آیلتستافلآیلتس بهتر است یا تافل

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/556660polk-1.png

آیلتس بهتر است یا تافل؟و تفاوت های آن ها؟ اگر شما هم یک بومی انگلیسی زبان نیستید، پس حتما در مورد آزمون های زبان انگلیسی برای دانشجویانی که قصد تحصیل دارند، یا افرادی که برای کار به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می کنند، شنیده اید.  داشتن مدرک یکی از آزمون های تافل و آیلتس برای شما بعنوان بخشی از...

آیلتس بهتر است یا تافل؟و تفاوت های آن ها؟

اگر شما هم یک بومی انگلیسی زبان نیستید، پس حتما در مورد آزمون های زبان انگلیسی برای دانشجویانی که قصد تحصیل دارند، یا افرادی که برای کار به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می کنند، شنیده اید.  داشتن مدرک یکی از آزمون های تافل و آیلتس برای شما بعنوان بخشی از application (درخواست) این موارد ضروری است.

دو آزمونی که در حال حاضر در دنیا بعنوان معیار پذیرفته شده اند:

  • آزمون تافل (TOEFL: Test Of English as a Foreign Language)
  • آزمون آیلتس (International English Language Test System)

هر دو این آزمون ها، بطور دقیق مهارت شما در زبان انگلیسی را امتحان می کنند و به همین دلیل هم هزاران موسسه در سراسر دنیا مدرک تافل و

آیلتس را معتبر می دانند. اما این دو آزمون و مدرک، در روش، ساختار و معیار تدریس متفاوت هستند و بنابراین شما باید با دقت انتخاب کنید که مدرک تافل به درد شما می خورد یا مدرک آیلتس؟ اما بطور کلی مدرک آیلتس بسیار معتبرتر از مدرک تافل است.

تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل بدنبال آن است که مهارت شما را در محیط های آکادمیک (دانشگاهی) همچون خوابگاه، دانشگاه یا کلاس درس بسنجد.  توسط ۸۵۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان شامل بریتانیا، آمریکا و استرالیا و همچنین توسط ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرفته می شود. آزمون تافل توسط سازمان آمریکایی برگزار می شود و لهجه و ساختار زبانی که در تافل یاد می گیرید، از نوع آمریکایی است. این آزمون بیشتر توسط موسسات آمریکایی و کانادایی پذیرفته می شود.

تفاوت های کلی تافل و آیلتس

جدای از گونه و روش آزمونی که هر کدام از این دو دارند، در آزمون تافل سوالات عمدتا بصورت چند گزینه ای (Multiple choice) هستند، در حالیکه در آیلتس شما طیفی از انواع سوالات را دارید، از جمله پاسخ های کوتاه، پر کردن جای خالی و نوشتن مقالات کوتاه (Short essay tasks).

از طرف دیگر زمان امتحان ایلتس (۲ ساعت و چهل دقیقه)، بطرز قابل توجهی کوتاه تر از ازمون تافل (حدود چهار ساعت) است. 

همچنین فقط یک نوع آزمون تافل وجود دارد که آن هم فقط و فقط با کامپیوتر برگزار می شود در حالیکه آیلتس دو نوع آزمون دارد، روی کاغذ و با کامپیوتر. همانگونه که گفتیم، آزمون آیلتس جنرال مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت یا اشتغال دارند، آزمون آیلتس آکادمیک هم برای کسانی است که قصد تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

آزمون زبان انگلیسی تافل : این آزمون  در سه نوع کاغذی ، کامپیوتری و اینترنتی موجود می باشد که دو نوع اول منسوخ شده و چند سال است که فقط تافل اینترنتی برگزار می گردد. آزمون TOEFL تا حدودا سال ۲۰۱۲ یکی از معتبرترین و معروف ترین تست های سنجش دانش زبان انگلیسی دانشجویان در سراسر دنیا مطرح بود اما در سه سال اخیر کمی از محبوبیت آن کاسته شده است اما همچنان برگزار شده و توسط بسیاری از دانشگاه های جهان پذیرفته می شود. تافل در حال حاضر بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده امریکا، کانادا، و دیگر کشورها جهان، استفاده شده و افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند نیز بـرای ادامه فعالیت های حرفه ‌ای خود در این آزمون شرکت می کنند.   آزمون زبان انگلیسی آیلتس آزمون آیلتس به صورت کاغذی (Paper base) در دو ماژول آکادمیک و جنرال طراحی شده است که نوع اول برای سنجش میزان آمادگی کسانی که می خواهند ادامه تحصیل بدهند برگزار شده، و نوع دوم برای اقدام به مهاجرت برای کار و زندگی در کشورهای خارجی (کشوری که شغل و حرفه ای که شخص می خواهد در آن به انگلیسی انجام می شود) اجرا می شود. برای ورود به خاک عموم کشورها و دانشگاه هایشان (به ویژه کشورهاى انگلیسى زبان مثل ایالات متحده، کانادا، استرالیا، انگلستان، …) ارایه مدرک ایلتس یکى از مهم ترین شروط در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. این آزمون به صورت مشترک از سوى سه سازمان معتبر IELTS Australia (idp Australia) – Cambridge ESOL – British Council طراحى و توسط نمایندگى‌هایشان در بیش از ۲۷۰ مرکز مختلف در بیش از ۱۱۰ کشور جهان من جمله ایران (در شهرهای مختلف مثل تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، …) برگزار مى شود. طبق آمار خود آیلتس، سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر در آزمون آیلتس شرکت می ‌کنند. تفاوت تافل و آیلتس تافل توانایی داوطلبان را در استفاده ی کاربردی انگلیسی امریکایی (American English) می سنجد؛ این در حالیست که آزمون آیلتس، انگلیسی را با چهارچوبی بین المللی سنجیده و نتیجتا روز به روز به محبوبیت آن افزوده شده و مراکز بیشتری (حتی ایالات متحده آمریکا) این مدرک را می پذیرند. اشتباه عوام در بخش مهارت شنیداری (IELTS Listening) این است که چون آزمون توسط مراکز انگلیسی تهیه می شود، فکر می کنند لهجه ی این بخش British است در حالی که از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود (American, British, Australian).   آیا تافل فقط برای دانشگاه های آمریکا می باشد؟ طبق مطلبی که در وب سایت رسمی ای. تی. اس، (E.T.S.) گذاشته شده است، شش هزار موسسه در ۱۱۰ کشور دنیا و حدودا تمام دانشگاه های انگلستان، استرالیا، نوزلند و کانادا تافل را می پذیرند.   آیا دانشگاه های ایالات متحده آمریکا آیلتس را می پذیرند؟ بله! در سه سال اخیر، کشور، کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده هم نتایج این آزمون را می پذیرند.   اعتبار این دو آزمون آیلتس و تافل آزمون های آیلتس و تافل هر دو پس از دو سال منقضی می شوند.     آیلتس بهتر است یا تافل؟ آیلتس! هم ساختار منطقی تری دارد و هم در همه جا پذیرفته می شود. اگر می خواهید شروع کنید، شک نکنید که گزینه ی بهتر آیلتس می باشد

تفاوت تافل و آیلتس: تافل توانایی داوطلبان را در استفاده ی کاربردی انگلیسی امریکایی (American English) می سنجد؛ این در حالیست که آزمون آیلتس، انگلیسی را با چهارچوبی بین المللی سنجیده و نتیجتا روز به روز به محبوبیت آن افزوده شده و مراکز بیشتری (حتی ایالات متحده آمریکا) این مدرک را می پذیرند. اشتباه عوام در بخش مهارت شنیداری (IELTS Listening) این است که چون آزمون توسط مراکز انگلیسی تهیه می شود، فکر می کنند لهجه ی این بخش British است در حالی که از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود (American, British, Australian).

دانشگاه های مختلف کدام امتحان را قبول می کنند ؟

هر دو آزمون تافل و آیلتس در مقاطع کارشناسی و دکترای دانشگاه های سراسر دنیا قابل قبول هستند اما این مهمترین نکته می باشد زیرا اگر مدارس مورد علاقه شما نمرات آزمون را قبول نکنند دیگر هیچ شانسی برای تحصیل در آنجا نخواهید داشت. اما هنوز هم تفاوت های در برخی از مناطق برای پذیرش این آزمونها وجود دارد ، به طور کلی اکثر مدارس ایالات متحده پس از ارزیابی های بیشتر هنوز هم آزمون تافل را به بقیه ازمون ها ترجیح می دهند و اگر قصد مهاجرت به ایالات متحده را دارید باید تمرکز خود را بر روز تدریس خصوصی تافل گذارید.
در کل ، مدارس و دانشگاه های مورد نیاز شما احتمالا نمرات هر دو ازمون را ارزیابی می کنند ( در صورت داشتن هر دو مدرک ).
کدام آزمون بیشتر به نفع شماست ؟
امروزه هر دو آزمون تمامی مهارت های انگلیسی را در برمی گیرد اما راه و روش انها با هم متفاوت می باشد برای همین به 5 تفاوت اصلی این دو ازمون را بررسی می کنیم تا دریابیم کدام آزمون بیشتر به نفع ما می باشد .

کدام یک آسانتر و ارزان تر می باشد 

در مورد میزان سختی این دو آزمون نظر مشترکی وجود ندارد و عده ایی بر این باور که تفاوت و میزان سختی را شرایط امتحان تعیین می کند زیرا یکی کاغذی و دیگری به صورت کامپیوتری انجام می گیرد و همین امر سبب ایجاد نقطه نظرات مختلف درباره ی میزان سختی این دو آزمون شود.
و درباره ی قیمت این دو آزمون بر اساس هر کشور و منطقه متفاوت می باشد ولی در کشور ما هزینه امتحان تافل 215 دلار و هزینه امتحان آیلتس حدود 200 دلار می باشد .

آیلتس یا تافل

هر دو امتحان یک هدف دارند و آن هم این است که مهارت های زبان انگلیسی شما را می سنجند ، هر دو دارای 4 بخش اصلی زبان هستند ولی فرمت و نحوه پاسخگویی متفاوت می باشد و در آخر این 4 سوال را از خودتان بپرسید :
•    آن مدرسه یا دانشگاه کدام امتحان را قبول می کند ؟
•    در کدام امتحان نقاط قوت بیشتری دارید ؟
•    کدام یک آسانتر می باشد ؟
•    کدام یک ارزانتر می باشد ؟

هدف موسسه استاد مسجدی ارتقا سطح علمی و درخشیدن شما عزیزان میباشد

لذا از داوطلبان دعوت به عمل می آید با شرکت در دوره های کنکور در موسسه استاد مسجدی درخشش خودتان را تضمینی کنید .

استاد مسجدی رتبه ی دو رقمی کنکور سراسری و از دانش آموختگان دانشگاه سراسری شهید بهشتی و موسس برتر و تضمینی زبان از مقطع کارشناسی تا دکتری با بیش از ۲۵ سال سابقه مشاوره و تدریس دوره ها را در موسسه برگزار میکنند

و تمامی دوره ها و کلاسها در موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی به خصورت خصوصی برگزار میشود

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸

۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت -لاهیجان-انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه