IELTS-Speaking اسپیکینگ آیلتسآیلتسنکات طلایی نمره 7 اسپیکینگ آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/کسب-نمره-7-در-اسپیکینگ-آیلتس-218x150-1.png

نکات طلایی نمره 7 اسپیکینگ آیلتس گرفتن نمره ۷ اسپیکینگ آیلتس ساده‌ترین کار و قاعده‌مندترین پروسه در آمادگی آزمون آیلتس می‌باشد. اگر به درستی برای آزمون آماده شوید و حسابی برای بخش‌های مختلف خود را آماده کنید بدون شک نمره ۷ را کسب خواهید کرد. General tips about IELTS Speaking test 1.avoid memorizing answers try...

نکات طلایی نمره 7 اسپیکینگ آیلتس

گرفتن نمره ۷ اسپیکینگ آیلتس ساده‌ترین کار و قاعده‌مندترین پروسه در آمادگی آزمون آیلتس می‌باشد.

اگر به درستی برای آزمون آماده شوید و حسابی برای بخش‌های مختلف خود را آماده کنید بدون شک نمره ۷ را کسب خواهید کرد.

General tips about IELTS Speaking test

1.avoid memorizing answers try to be spontaneous; and try to improvise Just practice and be ready for everything

از حفظی پاسخ دادن اجتناب کنید، سعی کنید فی‌البداهه صحبت کنید خلاق باشید. در نظر داشته باشید اگر برای آزمون و تاپیک‌ها آمادگی خوبی داشته باشید قطعا نمره بسیار خوبی خواهید گرفت.

2.you should work on your pronunciation which means word stress, sentence stress and intonation

اکثر زبان‌آموزان تلفظ مناسبی ندارند، سعی کنید روی تلفظ خود کار کنید و برای گرفتن نمره خوب به تلفظ مناسب نیاز دارید. تلفظ درست شامل استرس کلمات و جملات و همچنین اینتونیشن می شود. هر کلمه‌ای که یاد می‌گیرید بارها صوت آن را بشنوید و تکرار کنید تا تلفظ صحیح ملکه ذهنتان شود.

 3.you should work on your vocabulary, expanding your range of words is so important

حتماً باید لیست کلماتی را از پیش آماده کنید تا در آزمون اسپیکینگ آیلتس از آنها استفاده کنید. کلمات را به‌صورت موضوعی برای بخش یک و سه و به خصوص بخش دو یاد بگیرید به استفاده کردن از آنها عادت کنید. سعی کنید لغات را طوری یاد بگیرید که همه نکه زبانتان باشد و هر وقت لازم داشتید آن‌ها را استفاده کنید. هر چه از کلمات بهتر سطح بالاتری استفاده کنید در نمره شما تاثیر بهتری می‌گذارد.

4.you should develop and master tenses and structures to use in the speaking part

به قدر کافی در زمینه گرامر و ساختار آمادگی داشته باشید. چندین ساختار پیچیده را برای خود در نظر بگیرید و در استفاده کردن از آن تبهر کسب کنید همچنین دانستن تمام زمان در زبان انگلیسی لازم و واجب هست. از استفاده ساختارهای ساده و دمه دستی سعی کنید بپرهیزید و عادت به استفاده درست از ساختارهای پیچیده کنید تا نمره خوبی کسب کنید.

5.do not stare at ceiling or somewhere try to have eye contacts with examiner

در هنگام آزمون اسپیکینگ آیلتس به سقف یا زمین زل نزنید و تا می‌توانید طبیعی برخورد کنید، گرچه به نظر آزمون آیلتس رسمی است اما اگر از بالا به آن نگاه کنید می بینید که یک مکالمه ساده روز مرست، بنابراین سعی کنید به ممتحن نگاه کنید و با او صحبت کنید.

 6.try to be friendly and polite

گاهی داوطلبان اسپیکینگ آیلتس در جلسه آزمون حرف‌های بی‌ربط می‌زنند، مثلا اینکه شما استرس دارید ارتباطی به ممتحن ندارد. مودب باشید و دوستانه برخورد کنید.

7. avoid being stressful, think that the examiner is your teacher

ممتحن آدم فضایی نیست و آزمون آیلتس هم ساده‌ترین آزمون در جهان هست حداقل بخش اسپیکینگ آن که با کمی تمرین و آشنایی کامل با آن می‌توان بهترین نتیجه را گرفت. قطعا برای آمادگی آیلتس به کلاس رفتید یا بارها آزمون شرکت کردید، در نظر داشته باشید که اکثر غریب به اتفاق ممتحنین آیلتس مدرس هستند، سعی کنید او را استاد خود فرض کنید تا استرس شما از بین برود.

8. try to arrive to the venue of your speaking test earlier to get used to the situation and get familiar with atmosphere. This will help you to reduce your stress

برای اینکه استرس کمتری داشته باشید، کمی زودتر به محل برگزاری اسپیکینگ خود مراجعه کنید کمی آن جا بشینید و به اطراف نگاه کنید تا انجا برایتان آشنا شود حتی کمی قدم بزنید و آب بنوشید با این کار استرس دیر رسیدن ندارید با فضا آشنا می شوید و استرس شما کاسته می‌شود.

9.do not answer with yes or no or single words. try to expand your answer ,you are in the interview to show your speaking ability

در هیچ بخش از اسپیکینگ آیلتس نباید به صورت بله یا خیر و یا تک کلمه‌ای به سوالات پاسخ داد سعی کنید یاد بگیرید چه‌طور جواب های خود را گسترش دهید شما در این بخش از آیلتس قرار دارید تا دانش زبانی خود را نمایش دهید.

10.in second part’s preparation time organize your thoughts and try to write keywords

در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس یک دقیقه فرصت دارید تا برای پاسخ دادن آماده شوید. از یک دقیقه خود به خوبی استفاده کنید. از نوشتن جملات و عبارات طولانی بپرهیزید و سعی کنید کلمات کلیدی را بنویسید، هنگام نوشتن کلمات و عبارات سعی کنید به نظم و ترتیب بنویسید تا گیج نشوید و بعداً بتوانید از آن استفاده کنید.

 11.do not read from your note in the second part of IELTS speaking just take a look to remember things

در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس به هیچ وجه از روی برگه خود نخوانید بلکه گه‌گداری برای یادآوری به آن نگاه بیاندازید.

12. if you run out of ideas in the second part do not panic take a look at your note or the task card to help gather your ideas

در دو دقیقه بخش دوم اگر ایده‌هایتان تمام شد و هنوز وقت داشتید حتمن به سوالات و bullet point  نیم نگاهی بیاندازید تا بتوانید بیشتر توضیح دهید، اگر این کار را هم کردید و باز هم وقت اضافه آوردید و ایده‌ای برای حرف زدن نداشتید می‌توانید خاطره مرتبطی یا مثالی مرتبط با موضوع را بیان کنید.

13. listen very carefully to the examiner to answer his questions properly and completely

گاهی داوطلبین به‌قدری در ذهن خود برای پاسخ دادن هول می‌شوند و مشغول مرور کردن کلمات و عبارات و ساختارها هستند که به خوبی تمرکز نمی‌کنند و به ممتحن گوش نمی‌کنند. شما این کار را نکنید با دقت به سوالات گوش دهید و همان چیزی را پاسخ بدهید که ممتحن می‌پرسد.

14.in part 3 of IELTS speaking you must discuss and give your own opinion about the questions so if you are not a talkative person or introverted for this specific exam you must be informative so keep watching the news or movies or even try to read newspaper to have ideas

برای بخش سوم از شما انتظار می‌رود که مفصل به سوالات پاسخ دهید حسابی زبان انگلیسی خود را نشان دهید، اگر آدم بی‌سوادی هستید و یا آدم بی‌اطلاعاتی هستید و یا کم حرف هستید و حرفی برای گفتن ندارید این مشکل شماست باید سعی کنید با خواندن روزنامه و تماشای فیلم و برنامه‌های تلویزیونی و خواندن مجلات ودانش خود را بالا ببرید تا بتوانید حرف برای گفتن داشته باشید.

15.do not afraid of disagreeing with the questions which examiner asks in part 3, your idea is not important your speaking ability is important

در بخش اسپیکینگ آیلتس نظرات شخصی شما هیچ اهمیتی ندارد چه بسا ممتحن اصلا به محتوای حرف شما اهمیتی ندهد بنابراین فیلسوف نشوید و ایده‌های فضایی از خود ندهید که مثلا به قول خود ممتحن بداند که چه آدم خفنی با سوادی هستید، روی تلفظ، روان صحبت کردن، درستی و قابل فهم بودن و ساختارها تمرکز کنید.

16.use some idiomatic expressions if you can

اگر بتوانید چندین idiomatic expression موضوعی را یاد بگیرید و در شرایط لازم استفاده کنید قطعا در گرفتن نمره بهتر به شما کمک زیادی می‌کند.

17.you need help or you don’t understand ask for help don’t panic or don’t be shy

اگر چیزی را متوجه نشدید یا نیاز به کمک داشتید نه هول شوید و نه بترسید و خجالت نکشید و سوال بپرسید ممتحن یک بار می‌تواند سوال را برای شما تکرار کند، اگر کلمه‌ای را بلد نیستید می‌توانید موضوع را بگویید اما انتظار نداشته باشید که ممتحن معنای کلمه‌ای که نمی‌دانید را بگوید.

آیلتس در 3 ماه از پایه تا آمادگی آزمون فقط خصوصی در موسسه یا منزل زبان آموز، توسط اساتید برتر در آموزشگاه 

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت – لاهیجان- انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه