آیلتسنتایج آزمون آیلتس و ضبط نمرات

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/1-5-1-1.png

نتایج آزمون آیلتس و ضبط نمرات یکی از مشکلات آزمون آیلتس احتمال لو رفتن سوالات مربوط به این امتحان می باشد. در سالهای اخیر با توجه به لو رفتن چند موردی از سوالات آیلتس مشاهده شده است که مسئولین IDP اقدام به “ضبط” نتایج امتحان کرده اند. متقاضیان ثبت نام در آزمون آیلتس در هنگام...

نتایج آزمون آیلتس و ضبط نمرات

یکی از مشکلات آزمون آیلتس احتمال لو رفتن سوالات مربوط به این امتحان می باشد. در سالهای اخیر با توجه به لو رفتن چند موردی از سوالات آیلتس مشاهده شده است که مسئولین IDP اقدام به “ضبط” نتایج امتحان کرده اند.

متقاضیان ثبت نام در آزمون آیلتس در هنگام امضای توافق نامه امتحانات با قبول یکی از بند های این توافق اجازه ضبط نتایج را به مسئولین امتحانات می دهند، در این بند آمده است

 “آیلتس می تواند نمره های شما و طبعا کارنامه شما را پس از سیزده روزی که قول داده شده، به شما ندهد و نگه دارد”

این ضبط نمرات به دو شیوه ی فردی و گروهی صورت می پذیرد.

ضبط فردی نمرات

  1. تفاوت دست خط در جوابدهی به سوالات مربوط به مهارت های (Reading , Listening , Writing) که احتمال رخ دادن تقلب را بالا می برد.
  2. وجود تناقض در اطلاعات شخصی فرد شرکت کننده در امتحان مانند: نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد
  3. رشد ناگهانی و افزایش نمره ی شرکت کننده در بازه زمانی کوتاه یکی از دلایلی است که در صورت بروز این اتفاق نمره شما ضبط خواهد شد و شما می بایست در صورت لزوم یک و یا هر چهار مهارت امتحان آیلتس را مجددا امتحان بدهید و یا طبق درخواست کمیته برگزاری امتحانات می بایست دلیل قانع کننده ای برای این رشد ناگهانی نمرات خود را با دست خط خود نوشته و جهت بررسی در اختیار مرکز برگزاری آیلتس قرار دهید. در صورتی که دلایل شما برای تیم بررسی مجدد نمرات قانع کننده نباشد هیچ نمره ای به شما تعلق نمیگیرد.

ضبط جمعی نمرات

  1. در صورت امکان و احتمال لو رفتن سوالات مرکز امتحانی از سوی مسئولان آن مرکز.
  2. تعداد بیش از حد استاندارد افرادی که بین سوالات (Reading, Listening) دو نمره یا بیشتر با نمرات سوالات (Speaking, Writing) فاصله دارند.
  3. در صورت وصول گزارش توسط نهادهای نظارتی(سازمان بازرسی کل کشور و یا سازمان سنجش) مبنی بر دریافت رشوه توسط مراکز برگزار کننده ی آیلتس.
  4. مشاهده ی خطا در طول نظارت های سالیانه دوره ای و تصادفی برای بالا بردن کیفیت برگزاری.

وسایل ممنوعه

از به همراه آوردن وسایل زیر به سالن محل برگزاری آزمون شفاهی و کتبی اکیداً خودداری فرمایید. توجه نمایید درب های ورودی سالن مجهز به گیت امنیتی میباشد و پرسنل حفاظتی اقلام همراه داوطلبین آزمون را توسط دستگاههای چک، کنترل خواهند کرد. در صورت به همراه داشتن اقلام ممنوعه زیر، داوطلب محترم می بایست مراحل زمانبر تحویل وسایل ممنوعه را طی کند و پس از آزمون نیز مجدداً آن را تحویل گیرد. لذا جهت حفظ آرامش و جلوگیری از اتلاف زمان داوطلب لطفا از به همراه داشتن اقلام زیر اجتناب نمایید:

·       لاک غلط گیر، ماژیک هایلایت، مداد رنگی، جامدادی

·       انواع شکلات، بیسکوئیت، انواع آب میوه و هر نوع اقلام خوراکی

·       سیگار

·       هرگونه وسایل الکترونیکی از قبیل تلفن همراه، ماشین حساب، هر نوع ساعت مچی (آنالوگ یا هوشمند)، هندزفری، هدفون، دستگاه ضبط صدا، پاوربانک و پیجر

·       دیکشنری

·       کاغذ تحت هر عنوان (چرکنویس)

·       قاب عینک

·       هرگونه وسایل شخصی

·       دستمال کاغذی و هرگونه قرص یا داروی مصرفی

در صورت نیاز به مصرف دارویی خاص لطفا قبل از ورود به سالن آن را به مسئول آزمون تحویل دهید تا در صورت نیاز در حین آزمون در اختیار شما قرار دهند.

مقررات حین برگزاری آزمون

·       از صحبت کردن در طول آزمون اکیداً خودداری فرمایید.

·       خارج کردن برگه آزمون (حتی جدا کردن تکه ای از برگه سوالات و یا باز نمودن منگنه دفترچه سوال) و کپی برداری از سؤالات آزمون به هر نحو تخلف محض محسوب شده و مطابق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

·       خروج از سالن آزمون به هر دلیلی بدون هماهنگی با مسئول آزمون تخلف محسوب می شود.

·       سالن آزمون مجهز به دوربین مدار بسته است و در صورت مشاهده تخلف در طول آزمون و یا حتی پس از بازبینی ویدئوی ضبط شده آزمون، مطابق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

·       افرادی که به علت تخلف در آزمونهای پیشین در لیست سیاه سازمان سنجش قرار گرفته اند اجازه حضور در سالن آزمون را نخواهند داشت. بدیهی است به این دسته از افراد هزینه ای بابت عودت وجه ثبت نام آزمون پرداخت نخواهد شد.

شرایط انتقال و حذف آزمون به دلایل پزشکی

داوطلبین گرامی میتوانند حداکثر تا ۳ روز پس از آزمون کتبی، مدارک پزشکی خود شامل نسخه، گواهی پزشک، عکس و برگه آزمایش و … را به ایمیل proshotielts.com@gmail.com ارسال نمایند. مدارک ارسالی ابتدا توسط پزشک مورد تأیید پروشات بررسی شده و چنانچه غیبت داوطلب موجه ارزیابی گردد، متقاضی میتواند درخواست جابجایی در صورت وجود ظرفیت در آزمون های پروشات یا حذف آزمون را داشته باشد.

توجه نمایید امکان بررسی مدارک پزشکی قبل از تاریخ برگزاری آزمون کتبی وجود ندارد.

کارنامه آزمون

۱٫      نتایج آزمون کتبی سیزده الی چهارده روز پس از آزمون ارائه می گردد. امکان تاخیر در اعلام نتایج تا ۷۲ ساعت از سوی IDP  محتمل می باشد.

۲٫     نتایج داوطلبان به هیچ عنوان طی تماس و تقاضای تلفنی داوطلبان اعلام نخواهد شد. همچنین از ارسال نتایج بصورت پیامک معذوریم.

۳٫    مهلت اعتبار کارنامه، ۲ سال از زمان تاریخ آزمون کتبی می باشد.

۴٫     نتایج متقاضیان پس از انتشار در وب سایت https://results.ieltsessentials.com  قابل مشاهده می باشد.

۵٫     کارنامه دارای کدهای امنیتی یکبار برای متقاضی صادر می گردد.

۶٫    امکان ارسال نتایج آزمون به صورت الکترونیکی حداکثر برای پنج دانشگاه  به مدت دو سال و به صورت رایگان توسط پروشات مقدور می باشد. جهت درخواست ارسال کارنامه به دانشگاهها و مراکز مورد نظر خود، فرم additional TRF را از صفحه فرمهای مهم سایت پروشات دانلود نمایید و به نشانی proshotielts.com@gmail.com ایمیل کنید.

۷٫     صدور مجدد کارنامه جهت ارسال مستقیم به مراکز مورد تأیید IELTS، صرفاً با درخواست کتبی متقاضیان از طریق ایمیل به proshotielts.com@gmail.com امکان پذیر می باشد.لازم به ذکر است ارسال نتایج به مراکز مورد تایید IELTS به صورت فیزیکی (در صورت عدم وجود آدرس مشابه در سیستم الکترونیک آیلتس) پس از بررسی تا یک ماه از زمان تاریخ صدور کارنامه تنها مشمول هزینه پست خواهد بود مشروط بر اینکه در بازه زمانی یکماهه از تاریخ صدور کارنامه فرم مربوطه توسط داوطلب تکمیل و وجه مورد نیاز جهت ارسال به پست پرداخت شده باشد.

۸٫     بازه زمانی جهت تکمیل فرایند آماده سازی و تحویل کارنامه فیزیکی داوطلبان به پست ۷روز کاری (به استثنای پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل) خواهد بود.

۹٫     در صورت گذشت یکماه از تاریخ صدور کارنامه فیزیکی داوطلب جهت پست فیزیکی نتیجه خود ملزم به پرداخت هزینه پرینت مجدد به مبلغ ۵۰ هزار تومان به ازای هر ارسال علاوه بر هزینه پست می باشد.

۱۰٫    ایمیل های ارسالی مبنی بر درخواست ارسال نتایج بصورت آنلاین و یا پستی تنها در روزهای شنیه تا چهارشنبه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. توجه داشته باشید این فرایند زمانبر می باشد، لذا از داوطلبان عزیز تقاضا می شود همکاری لازم را در این خصوص با پروشات داشته باشند و جهت تسریع فرایند مذکور به محض دریافت ایمیل از سوی پروشات پاسخگوی آن باشند.  

آیلتس برای کار

آیلتس یک آزمون معتبر زبان انگلیسی است که توسط بسیاری از مراکز استخدامی و سازمان های حرفه ای در تمامی کشورهای انگلیسی زبان در سراسر دنیا پذیرفته می شود.

آیلتس برای مهاجرت

اگر برنامه ای برای مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان دارید، سطح مهارت های شما در زبان انگلیسی از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود. در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیای کبیر ، دولت ها برای پیگیری روند صدور ویزا برای مهاجرت و متقاضیان تحصیل، از نمره ی آیلتس هر فرد استفاده می کنند.

حتی کسانی که زبان مادری آن ها انگلیسی است نیز برای مهاجرت به سایر کشورهای انگلیسی زبان، نیاز به یک معیار و نمره ی استاندار بین المللی برای مشخص کردن میزان مهارت هایشان در زبان انگلیسی دارند. شما قبل از مهاجرت و همچنین ثبت نام در آزمون آیلتس، می بایست حتما نمره ی آیلتس مورد نیاز برای آن کشوری که قصد مهاجرت به آن دارید را بررسی کنید و مطمئن شوید که عملکرد شما در آزمون آیلتس می تواند نمره ی دلخواه شما برای مهاجرت به کشور مورد علاقه تان را فراهم آورد.

 

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸- ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه