آیلتستافلتافل بهتر است یا آیلتس؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/08/Untitled-1-1.png

تافل بهتر است یا آیلتس؟ تافل بهتر است یا آیلتس؟ اگر شما هم مثل خود من یک بومی انگلیسی زبان نیستید، پس حتما در مورد آزمون‌های زبان انگلیسی برای دانشجویانی که قصد تحصیل دارند، یا افرادی که برای کار به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می‌کنند، شنیده‌اید.  داشتن مدرک یکی از آزمون‌های تافل و آیلتس برای شما به‌عنوان بخشی از...

تافل بهتر است یا آیلتس؟

تافل بهتر است یا آیلتس؟

اگر شما هم مثل خود من یک بومی انگلیسی زبان نیستید، پس حتما در مورد آزمون‌های زبان انگلیسی برای دانشجویانی که قصد تحصیل دارند، یا افرادی که برای کار به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می‌کنند، شنیده‌اید.  داشتن مدرک یکی از آزمون‌های تافل و آیلتس برای شما به‌عنوان بخشی از application (درخواست) این موارد ضروری است.

دو آزمونی که درحال حاضر در دنیا بعنوان معیار پذیرفته شده‌اند:

  • آزمون تافل  (TOEFL: Test Of English as a Foreign Language)
  • آزمون آیلتس (International English Language Test System)

هر دو این آزمون‌ها، بطور دقیق مهارت شما در زبان انگلیسی را امتحان می‌کنند و به همین دلیل هم هزاران موسسه در سراسر دنیا مدرک تافل و آیلتس را معتبر می‌دانند. اما این دو آزمون و مدرک، در روش، ساختار و معیار تدریس متفاوت هستند و بنابراین شما باید با دقت انتخاب کنید که مدرک تافل به درد شما می‌خورد یا مدرک آیلتس؟ اما بطور کلی مدرک آیلتس بسیار معتبرتر از مدرک تافل است

همه چیز در مورد آزمون بین المللی  IELTS

آزمون آیلتس (IELTS)، معروف‌ترین آزمون ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی است و سالیانه بیش از ۲ میلیون نفر در این آزمون شرکت می‌کنند. متقاضیان مهاجرت و افرادی که به دنبال ادامه تحصیل هستند، از مشتریان اصلی این آزمون به شمار می‌روند. همچنین داشتن مدرک آیلتس، لازمه تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان بوده و در بسیاری از کشورهای مهم از سوی کارفرما، به عنوان مدرکی معتبر شناخته می شود. در ادامه به بررسی بیشتر آزمون آیلتس می پردازیم.

 IELTS مخفف چیست؟

IELTS  مخفف (International English Language Testing System) است و در فارسی به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می‌باشد.

 چه کسی باید IELTS  بدهد؟

همانطور که ذکر شد، مدرک آیلتس از سوی تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌ها و کارفرمایان بین الملی پذیرفته می شود، از جمله: استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزلند، انگلستان و آمریکا. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای ذکر شده را دارید می بایست در این آزمون شرکت کنید.

 IELTS از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

این آزمون به دو شکل آکادمیک (Academic) یا جنرال (General Training) گرفته می شود؛ اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشد می‌بایست در آزمون آکادمیک و اگر برای مهاجرت بخواهد اقدام کند باید در آزمون جنرال شرکت نماید. به‌دلیل تأکید مراکز آکادمیک و دانشگاهی بر مهارت‌های Reading و Writing، در این دو مهارت میان آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود داشته اما در Speaking و Listening هر دو آزمون یکسان هستند.

در این آزمون ۴ مهارت اصلی سنجیده می شوند.

مهارت‌ها و مدت زمان پاسخ‌دهی به هر بخش در زیر آورده شده است:

  • Listening  دارای ۴ بخش، ۴۰ سوال و ۳۰ دقیقه زمان
  • Speaking  مصاحبه و ۱۵ دقیقه زمان
  • Reading بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – ۳ بخش، ۴۰ سوال، ۶۰ دقیقه زمان
  • Writing بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – ۲ بخش نوشتاری، ۶۰ دقیقه زمان

سطح و نمرات آزمون IELTS

پس از آزمون و تصحیح برگه‌ها، امتیازی از ۱ تا ۹ به کاربر تعلق می‌گیرد. کسب نمره نیم نیز امکان پذیر است مثلا ۶.۵. دانشگاه های معتبر معمولاً نمره‌ای بین ۶ تا ۷ را قبول می کنند. ممکن است در هر کدام از مهارت‌های ۴ گانه، شرط نمره‌ی حداقلی را نیز لحاظ کنند.

 مراکز برگزاری امتحان IELTS  کجا هستند؟

امتحان ایلتس در مراکز معتبر این آزمون که در سرتاسر جهان وجود دارند، گرفته می‌شود. درحال حاضر بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان دایر شده است. 

آزمون  IELTS چه زمانی برگزار می شود؟

آزمون در تاریخ‌های مشخص شده‌ای گرفته می شود، شما می‌توانید پس از یافتن نزدیک‌ترین مرکز به شهر خود و ثبت نام، جهت شرکت در آزمون مراحل بعدی را انجام دهید.

 هزینه آزمون IELTS  چقدر است ؟

هزینه آزمون توسط مرکز تعیین می‌شود و مقدار آن در هر کشور متفاوت است اما معمولاً هزینه آن ۲۳۰ دلار آمریکا می باشد.

موسسه زبان اندیشان استاد مسجدی

ارتباط با ما : ۰۹۱۱۸۰۱۸۰۱۸ – ۰۹۱۱۳۳۳۴۶۵۹

محل برگزاری کلاسها: رشت لاهیجان- انزلی

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه