آلمانیآموزش صرف فعل در زبان آلمانی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/صرف-فعل-2.png

صرف فعل در زبان آلمانی آموزش صرف فعل در زبان آلمانی: صرف کردن یک فعل در شکل ساده به معنای تغییر فعل با توجه به فاعل جمله است. در برخی از زبان ها مانند زبان فارسی و زبان آلمانی افعال با توجه به فاعل صرف می شوند. در برخی زبان ها مانند انگلیسی این اتفاق...

صرف فعل در زبان آلمانی

آموزش صرف فعل در زبان آلمانی: صرف کردن یک فعل در شکل ساده به معنای تغییر فعل با توجه به فاعل جمله است. در برخی از زبان ها مانند زبان فارسی و زبان آلمانی افعال با توجه به فاعل صرف می شوند. در برخی زبان ها مانند انگلیسی این اتفاق تنها برای افعالی محدود می افتد و بیشتر افعال صرف نمی شوند.

در زبان فارسی بیشتر افعال باقاعده هستند. ما با توجه به یک قاعده عمومی پسوندی را با توجه به فاعل به فعل اضافه می کنیم که آن را صرف می کند. برای مثال برای فاعل “من” (اول شخص مفرد) از پسوند –م استفاده می کنیم. فعل رفتن برای اول شخص مفرد به صورت “رفتم” در می آید. در زمان آلمانی هم افعال به شکلی مشابه صرف می شوند. توجه داشته باشید که در زمان های مختلف افعال به شکل های مختلفی صرف می شوند. در این درس تنها نحوه صرف افعال با قاعده در زمان حال را در زبان آلمانی بررسی می کنیم.

 

جدول پسوندهای صرف افعال

روند صرف افعال در آلمانی نیز تا حد زیادی شبیه به فارسی است. پیش از صرف فعل شما ابتدا باید بن فعل را بسازید. برای این کار –en را از انتهای فعل حذف می کنید. سپس با توجه به ضمیر جمله پسوند مناسب را از جدول زیر انتخاب کرده و به انتهای فعل اضافه می کنید.

در زیر جدول پسوندهای صرف افعال در زمان حال برای افعال با قاعده را می بینید.


-e
من (اول شخص مفرد)  ich
-st تو (دوم شخص مفرد)  du
-t او (سوم شخص مفرد/ مذکر)  er
-t او (سوم شخص مفرد/ مونث)  sie
-t او (سوم شخص مفرد/ خنثی)  es
-en ما (اول شخص جمع)  wir
-t شما (دوم شخص جمع)  ihr
-en آنها (سوم شخص جمع)  sie

حال برای یک مثال دقیقتر فعل bringen به معنی “آوردن” را در زمان حال صرف می کنیم. ابتدا با حذف –en از انتهای فعل به بن آن یعنی bring می رسیم. سپس این فعل را با ضمایر مختلف صرف می کنیم.

من می آورم  ich bringe  
تو می آوری  du bringst  
او می آورد  er/sie/es bringt  
ما می آوریم  wir bringen  
شما می آورید  ihr bringt  
آنها می آورند  sie bringen

برای یادگیری زبان آلمانی می توانید در کلاس های آموزش زبان آلمانی دکتر مسجدی با اساتید برتر شرکت کنید و در مدتی کوتاه به صورت خصوصی این زبان را بیاموزید.

کلاس های سوئدی، ایتالیایی، آلمانی و روسی موسسه ما در ۲۵ جلسه ۲ ساعته به صورت خصوصی و فشرده برگزار می شود.

تمام کلاس ها در مرکز آموزش زبان استاد مسجدی به صورت خصوصی و فشرده توسط اساتید برتر برگزار می گردد. در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما:۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸- ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها

رشت،لاهیجان،انزلی 

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه