ترکی استانبولیآزمون YOS ( یوس ) چیست؟

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2019/12/Untitled-2-1.gifsaxa-1.gif

آزمون YOS ( یوس ) اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی یا دکتری حرفه ای در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنیدحتما باید اسم آزمون YOS ( یوس ) به گوشتان خورده باشد. در این مقاله می خواهیم شما را با آزمون YOS، شرایط شرکت در آن ، زمان ثبت نام و سوالات آن آشنا کنیم....

آزمون YOS ( یوس )

اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی یا دکتری حرفه ای در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنیدحتما باید اسم آزمون YOS ( یوس ) به گوشتان خورده باشد. در این مقاله می خواهیم شما را با آزمون YOS، شرایط شرکت در آن ، زمان ثبت نام و سوالات آن آشنا کنیم.

*تقریبا تمامی دانشگاه های ترکیه، دولتی و خصوصی همانند دانشگاه­ های معتبر دنیا هوش و مهارت ریاضی را ملاک ورود قرار می دهند، از این رو دانشگاه ­های ترکیه به صورت مجزا آزمونی به نام آزمون یوس را برگزار می­ نمایند در ضمن آزمون هر دانشگاه منحصر بفرد بوده و با سایر دانشگاه ­ها تفاوت دارد. آزمون yos یکی از آزمون های ورودی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه می باشد.

*آزمون یوس مختص افرادی است که خارج از کشور ترکیه مقطع دبیرستان خود را گذرانده اند ، متقاضیان ایرانی برای شرکت در آزمون یوس باید دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و یا دانش آموز سال چهارم متوسطه باشند .

*از نکات مهم تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه برای متقاضیان ایرانی داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.

آزمون YOS ( یوس ) چیست؟

آزمون YOS ( یوس ) چیست؟ وسوالات آزمون YOS ( یوس )

این آزمون از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول دانش هوش و ریاضی شما را می سنجد و بخش دوم سوالاتی درباره زبان ترکی است. دفترچه سوالات به دو زبان انگلیسی و ترکی آماده شده است و هر داوطلب به آن زبانی به سوالات پاسخ می دهد که هنگام ثبت نام آزمون YOS ( یوس ) مشخص کرده است. سوالات YOS برای همه رشته ها یکسان است. در واقع جزء آزمون های استعداد سنجی محسوب می شود. نمرات بین ۹۲ تا ۱۰۰ براحتی می توانند در رشته های پزشکی و دندان پزشکی قبول شوند. هر دانشگاه در ترکیه آزمون یوس مربوط به خود را برگزار میشود.

بیشتر داوطلبان این آزمون از کدام کشور ها هستند؟

بیشتر داوطلبانی که در این آزمون شرکت میکنند از کشورهای افغانستان، ایران ، آلمان، بلغارستان، قرقیزستان، افریقا، تانزانیا، کنیا، مالاوی، مصر ، سوریه و تونس هستند.

نکته:

نگران سوالات هوش و ریاضی آزمون یوس نباشید. با توجه به سطح دانش و کتبی که در مدارس ایران تدریس می‌شود، متقاضیان ایرانی به راحتی می‌توانند به سوالات آزمون پاسخ دهند.

سوالات آزمون یوس به صورت تستی است و هر سوال دارای 5 گزینه است. و عموما دانشگاه‌ها نمره منفی برای پاسخ اشتباه منظور می‌کنند ، اما بعضی دانشگاه ها نیز برای پاسخ اشتباه نمره منفی منظور نمیکنند. نسبت نمره منفی در آزمون یوس 4 به 1 است. هر 4 جواب غلط یک جواب صحیح را از بین خواهد برد .

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه