آیلتستدریس آیلتس بعد از گذراندن دوره های آن

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/download-5-1.png

تدریس آیلتس بعد از گذراندن دوره های آن کجا می توان آیلتس را تدریس کرد؟ در بیش از ۱۳۰ کشور مراکز امتحان آیلتس وجود دارد، که یعنی در بیش از ۱۳۰ کشور فرصت های آموزش آیلتس فراهم است. تا الان آسیا بزرگترین منبع جهان در دارا بودن زبان آموزان بین المللی به حساب می آید،...

تدریس آیلتس بعد از گذراندن دوره های آن

کجا می توان آیلتس را تدریس کرد؟

در بیش از ۱۳۰ کشور مراکز امتحان آیلتس وجود دارد، که یعنی در بیش از ۱۳۰ کشور فرصت های آموزش آیلتس فراهم است. تا الان آسیا بزرگترین منبع جهان در دارا بودن زبان آموزان بین المللی به حساب می آید، پس پیدا کردن شغل در چین، مالزی، تایلند، ویتنام، کره، یا ژاپن نسبتاً راحت است. همچنین موقعیت های آموزشی زیادی در کشورهایی مانند انگلیس و استرالیا وجود دارد که زبان آموزان بین المللی بسیاری را می گیرد. اغلب معلمان آیلتس برای مدارس زبان کار می کنند. در دانشگاه ها هم فرصت های تدریس فراهم می شود، اما اغلب به شکل کوتاه مدت یا نیمه وقت است. معلم خصوصی بودن هم گزینه ی دیگری است، اما اگر بتوانید آیلتس را با حیطه های تخصصی و مرتبط دیگر

 TOEFL, TOEIC, FCE یا CAfترکیب کنید کمک کننده است.

آیا معلم های آیلتس پول خوبی در می آورند؟

معلم های آیلتس باید حداقل قادر باشند تا در کشوری که تدریس می کنند حقوقی بالاتر از سطح متوسط در بیاورند. با این حال تعداد کمی از آنها انتخاب می کنند تا آیلتس را فقط برای پولش تدریس کنند. تدریس آیلتس برای اغلب معلم ها روشی برای اقامت طولانی در کشوری دیگر است، به همراه همه ی زیبایی های فرهنگی که با خود دارد.

معمولاً این سیستم تنها در اختیار دانشگاه‌ها و موسساتی است که در لیست این سازمان‌ها ثبت شده باشند. به زبانی ساده‌تر باید گفت که مدرک آیلتس شما توسط هر شخصی قابل استعلام نیست. دلیل اصلی این کار به وجود آوردن یک سیستم امن است که دسترسی محدود به آن باشد و تنها کسانی که مورد تأیید هستند بتوانند به این نمرات دسترسی داشته باشند.

این خبر خوبی برای داوطلبین است زیرا نمره انها کاملا سری خواهد ماند.

اگر دانشگاه یا موسسه ای بواهد امکان دسترسی به استعلام مدرک آیلتس را بدست آورد ابتدا باید درخواست رسمی خود را  بدهند. . و فرم را پر کنند.

اگرچه شما خودتان می توانید با دادن اطلاعات مدرک خود در مدت محدود ۲۰ تا ۴۰ روز در وب سایت مرکزی که در آن آزمون داده اید ببینید.

 

راه های تبدیل شدن به مربی زبان انگلیسی

برای اینکه بتوانید زبان انگلیسی تدریس کنیم اول از همه باید حداقل دانش زبان انگلیسی را داشته باشیم.

پیشنهاد من این است اگر می خواهید به کودکانی تدریس کنید که سطح زبان ابتدایی یا basic و یکم پیشرفته باشد حداقل باید سطح متوسط زبان یا Intermediate را گذرانده باشید.

اگر می خواهید به سطح ابتدایی Basic یا Elementary  بزرگسالان یا نوجوانان تدریس کنید نیاز است که سطح شما بازهم حداقل Intermediate باشد. 

مسلما برای سطح های بالاتر هم باید زبان شما ارتقا پیدا کند.

 

فواید تبدیل شدن به مدرس حرفه ای زبان انگلیسی

همه ی ما قبول داریم که تکلم به زبان انگلیسی بسیار هیجان انگیز و اگر خودمانی بخواهم بگویم باکلاس است.

حالا در نظر بگیرید که شما مدرس زبان انگلیسی هم باشید. 

خدا را شکر مدرس های زبان انگلیسی هنوز هم بسیار قابل احترام هستند و از لحاظ اجتماعی در جایگاه بسیار بالایی قرار دارند.

یاد دارم یکی از اساتید که (خودش در دانشگاه هنوز دانشجو بود) و دوره تربیت مدرس را پیش من گذرانده بود می گفت:‌ استاد خیلی از شما مچکرم که به من یاد دادید چگونه زبان انگلیسی تدریس کنم.

از زمانی که اساتید در دانشگاه فهمیده اند که من زبان انگلیسی تدریس می کنم رفتار آنها با من کاملا عوض شده و بسیار با احترام با من رفتار می کنند. خیلی جاها از من می خواهند که کمکشان کنم تا زبان را یاد بگیرند.

جدا از همه ی این مدرس زبان انگلیسی شدن شغل  فوق العاده خوبی است برای کسب درآمد چه به عنوان شغل اول یا شغل پارت تایم.

ولی پیشنهاد می شود که حداقل سطح زبان شما باید سه لول از سطح دانش آموزانتان بالاتر باشد.

حداقل نمره در آزمون IELTS

بازه نمره، عددی بین 0 تا 9 می باشد که نمره 9 عالی، نمره 7 خوب، نمره 5 متوسط و نمره 4 به پایین ضعیف محسوب می گردد. این نمره بر اساس محاسبه ی نمرات کسب شده ی شما در بخش های مختلف گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن به دست می آید، برای دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر، شرایط و قوانین هر دانشگاهی می تواند متفاوت باشد ولی درکل برخورداری از نمره 7 آزمون آیلتس کافی می باشد.هریک از مهارتهاى چهارگانه در این آزمون بطور جداگانه از ۱ تا ۹ امتیاز دهى شده و در نهایت معدل ۴ مهارت ذکر شده محاسبه و اعلام مى شود.

اعتبار مدرک آیلتس

از زمانی که شما این مدرک را اخذ نمایید، به مدت دو سال بعد مجددا باید در این آزمون شرکت کنید تا بتوانید مهارت های خود را بسنجید زیر امکان دارد که با گذر زمان دانش زبان انگلیسی شما هم تغییر کرده باشد.

هر داوطلبی می‌تواند اعتراض و عدم رضایت خود نسبت به نتیجهٔ آزمون را به مرکز مربوطه اعلام نماید. بر اساس مقررات آیلتس، داوطلبان می‌بایست اعتراض خود را ضمن تکمیل یک برگه اعتراض به فاصله شش هفته از تاریخ آزمون رسماً اعلام دارد. بواسطهٔ این برگه، داوطلب حق اعتراض برای هر یک از بخش‌ها یا مهارت‌هایی که فکر می‌کند در آن نمره‌ای کمتر از آنچه می‌بایست به وی تعلق گرفته است را خواهد داشت. داوطلب تنها با پرداخت مجدد هزینهٔ آزمون می‌تواند به نتیجهٔ آزمون خود اعتراض نماید که در صورت تأیید و درست بودن اعتراض، این مبلغ به وی عودت داده می‌شود. در غیر اینصورت هیچ بخشی از هزینه قابل استرداد نخواهد بود.

چرا آیلتس؟

این که چرا باید آیلتس گرفت، روشن است. متقاضیان تحصیل در  خارج از کشور و هم چنین افرادی که خواهان مهاجرت هستند، یکی از راه های نشان دادن سطح آمادگی زبان انگلیسی آن ها،‌ اخذ مذرک آیلتس است. وقتی شما این مدرک را داشته باشید، می توان فهمید که سطح عمومی زبان شما بر روی ۴ مهارت اشاره شده قبل، چه گونه است. چون هر skill دارای یک محدوده band score‌ هست و نمره نهایی بر اساس overall تعیین می شود که میانگین هر ۴ مهارت می باشد. اگر شما برای یک از موارد فوق نیاز به اخذ مدرک زبان بین المللی داشتید،  آیلتس یکی از پیشنهادات ممکن است. البته باید توجه داشت که مدارک آیلتس بر خلاف تافل که ۵ ساله اعتیار دارد،‌ تنها ۲۴ ماه اعتیار دارد. پس اگر خواهان اپلای برای دانشگاه های خاصی هستید و قصد دارید ظرف چند ماه پس از اخذ مدرک آیلتس، در دانشگاه های مختلف apply‌ کنید، اخذ آیلتس را در محدوده زمانی قرار بدهید که وقت شما از دست نرود و مدرک expire (منقضی)   ‌نشود. برای آگاهی از آزمون به سایت ielts.org مشاهده کنید. در این سایت، ‌اطلاعات کامل درباره آزمون و مراکز امتحانی و منابع رایگان قابل دانلود در دسترس خواهد بود.

شما می توانید به جای آزمون آیلتس که فقط کاغذی برگزار می شود، در آزمون تافل که اینترنتی هست و TOEFL IBT نام دارد نیز شرکت کنید. یا در آزمون PTE که Pearson Tests of English هست شرکت کنید. البته این آزمون بر خلاف آیلتس و تافل، در ایران برگزار کننده رسمی آزمون ندارد و باید به کشورهای همسایه مراجعه کنید. تافل، به صورت رایانه ای هم برگزار می شود که این برای کسانی که علاقه ای به نوشتن روی کاغذ ندارند و مشتاق آزمون و کار با رایانه هستند، انتخاب بهتری هست. البته باید توجه کنید که آزمون تافل اینترنتی با آزمون آیلتس کاغذی، تفاوت هایی دارد که این تفاوت ها را از کارشناسان و مدرسان و شرکت کننده گان هر دو آزمون جویا شوید. معمولا تافل با رنج نمره ۷۵ تا ۹۰ از ۱۲۰ برای پذیرش ارشد و دکترا کفایت می کند.

همه متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس این پرسش را مطرح می کنند که برای شرکت در آزمون و امادگی مربوطه، چند ماه زمان نیاز هست و چگونه باید برنامه ریزی کرد. در پاسخ باید گفت که پاسخ به این پرسش برای هر فرد، متفاوت هست و بستگی به دانش زبانی و هدف فرد از شرکت در آزمون آیلتس دارد. فردی که همراه یک متقاضی مهاجرت است،‌ قطعا نمره آیلتس کم تری نسبت به فردی که متقاضی تحصیل با بورس در مقطع دکترا در فلان دانشگاه دنیاست، نیاز دارد. هم چنین، نمره مورد نیاز آیلتس برای متقاضیان کارشناسی یا دکترا، مشابه نیست. از طرفی، بعضی افراد سطح زبان انگلیسی عمومی قوی دارند و تنها آشنایی با مهارت های آزمون ظرف ۲ ماه برای گرفتن نمره خوب کفایت می کند.

اما هستند افرادی که هنوز گرامر انگلیسی را خوب نمی دانند و دامنه لغات مطلوبی برای نوشتن یک نامه ساده یا حرف زدن درباره یک موضوع معمولی در اختیار ندارند. بالطبع، این افراد نیاز دارند تا ابتدا سطح زبان انگلیسی عمومی خود را به سطح قابل قبولی رسانده و سپس در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنند. برگزاری آزمون های تعیین سطح توسط آموزشگاه ها و حتی سنترهای برگزاری آزمون رسمی آیلتس در مراکز استان ها کشور، به افرادی که می خواهند سطح زبان خود را بسنجند،‌توصیه می شود. شرکت در آزمون های IELTS MOCK فرصتی برای ارزشیابی سطح دانش زبان انگلیسی افراد، پیش از شرکت در آزمون نهایی هست.

 

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸- ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی   

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه