برای کودکان 2 تا 9 سال: طبق تحقیقات بسیار، ساختار زبان آلمانی به گونه‌ای است که یادگیری این زبان باعث افزایش رشد مغز، رفع فراموشی، تقویت حافظه و ایجاد تمرکز و توجه در کودکان و نوجوانان می‌شود. همچنین آموزش زبان آلمانی نکات مهم برای کودکان و نوجوانان به خصوص سنین 2 تا 9 سال باعث می‌شود که ذهن آن‌ها به صداها و لهجه و تلفظ آلمانی حساس‌تر شود و این یعنی این‌که آن‌ها در شناخت صداهایی که تا کنون نشنیده‌اند تمرکز ویژه‌تری می‌کنند و می‌توانند آن‌ها را بهتر تشخیص دهند. شاید این نکته از دید والدین چندان مهم به نظر نرسد اما از لحاظ علمی کودکان و نوجوانان از این طریق می‌توانند بسیار بهتر و سریعتر از نظر یادگیری به زبان آلمانی مسلط شوند و در نتیجه قادر خواهند بود تا به مکالمات ساده آلمانی تکلم کنند.

نکات مهم برای آموزش زبان آلمانی به کودکان (۲ تا ۹ ساله)

1- از کتاب فروشی‌ها، داستان های کوتاه خنده‌دار و جالب آلمانی را برای کودک خود تهیه کنید.

داستان‌های جذاب و خصوصاً آن‌هایی که خنده‌دار هستند یکی از بهترین موارد برای یادگیری زبان آلمانی کودکان هستند.

۲-  یادگیری کودکان با استفاده از عروسک‌های محبوب‌شان بیشتر است.

می‌دانیم که کودکان عاشق عروسک‌ها هستند و بازی‌های عروسکی برای مهارت‌های حرکتی عالی هستند. شما می‌توانید با استفاده از بازی با عروسک یا کل بدن یا ایجاد یک تئاتر عروسکی با استفاده از جعبه و عروسک‌های دستی (عروسک‌هایی که با استفاده از دست یا انگشت حرکت می‌کنند) اجرا کنید. عروسک‌های دستی هنگام آواز خواندن نیز بسیار سرگرم کننده‌اند.

3- با کودک قایم موشک بازی کنید و به آلمانی بشمارید.

قایم موشک یک بازی عالی برای تمرین اعداد است. شما می‌توانید از ۱ تا۱۰ شروع کنید و به‌تدریج افزایشش دهید. وقتی کودکتان اعداد را به‌خوبی یاد گرفت، به عقب برگردید (اعداد را برعکس بشمارید). وقتی دنبال کودک خود می‌گردید، یک فرصت خوب برای تکرار کلمات است بدون آن‌که تکراری باشد.

۴ – با کودک به باغ وحش بروید و نام حیوانات را به زبان آلمانی صدا بزنید.

اگر کتاب حیوانات دارید، باهم آن را نگاه کنید، سپس روزی به باغ وحش بروید. نام حیواناتی را که کودکتان یاد گرفته است،از او بپرسید و به حیوانات جدید اشاره کنید. باغ وحش یک مکان عالی برای افزودن صفات و رنگ‌هاست. وقتی به خانه آمدید، او را به کشیدن تصاویر حیواناتی که دیده تشویق کنید و با هم‌دیگر درباره‌ی آن‌ها به زبان آلمانی صحبت کنید.

۵- برای کودکان ترانه‌های کودکانه آلمانی پخش کنید و بخواهید آنها را حفظ کنند.

به آواز کودکان به زبان دوم، هر جا و هر وقت که می‌توانید گوش دهید. CDهایی را در ماشین‌تان داشته باشید و یا در زمانی که درحال انجام کاری هستید، یک CD  را به‌عنوان آهنگ پس‌زمینه به‌طور ملایم پخش کنید. به آوازها (ترانه‌ها) اعمال و حرکاتی اضافه کنید، این به کودکان کمک می‌کند تا کلمات را به یاد داشته باشند. اگر متناسب شخصیت کودکتان است، آن‌ها را به اجرای آهنگ تشویق کنید. شما می‌توانید یک شباهنگ خاص داشته باشید.

6- یک سری ویدیوی مناسب آلمانی در سطح فرزندتان (کودکان 2 تا 9 ساله) در یوتیوب پیدا کنید.

۷ – از بسته‌های آموزش زبان آلمانی سطح مقدماتی استفاده کنید.

یادگیری زبان آلمانی برای کودکان

یادگیری زبان آلمانی برای کودکان

 

در واقع دی وی دی‌های آموزش زبان کودکان همه کارهای بالا را بصورت یکجا برای شما انجام می‌دهند.

8- وقتی درحال رانندگی برای بردن فرزندتان به مدرسه هستید،CD  هایی به زبان آلمانی پخش کنید.

۹- در منزل همیشه یک موسیقی آلمانی (موسیقی پس زمینه) با صدای کم پخش کنید.

۱۰ – از فلش کارت‌ها برای یادگیری بهتر کلمات استفاده کنید.

شما می‌توانید کارت‌های بازی خود را ایجاد کنید، از فرزندتان بخواهید آن را لمس/ انتخاب کنند. کارت‌ها را اطراف اتاق پنهان کنید و از فرزندتان بخواهید آن‌ها را بیابد و بگوید که آن‌ها چه هستند و غیره.

11- یک دیکشنری آلمانی تصویری برای شروع یادگیری کلمات تهیه کنید.

همه می‌دانیم که فرهنگ لغت تصویری کودکان یک منبع فوق‌العاده است. کنجکاوی کودک خود را با آن دنبال کنید. اجازه بدهید او انتخاب کند هر آنچه را که می‌خواهد در هر روز مشخص بداند. از وی اطلاعات بیشتری در مورد کلمات که آن‌ها می‌دانند بپرسید. “رنگ آن چیست؟” “آیا آن بزرگ یا کوچک است؟ ” “کجا زندگی می کند؟” “چه کار می‌کند؟”

۱۲-  یک کتاب الفبای زبان آلمانی برای کودک‌تان بخرید.

یادگیری زبان آلمانی برای کودکان
یادگیری زبان آلمانی برای کودکانبا کودک خود در منزل زبان آلمانی کارکنید 
کودک خود را به اشکال حروف با یک کتاب الفبای ساده معرفی کنید. این به‌ویژه مفید است چون الفبای آلمانی متفاوت از زبان اول است. برای دانش‌آموزان جوان، کتاب بسیار ساده، “استارتر” را دریافت کنید، همچنین برای مهارت‌های حرکتی خوب و کنترل مداد عالی است.

۱۳-  اتاق کودک‌تان را با پوسترهای زبان آلمانی پر کنید.

برخی از پوسترهای بزرگ رنگی را برای تزئین اتاق فرزند یا فضای یادگیری خود استفاده کنید. به همه چیز اشاره کنید و سوال بپرسید، نقش‌ها جابجا کنید و از فرزندتان نیز بخواهید سوال کند، همچنین به مدلسازی تلفظ کمک می‌کند. بپرسید کدام پوستر مورد علاقه کودکتان است و چرا؟ سرمشقی که آن‌ها را علاقه‌مند می‌کند را دنبال کنید.

۱۴ – ارتباط با والدینی که هدف مشابه شما دارند (آموزش آلمانی به کودکان شان)

والدین دیگری که فرزندان خود را به یادگیری زبان آلمانی تشویق می‌کنند، پیدا کنید. ترتیب بازی با یکدیگر را بدهید، به پیکنیک و پارک بروید یا به باغ وحش یا آکواریوم سفر کنید، مکان‌های عالی برای تمرین زبان. همچنین پیداکردن دوستان جدید برای شما بسیار مفید است!

۱۵-  با آشنایان که آلمانی صحبت می‌کنند، ویدئوچت (چت ویدئویی) کنید.

به گپ ویدیویی با کودکان دیگر که می‌دانید به زبان آلمانی صحبت می‌کنند، تشویق کنید. استفاده ازskype  یا Google Hangouts یا چیزی شبیه آن آسان است. در این نزدیکی باشید به مکالمه کمک کنید. مشوق باشید و در برابر وسوسه‌ی تصحیح اشتباهات فرزندتان مقاومت کنید.

۱۶-  یک پرستار کوتاه مدت یا تمام وقت یا نگهبان (مراقب) که آلمانی صحبت می‌کند.

اگر ممکن است، یک پرستار بچه / مراقب که به زبان آلمانی صحبت می‌کند، استخدام کنید. حتی چند ساعت در هفته وضعیت را تغییر می‌دهد (و به شما کمی وقت آزاد می دهد).

17- بازی‌های آنلاین زبان آلمانی (حافظه، کلیک کنید و بگویید، و غیره) را با فرزند خود بازی کنید.

18- حتما قبل از خواب برای کودک‌تان داستان آلمانی بخوانید (معنایش را تا حدودی به فارسی برایش توضیح دهید)

کودکان و نوجوانان کتاب و داستان را دوست دارند. داستان قبل از خواب را به زبان آلمانی بخوانید. اغلب زمانی که بچه‌ها داستان‌های دلخواه خود را چند بار شنیده‌اند، آن‌ها کلمات را می‌دانند .کودک خود را تشویق کنید تا کمک کند داستان را بگویید.

19- یک لب‌تاپ یا تبلت برای یادگیری زبان آلمانی کودکان استفاده کنید.

این‌ها نکات عالی برای تقویت یادگیری زبان آلمانی برای کودک‌تان هستند.

والدین گرامی، چنانچه قصد آموزش زبان آلمانی بطور اصولی و علمی به فرزند خود را دارید، توصیه می‌کنیم با موسسه گوته آلمان استاد مسجدی تماس حاصل فرمایید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت – لاهیجان- انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه