آیلتساطلاعات جامع امتیازبندی و آزمون IELTS

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/08/آیلتس-300x200-1.png

اطلاعات جامع امتیازبندی و آزمون  IELTS همه چیز در مورد آزمون IELTS آزمون IELTS  چیست؟ IELTS (International English Language Testing System)  یک آزمون زبان انگلیسی بین‌المللی و پرطرفدار می­باشد که مدرک آن جزو معتبرترین مدارک زبان انگلیسی در جهان است. به صورت کلی می­توان گفت که مدرک زبان IELTS یک روش بسیار معتبر برای نشان...

اطلاعات جامع امتیازبندی و آزمون  IELTS

همه چیز در مورد آزمون IELTS

آزمون IELTS  چیست؟

IELTS (International English Language Testing System)  یک آزمون زبان انگلیسی بین‌المللی و پرطرفدار می­باشد که مدرک آن جزو معتبرترین مدارک زبان انگلیسی در جهان است. به صورت کلی می­توان گفت که مدرک زبان IELTS یک روش بسیار معتبر برای نشان دادن سطح زبان انگلیسی خود در همه جای دنیا می­باشد.

مرکز این آزمون در انگلیس قرار دارد و توسط ۳ نهاد بریتانیایی (واحد امتحانات ESOL دانشگاه کمبریج، شورای آموزشی بریتانیا، سازمان آموزش (IDP طراحی و برگزار می­شود.

شرکت در این آزمون برای رسیدن به اهدافی از جمله: تحصیل، مهاجرت و کار در کشورهای دیگر ضروری می­باشد. مدرک IELTS امروزه در ۱۴۲ کشور جهان دارای اعتبار می­باشد.

درحالت کلی این آزمون تمامی مهارت­های برقراری ارتباط را که شامل خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه می­باشد را مورد ارزیابی قرار می­دهد همچنین به کمک این مهارت­ها قابلیت آزمون‌دهنده را از لحاظ توانایی در تحصیل، کار و فعالیت­های روزمره می­سنجد و مدت زمان برگزاری آزمون حدوداً ۳ ساعت می‌باشد همه­ی این مهارت­ها توسط متخصصین مورد تایید مورد بررسی قرار می­گیرد.

انواع آزمون IELTS

آزمون IELTS دو نوع می­باشد:

Academic (یا دانشگاهی)

General (یا عمومی)

هدف شخص متقاضی آزمون تعیین‌کننده این می­باشد که کدام آزمون برای شخص مناسب است. مدرک Academic  جهت کاربردهای تحصیلی شامل تحصیلات دانشگاهی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا یا مقاطع بالاتر) مورد استفاده قرار می­گیرد. در صورتی که مدرک General برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قصد زندگی (مهاجرت) و کار در کشورهای انگلیسی زبان را دارند و یا قصد دارند تا در مقاطع تحصیلی پایین مشغول به تحصیل شوند.

سبک آزمون برای این دو نوع IELTS تقریبا یکسان می­باشد با این تفاوت که مهارت Writing در آن­ها یکسان نیست و هر یک سبک خاص خود را دارد.

طریقه شرکت در آزمون IELTS  و هزینه آن

مراکز برگزاری متعددی برای این آزمون در کشور ایران وجود دارد. این مراکز عبارتند از:

  • سازمان سنجش آموزش کشور
  • آیلتس تهران
  • دانشگاه آزاد اسلامی
  • موسسه آموزش عالی دین و دانش
  • موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام

با انتخاب هر یک از این موسسه‌ ها و ثبت نام در سایت رسمی آن­ها تاریخ آزمون مشخص شده می­توانید متقاضی این آزمون شوید. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سایت­های رسمی نوشته شده است. شرکت‌کننده می­تواند از کشورهای همسایه نیز برای شرکت در آزمون ثبت نام کرده و شرکت کند. هزینه این آزمون ۲۳۳ دلار می­باشد که در ایران قیمتی معادل دو میلیون و هفتصد و نود و پنج هزار تومان می‌باشد. در صورت افزایش و یا کاهش هزینه­ی آزمون میزان مبلغ تغییر کرده توسط زبان ‌آموز یا مرکز برگزاری آزمون تسویه شود. با توجه به هزینه بالایی که باید صرف آزمون کرد لذا توصیه می­شود تا قبل از شرکت در آزمون اصلی IELTS در آزمون­های آزمایشی (IELTS MOCK) شرکت کنید و خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

مدت اعتبار مدرک آزمون IELTS

همان‌طور که می­دانید زبان ماهیت فراری دارد و در صورت عدم تمرین و تکرار و عدم استفاده از آن دچار فراموشی می­شود لذا برای این مدرک زبان مدت اعتبار ۲ سال در نظر گرفته شده و پس از آن فاقد اعتبار می­باشد. پس در صورت نیاز جهت ارائه این مدرک به موسسه یا دانشگاهی باید مهلت اعتبار آن را کنترل کنید.

امتیازبندی در آزمون  IELTS

سقف نمره در این آزمون ۹ می­باشد. نمره‌ی هر مهارت به‌صورت جداگانه از ۰ تا ۹ محاسبه می­شود. در این آزمون نمره‌ی قبولی وجود ندارد و هر نمره­ای که توسط زبان ‌آموز کسب شود نشان‌دهنده­ی سطح شخص در مهارت­های فردی زبان انگلیسی می­باشد. در نهایت میانگین نمرات همه چهار مهارت (overall band score)  محاسبه می­شود و به‌عنوان نمره کلی در نظر گرفته می­شود. البته قابل ذکر است که نمره­ی جداگانه­ی هر یک از این مهارت­ها بدون اهمیت نیست و تاثیرگذار می­باشد.

نمره ۰: به منزله­ی شرکت نکردن در آزمون می­باشد.

نمره ۱: شما هیچ دانش زبان انگلیسی ندارید.

نمره ۲: شما مفاهیم ساده زبان انگلیسی را به سختی درک می­کنید.

نمره ۳: شما فقط فهم عمومی و ابتدایی از زبان انگلیسی دارید.

نمره ۴: شما به زبان انگلیسی تسلط خیلی کمی دارید.

*کسانی که سطح زبان خیلی پایینی و سواد ابتدایی دارند.

نمره 5: شما تسلط کمی به زبان انگلیسی دارید و در مهارت­های چهارگانه اشتباه‌های زیادی را مرتکب می‌شوید.

نمره 6: شما تسلط نسبتاً خوبی بر زبان انگلیسی دارید و این تسلط در اکثر جاها قابل قبول می­باشد.

داوطلبانی هستند که سطح سواد کمی بهتر از داوطلبان با سطح زبانی ابتدایی دارند اما هم‌چنان از نظر زبانی از حد متوسط نیز پایین‌تر هستند. نمره ۶ مربوط به کسانی است که سطح سواد انگلیسی خوبی دارند اما هم‌چنان عدم دقت و اشکالات گرامری در نوشتار و گفتار آن‌ها به وفور یافت می‌شود. برای رسیدن به این نمره چند ماه مطالعه کفایت می‌کند.

نمره 7: شما به‌صورت کاربردی با داشتن اشتباهات کم به زبان انگلیسی تسلط دارید.

نمره 8: شما به چهار مهارت زبان انگلیسی تسلط کاربردی کاملی دارید.

نمره 9: شما علاوه‌بر تسلط کامل بر مهارت­های زبان انگلیسی به درک بالایی از زبان نیز رسیده­اید

این سطح برای افرادی است که از سطح دانش انگلیسی خیلی خوبی برخوردار هستند این رنج برای گرفتن پذیرش دکترا با بورس، توصیه می‌شود. باید حداقل ۶ تا ۹ ماه به‌طور فشرده کار کنید و روی مهارت های ۴ گانه زیر نظر اساتید فن، آموزش‌های مربوطه را کسب کنید. اما اگر بخواهید نمره ۶ و ۵ را به ۷ برسانید، شاید حداقل ۳ ماه کار بیشتری مورد نیاز باشد

نمره­ی IELTS  مورد قبول برای کاربردهای مختلف متفاوت می­باشد و مرکز مورد نظر )قوانین مورد نظر کشور برای گرفتن اقامت و …) همچنین سطح تحصیلی و دانشگاه مورد پذیرش این نمره را تعیین می­کنند و با توجه به آن زبان‌آموزان هدف خود را تعیین می­کنند. جهت کسب نمره­ی ایده­ال در آزمون IELTS باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید و برخی نکات را رعایت کنید این برنامه‌ریزی­ها عبارتند از:

  • سعی و تلاش باتوجه به نمر­ه­ی مورد نظر.
  • استفاده از منابع معتبر و تایید شده توسط متخصصین.
  • شرکت در آزمون­های آزمایشی و سنجش سطح خود.
  • تلاش برای مسلط شدن به هر چهار مهارت به‌صورت همزمان.
  • به شایعات و مطالبی که از افراد دیگر می­شنوید و احتمال دلسرد کردن شما را دارد را نادیده بگیرید و به هدف خود متمرکز شوید.

آیلتس در 3 ماه از پایه تا آمادگی آزمون فقط خصوصی در موسسه یا منزل زبان آموز، توسط اساتید برتر در آموزشگاه زبان آلمانی گوته در رشت

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸۰ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت لاهیجان- انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه