آیلتسراه های افزایش نمره آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/07/ielts1-1-1.png

  راه های افزایش نمره آیلتس 1.آرامش خود راحفظ کنید !  هرچه بیشتر نگران باشید بدتر به سوالات جواب خواهید داد.برای تضمین کردن افزایش نمره آیلتس خود نباید استرس داشته باشید باید خودتان را کنترل کنید و به خودتان بگویید “من می توانم” زمانیکه سوالات پیچیده تر شد نیز باید آرامش خود را حفظ کرده...

 

راه های افزایش نمره آیلتس

1.آرامش خود راحفظ کنید ! 

هرچه بیشتر نگران باشید بدتر به سوالات جواب خواهید داد.برای تضمین کردن افزایش نمره آیلتس خود نباید استرس داشته باشید باید خودتان را کنترل کنید و به خودتان بگویید “من می توانم” زمانیکه سوالات پیچیده تر شد نیز باید آرامش خود را حفظ کرده و لبخند بزنید و سعی کنید جوابهای عاقلانه بدهید.

2- پیش بینی سوالات آزمون گیرنده !  وقتی برای آزمون شرکت می کنید باید بدانید که در مکالمه چه نوع سوالاتی پرسیده میشود اگر نوع سوال را بدانید نصف راه را رفته اید سوالاتی از این قبیل:

زمان پاسخ دهی قسمت مکالمه چقدر ست؟

آزمون چند بخش دارد؟

هربخش شامل چه چیزهایی است؟

در کدام قسمت ها دانش زبان من به چالش کشیده میشود؟

چه کسی به من نمره می دهد؟

3- فقط به سوالات پاسخ دهید!  وقتی از شما سوالی پرسیده میشود سعی کنید جوابهای مربوطه رابدهید از توضیحات اضافی پرهیز کنید نباید در جواب سوالها بگویی نمی دانم برای اینکه بتوانید برای خود زمان بسازید از این جملات استفاده کنید:

این سوال سختیه باید کمی فکرکنم ولی فکر میکنم….

این سوال را دوست داشتم سوال مهمی بود برای جواب آن باید بگم….

4- باید به جواب دادن به چراها آماده باشید!

برای اینکه در مکالمه نمره خوبی کسب کنید باید بتوانید برای زمان طولانی صبحت کنید.از جواب های کوتاه و یکی دوکلمه ای استتفاده نکنید باعث میشود تا دوباره از شما سوالاتی پرسیده شود و اینکار باعث کاهش نمره شما میشود.وقتی امتحان گیرنده از شما چراهای زیادی می پرسد برای این است که می خواهد دانش زبانی شما را بسنجد تا باتوجه به آن به شما نمره دهد.

5- در آخر استفاده از اصطلاحات کاربردی می باشد درباره چیزهایی که می خواهد بگویید خوب فکر کنید همچنین می توانید از گرامر پرزنت پرفکت استفاده کنید تا نمره آیلتس شما را افزایش دهد می توانید از نکات تکنیکی که گفته بودم استفاده کنید با استفاده از جملات از قبل طراحی شده باید برای خودتان زمان بسازید تا بتوانید درباره پاسخ ها فکرکنید.

 5 استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

استراتژی اول: تکرار فعالانه  / استراتژی دوم: تکنیک سایه  / استراتژی سوم: روخوانی               استراتژی چهارم: سخنرانی   /   استراتژی پنجم : بازگویی داستان

اول/ تکرار فعالانه اولین استراتژی که انسان به کمک آن مکالمه را بهتر یاد می گیرد. فعالانه یعنی سعی می کنید همه چیز شما مانند گوینده باشد هم تلفظ هم سرعت عمل و هم احساس بیان شما. در ابتدای کار می توانید آرام آرام مطلبی را تکرار کنید بعد جمله به جمله و در آخر می توانید چند جمله را یکجا تکرار کنید و رفته رفته متوجه میشوید که می توانید گفته های گوینده را خیلی خوب تکرار کنید.

دوم/ تکنیک سایه یا همخوانی. در این روش وقتی متنی درحال خوانده شدن می باشد را جلوی خودتان داشته باشید مانند حامی شما عمل می کند این تکنیک به تمرکز بالایی نیاز دارد که باید تمام هوش و حواستان را به آن بدهید وقتی درحال خواندن یک مطلبی هستید بعد چندبار همخوانی متن کاملا در ذهن شما جا میگیرد و دیگر نیازی به خواندن آن از روی متن ندارید.

سوم/ این مرحله روخوانی از روی متن انگلیسی بدون فایل صوتی می باشد. برای اینکار باید از قبل فایل صوتی را خوب گوش داده باشید تا بتوانید متنی را روخوانی کنید یعنی تکنیک سایه را به خوبی انجام داده باشید در این مرحله ریتم داستان در دست شماست و می دانید که چطور آن را تلفظ کنید.

چهارم/ وقتی مرحله قبل را به خوبی انجام داده باشید یعنی به اندازه کافی روخوانی کرده باشید می توانید از حفظ صحبت کنید(سخنرانی کنید) در این مرحله نیز متن انگلیسی در دستان شماست اما برای یادآوری مطالب از آن استفاده می کنید مانند یک سخنران درکلاس که برای یادآوری به آن نگاه می کند.

پنجم/ زمانیکه تمامی مراحل قبل را خوب تمرین کردید برای مرحله نهایی که بازگویی داستان نام دارد آماده هستید یعنی اینکه مطلب صوتی را به زبان خودتان و با لغاتی که خودتان دوست دارید بازگو کنید بدون کمک گرفتن از متن یا فایل صوتی و با اعتماد به نفس بالا.

یادگیری آسان لغات

بهترین روش برای یادگیری لغات انگلیسی این است که لغات را حفظ نکنیم .

روشهای منطقی و کارامد یادگیری لغات انگلیسی:

1- بخوانید و بخوانید و بخوانید . هرچه بیشتر بخوانید به ویژه کتابهای داستان و رمان و … با لغات بیشتری درگیری پیدا می کنید وقتی کتابی را می خوانید احتمال اینکه یک لغت را چندین جای مختلف دیده باشید بالا می رود و این نکته از اهمیت بیشتری برخوردار است.

2- لغت ها را در مکان های مختلف ببینید . اگر برای یادگیری لغات جدید از یک روش یا منبع استفاده کنید لغات به راحتی از یاد شما می رود با وجود اینکه خواندن کتاب برای یادگیری لغات بسیار اساسی است اما دیدن فیلم و سریال و گوش دادن به اخبار و موسیقی به یادآوری لغات بهتر کمک می کند.

3- از قدرت تخیل خود استفاده کنید. به جای اینکه لغات انگلیسی را به فارسی معنی و آن را حفظ کنید آن ها را  (درخت) تصویر یک درختtree در ذهن خود تجسم کنید و تصویر آن را به خاطر بسپارید مثلا وقتی می گویید را تجسم کنید و لغت را به تصویر گره بزنید.

نکته مهم برای یادگیری لغات و راه های افزایش نمره آیلتس : می توانید لغات را برای خودتان مشخص کنید یعنی لغاتی که می دانید را (بدون هایلایت) لغاتی که جدید هستند را (هایلایت آبی) و لغاتی که درحال یادگیری هستید(هایلایت زرد)  این روش باعث می شود تا توجه شما به این لغات بیشتر شده و بهتر در حافظه شما بماند.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه