مکالمه5 نکته برای تقویت مکالمه زبان

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/10/index-1.png

5 نکته برای تقویت مکالمه زبان: استراتژی اول: تکرار فعالانه تکرار فعالانه اولین استراتژی که انسان به کمک آن مکالمه (مکالمه فشرده رشت) را بهتر یاد می گیرد. فعالانه یعنی سعی می کنید همه چیز شما مانند گوینده باشد هم تلفظ هم سرعت عمل و هم احساس بیان شما. در ابتدای کار می توانید آرام...

5 نکته برای تقویت مکالمه زبان: استراتژی اول: تکرار فعالانه

تکرار فعالانه اولین استراتژی که انسان به کمک آن مکالمه (مکالمه فشرده رشت) را بهتر یاد می گیرد. فعالانه یعنی سعی می کنید همه چیز شما مانند گوینده باشد هم تلفظ هم سرعت عمل و هم احساس بیان شما. در ابتدای کار می توانید آرام آرام مطلبی را تکرار کنید بعد جمله به جمله و در آخر می توانید چند جمله را یکجا تکرار کنید و رفته رفته متوجه میشوید که می توانید گفته های گوینده را خیلی خوب تکرار کنید.

استراتژی دوم: تکنیک سایه یا همخوانی

در این روش وقتی متنی درحال خوانده شدن می باشد را جلوی خودتان داشته باشید مانند حامی شما عمل می کند این تکنیک به تمرکز بالایی نیاز دارد که باید تمام هوش و حواستان را به آن بدهید وقتی درحال خواندن یک مطلبی هستید بعد چندبار همخوانی متن کاملا در ذهن شما جا میگیرد و دیگر نیازی به خواندن آن از روی متن ندارید.

استراتژی سوم: روخوانی

این مرحله روخوانی از روی متن انگلیسی بدون فایل صوتی می باشد. برای اینکار باید از قبل فایل صوتی را خوب گوش داده باشید تا بتوانید متنی را روخوانی کنید یعنی تکنیک سایه را به خوبی انجام داده باشید در این مرحله ریتم داستان در دست شماست و می دانید که چطور آن را تلفظ کنید.

استراتژی چهارم: سخنرانی

وقتی مرحله قبل را به خوبی انجام داده باشید یعنی به اندازه کافی روخوانی کرده باشید می توانید از حفظ صحبت کنید(سخنرانی کنید) در این مرحله نیز متن انگلیسی در دستان شماست اما برای یادآوری مطالب از آن استفاده می کنید مانند یک سخنران درکلاس که برای یادآوری به آن نگاه می کند.

استراتژی پنجم: بازگویی مطالب

زمانیکه تمامی مراحل قبل را خوب تمرین کردید برای مرحله نهایی که بازگویی داستان نام دارد آماده هستید یعنی اینکه مطلب صوتی را به زبان خودتان و با لغاتی که خودتان دوست دارید بازگو کنید بدون کمک گرفتن از متن یا فایل صوتی و با اعتماد به نفس بالا.

با یکبار شرکت در کلاس‌های خصوصی استاد مسجدی می‌توانید مدرک آیلتس خود را در اولین آزمون با نمره بالا و باورنکردنی کسب کنید.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه