مکالمه9 مهارت سریع صحبت کردن انگلیسی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/08/انگلیس-1.jpg

9 مهارت سریع صحبت کردن انگلیسی مطمئناً مدام این سوال را از خود می‌پرسید که چگونه می‌توان به‌راحتی و بدون مشکل انگلیسی صحبت کرد. آیا اصلا علاقه‌ای به آموختن زبان (هر زبانی) دارید؟ البته هیچ استادی نمی‌تواند به شما قول بدهد با روزی نیم‌ساعت وقت، و دو کلاس در هفته در عرض چند ماه به...

9 مهارت سریع صحبت کردن انگلیسی

مطمئناً مدام این سوال را از خود می‌پرسید که چگونه می‌توان به‌راحتی و بدون مشکل انگلیسی صحبت کرد. آیا اصلا علاقه‌ای به آموختن زبان (هر زبانی) دارید؟ البته هیچ استادی نمی‌تواند به شما قول بدهد با روزی نیم‌ساعت وقت، و دو کلاس در هفته در عرض چند ماه به فردی تبدیل شوید که همانند یک نیتیو، انگلیسی صحبت می‌کند و انگلیسی را می‌فهمد.

در آموختن زبان “چهار مهارت” را باید آموخت و این خود به زمان و تمرینات زیاد و صد البته شور و شوق احتیاج دارد در این مقاله می‌خواهیم شما را با نحوه مکالمه به زبان انگلیسی آشنا کنیم:

 

1 واقعیت ها را در رابطه با یادگیری زبان، بدانید و بپذیرید

یادگیری زبان زمان‌بر است و البته دشوار. برخی به اشتباه خیال می‌کنند انگلیسی زبان ساده‌ای است. و یاد گرفتن آن زحمت چندانی نمی‌طلبد. هیچ معیار دقیقی برای اندازه‌گیری سختی یادگیری زبان‌ های مختلف وجود ندارد و تنها این افراد هستند که یادگیری یک زبان را نسبت به دیگری راحت تر و یا سخت تر توصیف می‌کنند، ولی در کل اگر واقعی‌نگر باشیم باید بدانیم که یادگیری یک زبان جدید آن هم در محیطی که همه با زبان مادری شما صحبت می‌کنند، کار سخت، نیازمند برنامه‌ریزی و البته زمان‌بر است.

این زبان زنده و پویا، افعال زیادی هم دارد. البته شما به‌عنوان زبان‌آموز یا فردی که می‌خواهد در حد متوسط صحبت کند و سخنان و متون را درک کند می‌توانید با دانستن چندین هزار یا حتی ده‌ها هزار کلمه و نحوه استفاده آنها در جمله به نتیجه دلخواه برسید.

اما از بین بی قاعدگی های این زبان مثلا می‌توان به کلمه read اشاره کرد. این کلمه یک جا (رید) خوانده می شود و جای دیگر (رِد). این در حالی است که در هر دو حالت یکسان نوشته می‌شود. به هر ترتیب، باید این‌ها را صرفاً به‌کار برد، تکرار کرد و درک کرد تا بدون نیاز به فکر کردن از آن در جای مناسبش استفاده کنیم.

 

2 تمرین، تمرین و باز هم تمرین

دقیقا همانند یک کودک که زبان مادری را به خاطر تکرارها و در ارتباط بودن با افرادی که مدام کلمات و جملات را تکرار می‌کنند، فرا می‌گیرد، شما هم باید محیط را به گونه‌ای ایجاد کنید که مدام با کلمات، جملات، صدا ها و تصاویر زبان انگلیسی در ارتباط باشید، که البته برای شمایی که در ایران زندگی می‌کنید کار سختی است.

 این را هیچ وقت فراموش نکنید که با هفته ای دو سه ساعت مطالعه و یک کلاس زبان نمی توان به هیچ جا رسید. بهترین راه برای تمرین زبان این است که روزی چند ده دقیقه و حتی در صورت نیاز چند ساعت اما مفید به مطالعه و تمرین زبان اختصاص دهید. باید مدام به هر نحو شده (افراد، اخبار، کتب، فیلم، موزیک و …) با زبان در ارتباط باشید.

اما مهم این است که این کار را هر روز انجام دهید. شما باید هر وقت مطالعه می‌کنید تا جایی که امکان دارد خود را غرق در زبان کنید. باید هرآنچه که به نظرتان دشوار است را بشنوید و بخوانید.

 

3 یادتان باشد که پاسخ در سوال است

وقتی کسی از شما سوالی به زبان انگلیسی می پرسد با دقت گوش کنید تا همیشه عالی جواب او را بدهید.

پرسش‌های انگلیسی مثل آینه هستند. اگر کسی سوالی از شما می‌پرسد و نمی‌دانید چگونه جواب او را بدهید اول به کلماتی که در سوال او وجود دارد فکر کنید. فرد سوال‌کننده اکثر کلماتی که شما باید در جواب به‌کار ببرید را به زبان آورده است.

 

4 از شنیدن بیشتر استفاده کنید

وقتی زبان آموزان به صحبت‌های یک فرد انگلیسی زبان گوش می‌دهند تمرکزشان بر این است که معنای تک تک کلماتی که او می‌گوید را درک کند. این نکته قطعاً مهم است اما چیزهای بسیار بیشتری وجود دارد که می‌توانید از شنیدن بیاموزید.

سعی کنید هنگام شنیدن نه تنها معنای کلمات بلکه نحوه‌ی ادا شدن آنها را هم بیاموزید. ببینید فرد انگلیسی زبان چه کلماتی را با هم در یک جمله می‌آورد و مثلا چه وقت به جای you می‌گوید ya سعی کنید دفعه‌ی بعد که به صحبت‌های یک انگلیسی زبان گوش دادید به این جزییات توجه کنید تا بتوانید طبیعی‌تر انگلیسی حرف بزنید.

 

5 زبان را دو دستی بچسبید؛ مثل ماهی سر می خورد!

زبان را یک ماهی پرجنب و جوش در نظر بگیرید که باید آن را دو دستی و با تمام هیجان و احتیاط نگه دارید. در غیر این صورت از دستتان لیز می‌خورد و تن به اقیانوس فراموشی خواهد سپرد. زبان انگلیسی فرارتر از آن چیزی است که بتوانید تصورش کنید. کافیست چند ماه با زبان در ارتباط نباشید و سپس خواهید دید، کوهی که از زبان ساخته‌اید چقدر راحت فرو می‌ریزد.

چگونه می‌توانید مانع لیز خوردن این ماهی شوید؟ باید مدام با زبان تا آخر عمر خود در ارتباط باشید و تمرین و تکرار کنید. باید از زبان استفاده کنید. برای همین است که وقتی امتحان آیلتس یا تافل می‌دهید، مدرک شما تاریخ اعتبار دارد. بهترین راه این است که هر کلمه‌ی جدیدی که یاد می‌گیرید را همان موقع استفاده کنید تا در حافظه‌تان بماند وقتی کلمه‌ی جدیدی یاد گرفتید سعی کنید آن را چندبار در یک جمله به‌کار ببرید.

 

6 عبارات انگلیسی را بیاموزید

برای اینکه بتوانید به زبان انگلیسی (یا هر زبانی) سلیس و روان صحبت کنید باید بتوانید افکار و احساسات خود را ابراز کنید. بنابراین به جای اینکه یک تعداد لغت یا فعل حفظ کنید سعی کنید عبارات را حفظ کنید و مثلا ببینید در زبان فارسی آن عبارت را چگونه می‌گویید و بعد نحوه‌ی بیان آن عبارت را در زبان انگلیسی بیاورید.

 

7 خود را بیش از حد درگیر گرامر نکنید

شکی نیست که یادگیری زبان در کنار یادگیری گرامر و دستور زبانی آن امکان‌پذیر است اما تا چه اندازه؟

آیا قرار است اتیمولوژی زبان انگلیسی را در دانشگاه تدریس کنید؟ آیا کودکی که زبان مادری فرا می‌گیرد هم همانند شما درگیر ماضی نقلی و استفهام انکاری می‌شود؟ پس چرا مدام دنبال این هستید که بفهمید چرا اینجا on استفاده می‌کنید، و یا got  چرا انقدر معنی دارد تنها بدانید که اینجا باید  on  استفاده و اینجا  got

کلید یادگیری زبان یافتن توازن بین مطالعه و تمرین است. مکالمه‌ی سلیس و روان ربطی به تسلط عالی بر گرامر ندارد – حتی آن فرد آمریکایی که شما در مکالمه الگوی خود قرار داده‌اید هم  اشتباهات گرامری مرتکب می‌شود آن هم زیاد! روان صحبت کردن یعنی بتوانید افکار و احساسات خود را بیان کنید و به اصطلاح لال بازی در نیاورید. به همین دلیل است که گاهی واجب می‌شود کتاب گرامر را کناری بگذارید تا بتوانید وقت برای تمرین چهار مهارت زبانی در دنیای واقعی پیدا کنید.

 

8 از اشتباه نترسید

لهجه دارید؟ مدام در صحبت کردن وقفه دارید؟  اصلا خوب حرف نمی زنید؟ لغت‌ها را فراموش و مدام مکث می‌کنید. قبول داریم. عیب ندارد. گاهی برایتان سخت می‌شود که تمام کلمات و قواعد را در یک جمله ساده قرار دهید. نگذارید ترس به جانتان بیفتد و مانع حرف‌زدنتان شود. حتی اگر فکر می‌کنید که مرتکب اشتباه می‌شوید به حرف زدن ادامه دهید. یادتان نرود که اکثر مواقع افراد منظورتان را درک می‌کنند حتی اگر اشتباه کرده باشید. علاوه بر این هر چه بیشتر حرف بزنید حرف زدن برایتان ساده‌تر می‌شود و کلمات هم سریع‌تر به ذهنتان می‌آیند.

 

9 از همه بیاموزید

زبان را حتما نباید از کتاب‌های درسی و اساتیدتان بیاموزید – هرکس که انگلیسی حرف می‌زند می‌تواند به شما در تمرین کمک کند. فرض کنید کسی از شما بپرسد که تلفظ فلان کلمه‌ی فارسی را برای او بیان کنید. آیا عصبانی می‌شوید؟ نه! به احتمال زیاد از اینکه به او کمک کرده باشید خوشحال هستید. به همین نحو افراد انگلیسی زبان هم از کمک کردن به شما خرسند خواهند بود. اگر دور و برتان کسی هست که زبانش از شما بهتر است شروع به مکالمه با او کنید و از آنها بیاموزید.

 

 

آیلتس در 3 ماه از پایه تا آمادگی آزمون فقط خصوصی در موسسه یا منزل زبان آموز، توسط اساتید برتر در آموزشگاه زبان آلمانی گوته در رشت

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت – لاهیجان- انزلی

آدرس موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی : ‘گیلان – رشت – چهارراه گلسار – خیابان نواب – کوچه آژانس نواب

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
درباره

استاد مسجدی

آموزشگاه زبان استاد مسجدی برگزارکننده انواع دوره های زبان در رشت، کلاس زبان انگلیسی در رشت، کلاس زبان آلمانی در رشت، کلاس زبان فرانسه در رشت، کلاس زبان ترکی استانبولی در رشت، کلاس آیلتس در رشت، کلاس تافل در رشت و انواع آزمون زبان در رشت و دوره های فشرده زبان در رشت و مکالمه در رشت و سایر شهرهای استان گیلان می باشد.

خبرنامه