IELTS-Listening لیسنینگ آیلتسچند ترفند رایج برای تقویت listening زبان انگلیسی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/10/0op-1-1.jpg

چند ترفند رایج برای تقویت listening زبان انگلیسی – تمرین listening به صورت تعاملی! این روش بهترین روش تمرین برای تقویت مهارت شنیداری است. تمرین گوش دادن بصورت تعاملی یعنی بجای اینکه تنها به یکسری فیلم و برنامه تلویزیونی و رادیویی گوش دهید، بهتر است این مهارت را با مکالمه با فردی دیگر به زبان انگلیسی...

چند ترفند رایج برای تقویت listening زبان انگلیسی

تمرین listening به صورت تعاملی!

این روش بهترین روش تمرین برای تقویت مهارت شنیداری است. تمرین گوش دادن بصورت تعاملی یعنی بجای اینکه تنها به یکسری فیلم و برنامه تلویزیونی و رادیویی گوش دهید، بهتر است این مهارت را با مکالمه با فردی دیگر به زبان انگلیسی تقویت کنید.در این روش با دقت بیشتری به گفتارها و جملات انگلیسی گوش میکنید و به اینکه چه پاسخی دهید نیز فکر میکنید .

همواره به یک منبع، موضوع یا سبک خاص برای گوش کردن و تمرین اکتفا نکنید.

یعنی تنها به اخبار گوش ندهید، یا تنها به سراغ یک سریال یا مثلاً تنها سریالهای کمدی انگلیسی نروید. تا میتوانید خود را در معرض موضوعات و موقعیت های مختلف این زبان قرار دهید. 

با دقت گوش کنید!

بعنوان یک تمرین واقعی با دقت  به مطالب گوش دهید وبه هنگام گوش دادن به این منابع خود را بیازمایید که چه مقدار از آنچه شنیدید را متوجه شدید!

استفاده از زیرنویس انگلیسی بجای زیرنویس فارسی

چند ترفند رایج برای تقویت listening زبان انگلیسی :برای تمرین و تقویت listening از طریق تماشای فیلم های انگلیسی ، در صورت تمایل به استفاده از زیرنویس از زیرنویس لاتین و انگلیسی استفاده کنید نه زیرنویس فارسی.

زیرنویس انگلیسی نه تنها شما را از زیرنویس فارسی برای درک بهتر فیلم بی نیاز میکند بلکه ضمن کمک به تقویت توانایی درک شنیداری، شما را با صدا و تلفظ کلماتی که شاید تابحال تنها دیکته آنها را دیده بودید آشنا میسازد و بدین ترتیب میتوانید تلفظ صحیح آنها را نیز در یک موقعیت طبیعی از یک انگلیسی زبان بشنوید.


۵ راه و ترفند برتر برای تقویت مهارت listening انگلیسی

۱- سعی کنید در یک محیط کاملاً انگلیسی زندگی و کار کنید!

(این مورد برای افراد بسیاری بویژه ما آسیایی ها، امکان پذیر نیست ولی میتوان آن را بدین شکل عملی کرد که سعی کنید در هر کاری که دارید به نحوی خود را با منابع انگلیسی مرتبط مأنوس کنید . با استفاده ار روش‌های مختلفی مثلا  مشاهده فیلمهای آموزشی، مستندهای تلویزیونی و اخبار کسب و کار خود گرفته تا سعی در ارتباط با انگلیسی زبانان این حوزه می‌توان در نظر داشت.)

۲- به ورزش، تفریح یا فعالیتهای مشابه با افراد انگلیسی زبان بپردازید.

(بهتر است از آشنایان و دوستانی که قبلاً در کشوری انگلیسی زبان زندگی میکرده اند یا حداقل دوستانی که از دانش خوبی از زبان انگلیسی برخوردارند کمک بخواهید تا ضمن صحبت به زبان انگلیسی همواره خود را در معرض گفت و شنود به انگلیسی نگاه دارید .)

۳- از برترین و مسلط ‌ترین مربیان و تا حدممکن مربیان انگلیسی زبان (Native) بهره ببرید و در صورت امکان هفته ای یکبار با آنها کلاس یا جلسه خصوصی مکالمه بردارید. 

۴- فیلمها، برنامه های تلویزیونی، مستند و سایر ویدئوهای انگلیسی زبان را مشاهده کنید. (با زیرنویس انگلیسی یا کلاً بدون زیرنویس)

۵- به پادکستهای مختلف بویژه پادکستهایی که در حوزه موضوعات مورد علاقه شما میباشند گوش دهید.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه