اخبار و رویدادهاتافلتغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/10/toefl-2019-changes-1.png

تغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019 اخیراً خبری مبنی‌بر تغییرات آزمون تافل (تغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019) توسط موسسه ETS که برگزارکننده آزمون تافل می‌باشد منتشر شده است. این تغییرات از اول آگوست 2019 اعمال می‌گردد و بر همین اساس زبان آموزان با تغییرات جدید آزمون تافل روبرو خواهند شد.   تغییرات...

تغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019

اخیراً خبری مبنی‌بر تغییرات آزمون تافل (تغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019) توسط موسسه ETS که برگزارکننده آزمون تافل می‌باشد منتشر شده است. این تغییرات از اول آگوست 2019 اعمال می‌گردد و بر همین اساس زبان آموزان با تغییرات جدید آزمون تافل روبرو خواهند شد.

 

تغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019

تغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019

 

بطور خلاصه تغییرات جدید آزمون تافل در سال 2019

  • کاهش تعداد سوال های بخش  Reading
  • کاهش تعداد Lecture های بخش  Listening
  • کاهش یکی از سوال های  Integrated بخش  Speaking
  • کاهش زمان آزمون
  • اضافه شدن بهترین نمره‌های اخذ شده در هر مهارت در دو سال اخیر در کارنامه

 – بخش ریدینگ (Reading Section)

با تغییرات جدید آزمون تافل، بخش ریدینگ درحال حاضر سه الی چهار متن را در بردارد که برای هر کدام 10 سوال طراحی می‌شود و مدت 54 دقیقه را به خود اختصاص می‌دهد. در صورتی که بخش ریدینگ شما لانگ فرمت باشد، شما چهار متن (یعنی ۴۰ سوال) خواهید داشت که برای پاسخگویی به سوال های این چهار متن به شما ۷۲ دقیقه زمان داده می شود.  

   بخش لیسنینگ (Listening Section)

در فرمت نرمال این بخش، همچنان دو conversation خواهید داشت که از هر کدام پنج سوال مطرح می شود. اما تعداد lecture های آزمون کاهش پیدا خواهد کرد و حالا بجای چهار Lecture، شما فقط سه lecture  خواهید داشت که از هر کدام از آنها مثل قبل شش سوال مطرح می شود.

درحالتی که بخش Listening شما لانگ فرمت باشد، یک conversation و یک lecture دیگر هم اضافه خواهد شد که این یعنی در لانگ فرمت لیسنینگ تافل بعد از آکوست ۲۰۱۹، یک lecture کمتر خواهیم دید. پس در مجموع در حالت Long Format لیسنینگ تافل، شما سه Conversation و چهار Lecture خواهید داشت.

     بخش اسپیکینگ (Speaking Section)

این بخش از آزمون در حال حاضر دارای شش تسک می باشد که به دو تسک Independent و چهار تسک Integrated تقسیم می شود که مدت زمان پاسخگویی به آن 20 دقیقه در نظر گرفته شده است. پس از اعمال تغییرات جدید این بخش به چهار تسک که یک تسک را independent  و سه تسک دیگر را Integrated شامل می شود تغییر پیدا خواهد کرد و با 3 دقیقه کاهش زمانی برای پاسخگویی به سوالات این بخش نسبت به قبل مواجه خواهیم شد. درواقع 17 دقیقه برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته می شود.

     بخش رایتینگ (Writing Section)

در این بخش بر خلاف بخش های دیگر هیچ تغییری مشاهده نمی شود و همچنان این آزمون دو تسک خواهد داشت که در کل 50 دقیقه را به خود اختصاص می دهد.

 * لازم به ذکر است شیوه نمره دهی در این آزمون هیچ تغییری نداشته و مانند گذشته برای هر بخش 0 تا 30 در نظر گرفته می‌شود که در مجموع نمره 120 می باشد.

تغییر دیگر در این آزمون مربوط به کارنامه می باشد. در کارنامه بخشی اضافه خواهد شد با عنوان MyBestScores که در این بخش بهترین نمراتی که در آزمون های قبلی در هر بخش کسب کرده اید نمایش داده خواهد شد که به عنوان یک مزیت شناخته می شود. در این بخش محدودیتی هم وجود دارد و فقط نمراتی که در 2 سال اخیر کسب کرده اید را نمایش می دهد.

در فیچرهای ثبت نام آزمون تافل هم تغییراتی اعمال شده که این روند را کاربردی تر و آسان تر کرده و دسترسی به بخش های مختلف سریع تر صورت می پذیرد.

موسسه خصوصی زبان استاد مسجدی همواره تغییرات جدید در آزمون‌های ملی و بین‌المللی را در سایت خود به نشانی https://ostad-masjedi.ir اعلام خواهد کرد.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه