آیلتسآیلتس کامپیوتری چیست ؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/how-to-improve-on-computer-ielts-1.png

آیلتس کامپیوتری چیست ؟ آیلتس کامپیوتری نوعی از امتحان آیلتس می باشد که برای آیلتس UKVI آکادمیک در برخی کشور ها که در ادامه به اسامی برخی از آنها اشاره میکنیم برگزار می شود، این امتحان از ماه مارس سال ۲۰۱۶ میلادی توسط آیلتس رسمیت پیدا کرده است. این امتحان دارای نقاط تشابه و تفاوت خاصی...

آیلتس کامپیوتری چیست ؟

آیلتس کامپیوتری نوعی از امتحان آیلتس می باشد که برای آیلتس UKVI آکادمیک در برخی کشور ها که در ادامه به اسامی برخی از آنها اشاره میکنیم برگزار می شود، این امتحان از ماه مارس سال ۲۰۱۶ میلادی توسط آیلتس رسمیت پیدا کرده است.

این امتحان دارای نقاط تشابه و تفاوت خاصی با امتحان آیلتس کاغذی می باشد که می توان به مواردی از این نکات اشاره کرد.

شباهت ها: از نظر برگزاری امتحان و نکات امنیتی و همچنین از نظر زمان، محتوا، نوع سوالات، آزمون مکالمه هم مشابه آزمون کاغذی آیلتس است.

تفاوت ها: سه بخش Writing – Listening – Reading  به صورت کامپیوتری برگزار می شوند.

آیا آیلتس آکادمیک و جنرال هم امکان کامپیوتری شدن دارند؟

از شواهد مشخص است که احتمالاً برگزار کنندگان آزمون قصد دارند آیلتس را به هر دو صورت برگزار کنند. اما آنچه که تاکید دارند نحوه برگزاری آزمون اسپیکینگ است که رسماً اعلام شده برگزاری آزمون حضوری در بخش اسپیکینگ جزء سیاست های آن ها است و بهترین روش سنجش توانایی مکالمه روش حضوری است که توسط ممتحن صورت می گیرد.

در حال حاضر بدون آنکه خیلی سرو صدایی شده باشد در کشور استرالیا در شهر هایی همچون آدلاید، ملبورن سیدنی و بریزبین آیلتس آمادمیک و جنرال به صورت کامپیوتری برگزار می شود.

مزایای آیلتس کامپیوتری

بسته به شخصیت داوطلب با عدت کردن کاربران به استفاده از اینترنت و کامپیوتر، کاپیوتری شدن آزمون ها مورد استقبال قرار می گیرد. سخصا ترجیح می دهم با کامپیوتر آزمون بدهم تا کاغذ. اول از همه اینکه دستم به شدت عرق می کنه و در مواردی کع آزمون داشتم این تعریق بیشتر هم می شود و اگر بادستمال خشک نکنم قطعا برگه پاسخ نامه و سوالات خیس و مچاله خواهند شد.

از طرفی دست خط بسیار بد و زشتی دارم که اگر بخواهم خوب بنویسم بسیار زمان بر است و ممکن است ممتحن نتواند ان را بخواند و تصحیح کند.

از طرف دیگر اگر امتحان به صورت کامپیوتری باشد وارد کردن جواب ها هم ساده تر است و احتمال غلط وارد کردن پاسخ ها در بخش ریدینگ کاهش می یابد.

اگر کمی تمرین کرده باشیم و سرعت تایپ خوبی داشته باشیم قطعا می توانیم در مدت کوتاه بخش رایتینگ را بنویسیم و تمام کنیم و بارها ان را مرور و اصلاح کنیم.

قطعاً زمان ارائه نتایج آزمون هم بسیار کاهش پیدا خواهد کرد و از دو هفته به یک هفته تا ۵ روز خواهد رسید.

تفاوت آیلتس به صورت کاغذی با کامپیوتری

با وجود روند رو به رشد آزمون آیلتس و استقبال داوطلبان آزمون‌های زبان انگلیسی، شاهد تکامل سیستم استاندارد آیلتس بوده‌ایم. آزمون آیلتس یک سیستم ارزیابی مهارت زبانی برای کسانی که قصد تحصیل، کار یا گرفتن اقامت خارج از کشور را دارند، محصوب می‌شود.

آیلتس به طور مشترک توسط , British Council IDP و آکادمی ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج در دو نوع آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک برگزار می‌شود. به طور کلی هر آزمون از 4 ماژول اصلی (اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ) تشکیل شده است. هر ساله در 48 روز مشخص به صورت گسترده در مراکز سراسر دنیا برگزار می‌شود.

آیلتس کامپیوتری به مرزهای ایران رسیده است. ( ترکیه، پاکستان…) به گزارش سایت رسمی آیلتس در حال حاضر شانزده کشور آیلتس کامپیوتری را برگزار می‌کنند.

شایان ذکر است که این امتحان هیچ گونه تفاوتی با امتحان کاغذی ندارد و فقط در سنتر های رسمی آیلتس و بر روی پلت‌فرم از پیش طراحی شده روی رایانه اجرا می‌شود.

مصاحبه اسپیکینگ تغییری نکرده است و کماکان به صورت رو در رو با یک ممتحن انجام می‌گیرد.

شما همیشه حق انتخاب میان آزمون کاغذی و کامپیوتری را خواهید داشت و محدود به یک گزینه نخواهید بود!

امتحان آیلتس کامپیوتری و کاغذی کاملا یکسان هستند و شما نیازی به تمرین یا کتاب متفاوت ندارید!

آفرینش فعلا آزمون آیلتس کامپیوتری را فقط برای کسانی که با رایانه سریعتر کار می‌کنند و برای دیدن و گزارش نتایج خود عجله دارند، توصیه می‌کند. (پلتفرم مربوطه در کامپیوتر spell checker ندارد و دیکته مانند امتحان کاغذی بسیار مهم است.)

برخی از تفاوت‌های آزمون کامپیوتری با نسخه کاغذ و قلم

  1. چه در آزمون کاغذی و چه در نسخه کامپیوتری شما باید در مرکز مشخصی حاضر شوید. آزمون کاغذی با جامعه آماری بیشتری برگزار می‌شود در حالیکه آزمون کامپیوتری آیلتس در سالن‌های کوچکتر و یک کامپیوتر برای هر فرد برگزار می‌گردد.
  2. زمان هر دو آزمون یکسان است. فرمت آزمون هم تغییر نمی‌کند، تنها چیزی که تغییر می‌کند نحوه برگزاری آزمون و جواب دادن داوطلبان است. در آزمون کاغذی بخش‌های رایتینگ و ریدینگ روی کاغذ اتفاق می‌افتد در حالیکه در آزمون کامپیوتری توسط رایانه گرفته می‌شود.
  3. در آزمون کامپیوتری نوشتن رایتینگ تسک راحت تر است چون به شما اجازه ویرایش مجدد را می‌دهد. در حالی که در ورژن کاغذی شما ابتدا متن را پیش‌نویس می‌کنید، سپس رایتینگ اصلی را به برگه پاسخنامه منتقل می‌کنید. در تست کامپیوتری این زمان صرفه‌جویی شده و بر خلاف آزمون کاغذی که نهایتا مراقب به ساعت موجود در سالن اشاره کرده و به شما درمورد زمان تذکر می‌دهد، اینجا شمارنده معکوس روی صفحه به شما در مدیریت زمان کمک می‌کند.
  4. یکی دیگر از ویژگی‌های آزمون کامپیوتری اعلام نتایج آن است که 13 روز بعد از آزمون اعلام می‌شود در مقابل اعلام نتایج آزمون کاغذی معمولا 4 تا 6 هفته زمان می‌برد.
  5. ارزیابی جواب‌ها در هر دو مدل آزمون متفاوت است. در آزمون کامپیوتری پاسخ های شما توسط رایانه مستقیم روی سرور کمبریج ذخیره می‌شود در صورتیکه در آزمون کاغذی برگه‌های شما توسط ممتحن جمع‌آوری می‌شود و بعد از آزمون به کمبریج ارسال می‌شود.
  6. بخش لیسنینگ در آزمون کاغذی توسط بلندگو گرفته می‌شود که قبل‌ها مشکلات قطعی ناگهانی یا نوسانات کیفیت صدا را به دنبال داشت ولی در حال حاضر هر دو آزمون برای لیسنینگ از هدفون های استاندارد و با کیفیت استفاده می کنند.
  7. بخش اسپیکینگ یا صحبت‌کردن در هر دو آزمون مشابه است و یک ممتحن در همان روز آزمون یا یک روز دیگر گرفته می شود.
  8. با هم به برخی تفاوت‌های آزمون کامپیوتری و نسخه کاغذی آیلتس اشاره کردیم. سختی آزمون به نوع آزمون برنمی‌گردد بلکه نحوه آمادگی شما برای هر آزمون است که میزان موفقیت شما را تضمین می‌کند. هر دو آزمون تقریبا از نظر فرمت سوالات و زمان بندی یکسان هستند پس برای آزمونی که مد نظر دارید آمادگی کسب کنید و با مدل سوالات هماهنگ شوید.

موسسه زبان استاد مسجدی 

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸- ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی  

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه