IELTS-Vocabulary۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/03/eng.jpg

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی   12 روش ساده و سرگرم کننده برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی ۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی یکی از راه های یادگیری زبان به خاطر سپردن کلمات جدید می باشد که ظاهرا کار ساده ای به نظر نمی رسد .بدین منظور در اینجا ۱۲ روش ساده...

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی

 

12 روش ساده و سرگرم کننده برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

12 روش یادگیری زبان

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی

یکی از راه های یادگیری زبان به خاطر سپردن کلمات جدید می باشد که ظاهرا کار ساده ای به نظر نمی رسد .بدین منظور در اینجا ۱۲ روش ساده و سرگرم کننده را به شما ارائه می نماییم.

 

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی :

۱- خواندن

یکی از روش های مفید و ضروری در یادگیری زبان خواندن است. شما می توانید هر متنی را که از خواندنش لذت می برید انتخاب کنید از کتاب های طنز و آشپزی گرفته تا روزنامه ، مجلات و مقالات علمی و همه آنها را نیز می توانید به راحتی از وب سایت های خبری یا مقالات آنلاین و غیره تهیه نمایید.با این روش همزمان که دانش تان را افزایش می دهید و از خواندن لذت می برید کلمات بسیاری را نیز یاد می گیرید.

 

۲- درک معنی واژه بر اساس متن

احتمالا شما تعداد زیادی کلمه را به خاطر سپرده اید ولی تا زمانی که ندانید کی و کجا از آنها باید استفاده کرد فایده ای ندارد .به همین دلیل است که خواندن متن بسیار مهم می باشد. شما بر اساس متن قادر به درک مفهوم و معنای یک واژه خواهید بود .برای مثال جمله the soup is horrible, it tastes so bitter
در این جمله فرض می کنیم که معنای واژه bitter را نمیدانیم اما بر اساس جمله می توانیم حدس بزنیم که bitter معنای خوبی ندارد.
علاوه بر درک معنای واژه ،متن رسمی، غیر رسمی، عامیانه یا دوستانه بودن جمله را به ما منتقل می نماید.

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی

 

۳- کلمات مرتبط(هم خانواده)

زمانی که یک واژه را می‌آموزید تنها به یادگیری آن اکتفا نکنید. با استفاده از دیکشنری یا اینترنت می توانید مشتقات یااصطلاحات آن را نیز یاد بگیرید مانند واژه care
careful ,carefree, take care

 

۴ – جمله سازی

جمله سازی به ما کمک می کند تا آن چه را که آموخته ایم به کار گیریم ممکن است در ابتدا فقط خود کلمه را یاد گرفته باشیم ولی برای اینکه در حافظه ما باقی بماند بهترین شیوه به کارگیری آن کلمه در جمله می باشد .حداقل ده جمله با هر واژه جدید بسازید. از معانی مختلف آن برای ساختن جمله های جدید استفاده کنید یا اگر فعل هست زمانهای مختلف آن را صرف کنید.

 

۵ -صدای خود را ضبط نمایید

با شنیدن صدای بلند و احساس حرکت زبان ودهان ارتباط بیشتری با مغز برقرار خواهد شد. ممکن است مدتها قبل کلماتی را یاد گرفته باشید ولی به دلیل عدم استفاده از آنها به خاطر آوردنشان برایتان سخت باشد .اما به محض اینکه شروع به صحبت می کنید دسترسی به آن کلمات برای شما راحت تر بنظر می آید. بنابراین وقتی که در حال تمرین و یادگیری کلمات جدید هستید از یک دوربین، گوشی یا وب کم برای ضبط صدای تان استفاده نمایید.

 

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی

 

۶- استفاده از فلش کارت ها

یکی از رایج ترین روش های یادگیری لغات استفاده از فلش کارت هاست. همچنین شما می توانید کلمات را بر روی برگه هایی یادداشت نمایید و در مکان هایی که در معرض دیدتان هستند قرار دهید و اگر حافظه بصری خوبی دارید آنها را به تصویر بکشید و یا حتی از فلش کارت های آماده استفاده نمایید.

۷- استفاده از یاد یار (mnemonics)

یادیارها روش هایی هستند که در به خاطر آوردن بهتر به ما کمک می کنند. یکی از بهترین منابع برای یادیارها mnemonic dictionary .com می باشد. شما می توانید با وارد کردن کلماتی که می خواهید به حافظه بسپارید به روش های گوناگون بسیاری دسترسی پیدا نمایید.

 

۸- یادداشت (نوت) برداری

همیشه با خود یک دفتر و یک خودکار به همراه داشته باشید تا در صورتی که به کلمه یا جمله ای در فیلم ،آهنگ یا… برخورد نمودید آن را یادداشت کنید و بعدا آنها را به لیست کلماتی که یاد گرفته اید اضافه نمایید.

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی

۹-بازی با کلمات

یادگیری واژگان در زمان هایی که سرگرم بازی هستید و از وقت خود لذت می برید راحت‌تر خواهد بود بازیهایی نظیر boggle یاScrabble
که خلاقیت شما را به چالش می کشند مفید خواهد بود.

 

۱۰ -گفتگو

یک روش دیگر برای یادگیری کلمات گفتگوست. اگر به شخصی که زبان مادریش انگلیسی است دسترسی ندارید، می توانید با دوستی که در حال فراگیری زبان است تمرین کنید. بهتر آن است که مباحث مختلفی را انتخاب نمایید و پیش از آنکه در جلسات بعدی به گفتگو بپردازید حداقل هر یک ساعتی را به پیدا کردن کلمات مربوط به آن مبحث بپردازید.

 

۱۱ -تکرار

تکرار کلید رسیدن به موفقیت است .هر روز ساعتی را به مطالعه کلمات اختصاص دهید. اینکه از کدام روش استفاده می کنید مهم نیست بلکه تمرین روزانه است که مهم می باشد.

۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی

 

۱۲- صبر

و سرانجام صبور باشید. یادگیری زبان نیاز به زمان دارد. بنابراین هر بار که یک واژه جدید را یاد می گیرید به خودتان افتخار کنید و ثابت قدم بمانید.

 

در انتهای مقاله ۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی منتظر نظرات و پیشنهادات شما در این مطلب (۱۲ روش ساده برای یادگیری کلمات انگلیسی) هستیم.

| استاد مسجدی

ارتباط با ما : 09118018018 – 09113334659

یک نظر

  • abdy

    13 آوریل 2020 در ساعت 23:01

    great 👏👏👏👏👏

    پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه