EPTاطلاعات جامع آزمون EPT

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/08/ای-پی-1.png

اطلاعات جامع آزمون EPT  ept آزمونی معتبر است (اطلاعات جامع آزمون EPT) که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال 86 برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می‌گردد ept یا  English Proficiency Test  برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین‌المللی با نمره‌ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می‌بایست نمره‌ی قبولی...

اطلاعات جامع آزمون EPT

 ept آزمونی معتبر است (اطلاعات جامع آزمون EPT) که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال 86 برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می‌گردد ept یا  English Proficiency Test  برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین‌المللی با نمره‌ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می‌بایست نمره‌ی قبولی در آزمون ept را به‌عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه کسب نمایند.

آزمون EPT و سیسستم نمره‌دهی در آن (اطلاعات جامع آزمون EPT)

آزمون EPT هم مانند تمامی آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی می‌باشد.

حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره می‌باشد که این نمره در سه مهارت: واژگان، گرامر و درک مطلب گنجانده شده است .این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است :

واژگان 25 تست:

این بخش در آزمون زبان EPT  شامل 25 سوال می‌باشد که بصورت چهارگزینه‌ای شرکت‌کننده را مورد سنجش قرار می‌دهد به نحوی که فرد می‌بایست از بین گزینه‌ها گزینه‌ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

گرامر 40 تست:

در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت‌کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سوالات در این بخش به‌صورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است شما در نوع سوالات می‌بایست Phrase  و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.

بخش گرامر این امتحان در دو بخش صورت می‌پذیرد که بخش دوم از سوال 56 تا 65 را معمولا شامل می‌شود. در این بخش جملاتی کامل برای گزینه‌ها به شما ارائه گردیده است که یکی از این جمله‌ها از نظر ساختاری نادرست می‌باشد و شرکت‌کننده باید این جمله را شناسایی نمایید.

درک مطلب 20 تست :

در بخش سوم از سوالات ept test بخش Reading Comprehension چهار متن برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می‌شود.

بخش ریدینگ این آزمون از سوالات 66 تا 88 را در بر می‌گیرد. هر متن پنج سوال دارد و شرکت‌کنندگان در این آزمون می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک‌های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

سوالات جای خالی :

همان‌طور که از اسم این بخش می‌توان حدس زد این سوالات به نحوه‌ای طرح شده‌اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش‌ها بصورت جای خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال‌ها در آزمون EPT شامل سوالات 86 تا 100 می باشند.

تفاوت آزمون زبان EPT و MSRT

یکی از سوالاتی که برای عده کثیری از شرکت‌کنندگان در آزمون‌های دکتری مطرح می‌شود تفاوت میان دو آزمون MSRT و EPT می‌باشد .

می‌توان گفت از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر می‌باشند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری می‌باشد که این بخش در آزمون MSRT برگزار می‌شود ولی در آزمون زبان EPT خیر.

یکی دیگر از تفاوت آزمون EPT  با MSRT در زمان برگزاری می‌باشد آزمون EPT بصورت ماهانه بوده و در کلیه دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می‌گردد.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره آزمون EPT عدم وجود نمره منفی در این امتحان می‌باشد.

طریقه ثبت نام EPT و پرداخت هزینه امتحان

ثبت نام EPT برای کاربران پیچیدگی بخصوصی نخواهد داشت / از طریق سامانه وبسایت  صورت می‌پذیرد و شما می‌توانید با ساختن یک حساب کاربری برای خود نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید.

شما پس از ساخت اکانت کاربری خود به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت مبلغ مربوطه شناسه پرداخت دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است هزینه‌ی آزمون EPT در زمان نگارش این مطلب معادل هشتاد هزار تومان می باشد.

منابع آزمون EPT

شاید یکی از مهمترین سوالاتی که در این بخش قرار است به آن جواب بدهیم این سوال باشد که منابع آزمون EPT را از کجا می‌توان تهیه کرد و برای موفقیت در این آزمون می‌بایست چه کتبی را مورد بررسی و مطالعه قرار بدهیم، در زیر به لیستی از این کتب اشاره خواهیم کرد که شما برای آمادگی آزمون به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد.

  1. کتاب لانگمن قرمز رنگ  Longman preparation course for the toefl
  2. کتاب واژگان ضروری تافل   Essential word for the toefl
  3. کتاب 1100 واژه بارونز   Words you need to know
  4. کتاب 504 واژه  Absolutely essential words 504
  5. کتاب راهنمای تافل

چگونه نمره‌ای بالاتر در امتحان دکتری کسب کنم؟

به‌عنوان کلام آخر لازم می‌دانیم که به چند نکته‌ی بسیار مهم درباره‌ی آزمون دکتری زبان EPT و مواردی که شما باید به عنوان پیش‌نیاز موفقیت در این آزمون لحاظ کنید اشاره کنیم.

در نظر داشته باشید این آزمون در مقایسه با آزمون‌هایی مانند تافل و آیلتس بسیار راحت‌تر بوده و نیاز به پیش‌نیاز در سطح پیشرفته نیست اما داشتن دانش زبان عمومی به شدت در این آزمون و برای موفقیت در این آزمون ضروری می باشد.

شما می‌توانید با توجه به برنامه زمانی خود از طریق یکی از روش‌ها در  دوره‌های عمومی مشغول به یادگیری شده و نیاز آموزشی خود جهت کسب بهترین نمره در این آزمون را رفع نمایید.

 

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت لاهیجان- انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه