آیلتسموفقیت در آزمون آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/1563904765_S7zK9-1.png

برای موفقیت در آزمون آیلتس، باید نکاتی را رعایت کنید که در این گفتار به شماری از آن ها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید. در این گفتار، به یکی از مهم ترین موضوعات برای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور اشاره می کنیم. آزمون بین المللی آیلتس در ۱۱۰۰ شهر دنیا در ۱۴۰ کشور...

برای موفقیت در آزمون آیلتس، باید نکاتی را رعایت کنید که در این گفتار به شماری از آن ها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید. در این گفتار، به یکی از مهم ترین موضوعات برای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور اشاره می کنیم. آزمون بین المللی آیلتس در ۱۱۰۰ شهر دنیا در ۱۴۰ کشور از جمله ایران هر هفته برگزار می شود و آزمونی معتبر است که میلیون ها نفر را ارزشیابی علمی دانش زبان انگلیسی کرده است. در واقع آزمون آیلتس که مخفف International English Language Testing System‌ هست،‌ سالانه صدها هزار نفر در سراسر جهان را به سمت خود جذب می کند تا در آزمون های آیلتس در IELTES CENTERS در سراسر جهان شرکت کرده و سطح دانش زبان انگلیسی عمومی خود را بر اساس معیارهای این آزمون، ارزیابی کنند.

آیلتس، همانند تافل، یکی از معتبر ترین آزمون های بین المللی تعیین سطح زبان انگلیسی  است که ۴ مهارت را بین نمره ۰ تا ۹ ارزیابی می کند. معمولا اکثر دانشگاه های دنیا، برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، آیلتس overall را در سطحی بین ۶ تا ۷ نیاز دارند. به نظر می رسد، هر ساله قبولی در این آزمون کمی سخت می شود و این هم به واسطه خیل عظیمی از متقاضیانی است که به واسطه مهاجرت و تحصیل و کار در خارج از کشور،‌علاقمند شرکت در این آزمون بین المللی معتبر هستند. از طرفی، این آزمون هر ساله با درصدی افزایش قیمت روبروست و اکنون شرکت در این آزمون حدود ۷۵۰ هزار تومان هزینه روی دست متقاضیانش می گذارد.

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

برای آمادگی و موفقیت در آزمون آیلتس روش‌های متنوعی وجود دارد؛ از شرکت در کلاس‌های عمومی و خصوصی گرفته تا خودآموزی برای آزمون. اما انتخاب روشی که هزینه مناسب داشته باشد و در مدت زمان کوتاه شما را به نمره دلخواه برساند کار آسانی نیست.

یکی از روش‌هایی که برای موفقیت در آزمون آیلتس که در چند سال اخیر رشدی سریع داشته، استفاده از اپلیکیشن‌های آمادگی آزمون آیلتس است. این اپلیکیشن‌ها به دلیل اینکه همیشه در دسترس هستند و از روش‌های نوآورانه برای آماده سازی کاربران استفاده میکنند شانس موفقیت در آزمون را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند.

1. سعی کنید هدفی واقع بینانه و دست یافتنی انتخاب کنید .

برای بدست آوردن نمره رضایت بخش در آیلتس واقع بین باشید. اگر هدف، دستیابی به سطح خاصی از مهارت زبانی است، موفقیت فقط در گرو تکرار و تمرین زیاد می باشد.قبل از اینکه هدفتان را مشخص کنید بهتر است بدانید نمره ی هریک از 4 بخش آزمون آیلتس(نوشتاری،شنیداری،گفتاری و خواندن) به چه صورت است و هر یک از این نمرات چه مفهومی دارند.


2.
برنامه مطالعه تان را به طور دقیق و منظم دنبال کنید.

هر روز زمان زیادی را صرف تمرین و یادگیری هر چهار قسمت آزمون بکنیدو تا آنجا که می توانید حداکثر زمان ممکن را به این کار اختصاص دهید.فقط بر روی نقاط ضعفتان تمرکز نکنید سعی کنید همه ی قسمت ها را پوشش دهید و بین مهارتهای مختلف به خودتان استراحت کوتاهی بدهید.حداقل یک روز در هفته را کامل به خودتان استراحت دهید و به طور کامل آزمون را فراموش کنید.رمز موفقیت برای رسیدن به هدف این است که آهسته، پیوسته و منظم می بایست گام برداشت.

شانس گوش دادن به انگلیسی را به هیچ وجه از خود نگیرید هرجا و هر طور که باشد.برنامه های تلویزیون و فیلم با زبان انگلیسی تماشا کنید، به رادیو و موسیقی های انگلیسی زبان گوش کنید. تا آنجا که می توانید با افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است صحبت کنید، حتی با کسانی هم که زبان دومشان انگلیسی است می توانید تمرین داشته باشید.

همواره با متون انگلیسی سروکار داشته باشید و حداقل روزی یک متن انگلیسی بخوانید ، یک یا دو صفحه هر شب قبل از خواب زمان خوبی برای مطالعه می باشد.روزنامه، مجله و رمان هایی که برای سطح زبانی شما مناسب است را از کتاب فروشی ها تهیه و مطالعه کنید.سعی کنید همیشه متون انگلیسی همراه خود داشته باشید چرا که در اوقات فراغت خود می توانید از آن استفاده کنید. درک همه لغات لازم نیست. بعضی از مقالات را جز به جز بخوانید و بعضی را سریع بخوانید و رد شوید.


3.
سرعت عمل خودتان را بالا ببرید.
در آزمون آیلتس زمان دشمن شماست. داوطلبانی که در آزمون آیلتس شرکت کرده و نتیجه مطلوب را کسب نکرده اند همیشه از کمبود وقت و سرعت بالای نوارکاست و عدم پاسخ به همه سوالات بخش شنیداری و همچنین قسمت خواندن گلایه می کنند و می گویند زمان خیلی سریع تر از آنجه تصور می کنند سپری می شود. شاید نتوانید به همه سوالات جواب دهید، ولی نگران نباشید. به یاد داشته باشید که این آزمون برای سنجیدن داوطلبان در محدوده ی نمرات 0 تا 9 طراحی شده است.(نمره 0 نشان می دهد که داوطلب هیچ گونه تلاشی نکرده است).

داوطلبانی که زبان انگلیسی شان تقریبا عالی است می توانند انتظار نمره 9 را داشته باشند، اما حتی برای افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است هم غیر ممکن است تا همه ی تست های شنیداری را جواب بدهند و یا اینکه در مدت زمان کوتاهی تست های قسمت خواندن را تمام کنند.به یاد داشته باشید که هدف این آزمون به چالش انداختن داوطلبان می باشد. امتحان آیلتس جنبه های مختلف توانایی زبان انگلیسی شما را می سنجد، مثلا سرعت شنیدن، خواندن، صحبت کردن و به انگیسی فکر کردن.


پیشرفت شما در مهارت های مختلف انگلیسی، چیزی نیست که روز به روز تغییر کند، بلکه این پیشرفت به طرز چشم گیری می تواند در طولانی مدت تغییر کند، چرا که اثرات تمرین و تکرار زبان انگلیسی در بلند مدت خود را نشان خواهند داد.نمراتی که در آزمون رسمی آیلتس دریافت می کنید کاملا صحت دارند چرا که هر چهار قسمت این آزمون مراحل گسترده ای را برای رسیدن به سطح استاندارد طی می کنند .با این وجود، قبل از آزمون و یا در همان روز، خوب است کارهایی را انجام دهید تا بتوانید از زمان خود به بهترین نحو استفاده ببرید و شانس موفقیتتان را بالا ببرید.

به طور مثال موقعیت روبرو را تصور کنید: یک ماشین مسابقه ای با بالاترین سرعت ممکن در حال حرکت است و با وجود اینکه نمی تواند بیشتر از این سرعت حرکت کند، اما همچنان می تواند برنده باشد و بالاترین سرعت خود را برای مدت زمان زیادی حفظ کند، به شرط اینکه راننده ماهر باشد.

آزمون شنیدن، خواندن و نوشتن به ترتیب در یک روز صبح برگزار خواهند شد. مجموع زمانی که برای این سه آزمون به شما داده می شود 2 ساعت و 30 دقیقه می باشد.( آزمون گفتاری در زمان مشخصی بعد ازظهر برگزار خواهد شد.). زمان کوتاهی بین خواندن و نوشتن به شما داده خواهد شد تا بتوانید استراحت کنید، بنابراین قبل از آزمون سعی کنید استراحت کافی داشته باشید و خوب خورده باشید چرا که برای مدت زمان طولانی فرصت خوردن نخواهید داشت.هر چه تلاش بیشتری صرف آمادگی برای این آزمون کنید، سرعت شما در روز آزمون بالاتر خواهد رفت.


4.
سرعت خواندن جملات را در خودتان بالا ببرید.

هر چه سریعتر و دقیق تر بخوانید قادر خواهید بود سوالات بیشتری را جواب دهید. در هر چهار بخش آزمون می بایست دستورالعمل ها، مثال ها و سوالات را خیلی سریع بخوانید و درک کنید تا هر چه سریع تر بتوانید جواب دهید.


5.
حافظه تان را قوی کنید.

حافظه قوی در آزمون خواندن کمک بزرگی به شما خواهد کرد ، چرا که بخاطر آوردن مطالبی که چند لحظه پیش به سرعت خوانده اید و رد شده اید فقط در گرو داشتن حافظه ای خوب می باشد. اگر مطلبی را فراموش کردید می توانید برای مرور فقط به کلمات نگاه کنید. اگر چه در تست شنیداری ، نوار کاست فقط یکبار پخش خواهد شد و نمی توان به عقب بازگشت . بنابراین در بخش شنیداری هم، داشتن حافظه خیلی قوی جز ملزومات می باشد.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه