IELTS-Writing رایتینگ آیلتسآیلتسافزایش نمره رایتینگ در آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/11/Resizer_15732977848550-1.jpg

  نکاتی که در متن زیر می خوانید می تواند تاثیر چشم گیری در افزایش نمره رایتینگ در آیلتس شما داشته باشد. نادیده گرفتن این نکات، نمره زیادی از شما کسر خواهد کرد. وشما باید بدانید برای افزایش نمره رایتینگ در آیلتس باید نکاتی همانند نکات زیر را رعایت کنید: به سوال پاسخ دهید نه...

 

نکاتی که در متن زیر می خوانید می تواند تاثیر چشم گیری در افزایش نمره رایتینگ در آیلتس شما داشته باشد.

نادیده گرفتن این نکات، نمره زیادی از شما کسر خواهد کرد.

وشما باید بدانید برای افزایش نمره رایتینگ در آیلتس باید نکاتی همانند نکات زیر را رعایت کنید:

به سوال پاسخ دهید نه به موضوع:

یکی از مواردی که استادان زبان در آن گلایه مند هستند مربوط عدم توانایی زبان آموزان در پاسخ دادن به سوالات است.

  •      به طور مثال :                                                                                                                                      

وقتی زبان آموزان در سوال Global warming می بیندد تاجایی که می توانند راجع به آن می نویسند، در صورتی که این کاملا اشتباه است.

زیرا قسمت Writing امتحان IELTS دانش شما را محک نمی زند،بلکه این آزمون برای محک زدن توانایی زبان آموزان در پاسخ دادن به سوالات در سطح بالا طراحی شده است.

سوال را به خوبی آنالیز کنید:

چند دقیقه وقت خود را برای آنالیز کردن سوال بگذارید تا بتوانید به درستی به سوال پاسخ دهید با تمرکز بالا سوال را بخوانید تا متوجه شوید که سوال دقیقا از شما چه چیزی می خواهد؟بهترین روش این است که که از کلمات کلیدی (موضوع کلی)، ریز کلمات کلیدی و کلمات دستوری هنگامی که به پاسخ فکر می کنید، استفاده کنید.

از ساختار مناسب استفاده کنید:

سوالات آیلتس معمولا از یک فرمت خاصی پیروی می کنند، آن ها یا از شما می خواهند نظر خودتان در مورد یک موضوع را بنویسید. یا از شما می خواهند نظرات متفاوت در مورد یک موضوع بنویسید.

  • به طور مثال:

نظرات شما در مورد معایب و مزایای یک موضوعی، و یا راه حل های حل آن موضوع یا بحث کردن در مورد آن موضوع.

نظرات خود را به طور شفاف بیان کنید:

بسیاری از سوالات آیلتس از شما می خواهند نظرات خود را درمورد یک موضوع بیان کنید. در این صورت شما باید نظرات خود را در مقدمه، پاراگراف ، خاتمه و … به صورتی که شفاف باشد بیان کنید.

با عباراتی که در پایین متن آمده است می توانید نظرات خود را بیان کنید:

… I believe that

… It is agreed that

… It is disagreed that

… This essays agrees that

… This essay does not agree that

Topic Sentenceهای واضح بنویسید:

Topic sentence شما اولین جمله شما در پاراگراف های Body می باشد و باید به ممتحن بگوید که در ادامه چه چیزی انتظار او را می کشد. نوشتن Topic sentence کل Writing شما را واضح می کند و Writing شما به سادگی خوانده می شود. این کار باعث می شوند ممتحن نه تنها خوشحال گردد، بلکه به شما نمره خوبی بدهد.

  • به طور مثال:

The main cause of the rise in the world’s population is economic growth. As countries get richer they can afford better health care for their people and this leads to more babies and children surviving and then having children of their own. For example, since Brazil and India became ‘developed’ nations, their populations have increased dramatically by at least 6% a year

اولین جمله این پاراگراف به استادان می گوید که کل پاراگراف در مورد چه چیزی خواهد بود و شما نیز برای پاراگراف های Task 2 خود نیز همین کار را باید بکنید.

IELTS تست هوش نیست :

یکی از گلایه هایی که مکررا از زبان آموزان شنیده می شود، این است که آنها سوال را متوجه نمی شوند و ایده های خوبی به ذهن آنها خطور نمی کند. امتحان Writing تست هوش نیست، بلکه توانایی شما در بیان ایده های مرتبط را محک می زند. ایده های شما لزوما نباید بهترین ایده ها باشند، بلکه فقط باید مرتبط با سوال باشند شما نمی توانید لیستی از ایده ها را در Writing خود استفاده کنید. در عوض، شما باید دو یا سه ایده را انتخاب کنید و آنها را با توضیحات و مثال بیان کنید.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه