مکالمهچند راهکار ساده برای گفت و گو

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/04/you-speak-english-lettering-background_23-2147867557.jpg

“چند راهکار ساده برای گفت و گو” بسیاری از زبان آموزان علیرغم این که ممکن است در فراگیری دستور زبان انگلیسی تسلط کاملی داشته باشند ولی در صورت مواجهه با فرد یا افرادی که انگلیسی زبان مادری آنهاست ،دچار استرس شده و چنان که باید و شاید توانایی صحبت و گفتگو را ندارند. بنابراین ذکر...

“چند راهکار ساده برای گفت و گو”

بسیاری از زبان آموزان علیرغم این که ممکن است در فراگیری دستور زبان انگلیسی تسلط کاملی داشته باشند ولی در صورت مواجهه با فرد یا افرادی که انگلیسی زبان مادری آنهاست ،دچار استرس شده و چنان که باید و شاید توانایی صحبت و گفتگو را ندارند. بنابراین ذکر این مطلب(چند راهکار ساده برای گفت و گو) ضروری بنظر می رسد که توانایی کسب مهارت گفتگوی روان و سلیس را فقط از طریق گوش دادن و تمرین بسیار می توان بدست آورد. در این جا چند راهکار برای افزایش مهارت محاوره به زبان انگلیسی را به شما ارائه می دهیم و باز هم یادآوری می کنیم که گوش سپردن و شنیدن پایه و اساس صحبت کردن است. و اما روش های پیشنهادی ما برای تقویت مهارت درگفتگو:

12 روش برای گفت و گو

چند راهکار ساده برای گفت و گو

 

چند راهکار ساده برای گفت و گو – یافتن یک شریک یا همصحبت انگلیسی زبان

داشتن یک مصاحب انگلیسی زبان و فردی که زبان مادری او انگلیسی باشد می‌تواند در این زمینه کمک شایانی به شما نماید.زبان آموزانی که در محیط زندگی و اطراف خود با چنین افرادی در ارتباط اند قادر خواهند بود که از موقعیت های رسمی و غیررسمی زیادی برای هم کلام شدن با آنها بهره ببرند. پیوستن به باشگاه ها یا سازمان هایی که در جستجوی داوطلب هستند فرصت بسیار خوبی را نیز در این زمینه ایجاد می‌کند. اما در صورتیکه دسترسی به این شرایط سخت و ناممکن باشد می‌توان از یک مدرس خصوصی بهره گرفت بسیاری از زبان آموزان می توانند می‌توانند با استفاده از اینترنت و از طریق Skype یا Google hangoutیا سایت هایی که برای تقویت زبان وجود دارند با مدرسین در ارتباط باشند.

 

چند راهکار ساده برای گفت و گو – برقرار کردن توازن و تعادل بین گفتار و شنیدار

در هنگام تمرین برای کسب مهارت محاوره باید بین شنیدار و گفتار هماهنگی و تعادل لازم را برقرار نمایید .فکر خوبی است که از قبل مطالب وسوالاتی را در ذهن خود بپرورانید وبرای گفتگو آمادگی لازم را داشته باشید .اگر هم صحبتتان از شما سوالی نمود که نیاز به پاسخ طولانی داشت می توانید پس از پاسخگویی با پرسیدن سوال هایی از قبیل” نظر شما در این مورد چگونه است” یا” شما چه فکر می کنید ” به او نیز فرصت پاسخگویی رابدهید تا مکالمه ادامه یابد.

 

چند راهکار ساده برای گفت و گو – هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی صدای خود را ضبط نمایید

با ضبط کردن مکالمه و گفتگوی خود با یک فرد انگلیسی زبان می توانید نهایت استفاده را ببرید.زمانی که دوباره به صحبت هایتان گوش فرا می‌دهید می‌توانید به طرز تلفظ کلمات و جملات خود توجه کنید و یا اینکه دریابید در چه زمینه هایی نیاز به تمرین و فراگیری بیشتری دارید .همینطور می توانید محتوای صحبتتان را و نیز کلمات جدیدی که به کار برده شده و حتی سوء تفاهم های احتمالی را بررسی نمایید و برای ملاقات بعدی از آمادگی بیشتری برخوردار باشید.

 

چند راهکار ساده برای گفت و گو – مشاهده فیلم ها و برنامه های انگلیسی

یکی دیگر از راه های پیشرفت در گفتگو و مکالمه مشاهده فیلم ها و برنامه های انگلیسی همراه با زیرنویس زبان اصلی است. در صورت نیاز چندین بار فیلم ها را نگاه کنید.بسیاری از مردم با چند بار دیدن فیلم مطالب بیشتری را یاد می‌گیرند و درک می‌کنند. گوش دادن بیشتر باعث می شود که با لحن بیان، لهجه و طرز تلفظ کلمات، بیشتر و بهتر آشنایی پیدا کنید و سپس زمانی که مسلط شدید می توانید آنها را تکرار نمایید. علاوه بر مشاهده فیلم ها یکی دیگر از راه های کسب مهارت در گفتگو گوش دادن به موسیقی است. ازموسیقی نه تنها برای بهتر نمودن طرزتلفظ و ادای صحیح کلمات میتوان بهره جست بلکه در عین حال با یاد گرفتن شعر آنها نیز می توان دامنه فراگیری لغات و جملات جدید را افزایش داد. یکی از بهترین آهنگ ها در این زمینه و برای زبان آموزان دوره ESLیاEFL آهنگTom’s dinner است که آن را Suzanne Vegaخوانده است و از زبان ساده برای توصیف صحنه ها و کارهای روزانه استفاده نموده است. البته ذکر این مطلب ضروریست فیلم ها به دلیل دارا بودن تعداد زیاد واژگان ، اصطلاحات، ضرب المثل ها و کلمات عامیانه نسبت به موسیقی ارجح میباشند.

 

چند راهکار ساده برای گفت و گو – خواندن مطالب انگلیسی با صدای بلند

یکی از بهترین روش های تمرین برای کسب مهارت گفتگو در زمانی که همصحبتی ندارید خواندن با صدای بلند است. خواندن با صدای بلند به شما این امکان را میدهد که بر روی تلفظ کلمات و لحن بیان تان تمرکز لازم را داشته باشید و در جهت تقویت آنها گام بردارید .سعی کنید به خواندن مطالبی بپردازید که توانایی درک آنها را دارید. بعضی از زبان آموزان از ویدیو های آنلاینی استفاده می کنند که نسخه نوشتاری را نیز دارا می باشند. با خواندن نوشته ها و گوش دادن به طرز بیان و تلفظ گوینده می‌توانید به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید.

چند راهکار ساده برای گفت و گو – بیان افکار و صحبت کردن با خود با صدای بلند

بازگویی افکار و کارهای روزمره می‌تواند یکی از تمرین های بسیار موثر باشد از آنجایی که کسی اشتباهات شما را نمیشنود بیان افکارتان با صدای بلند دیگر استرس و فشاری را به شما وارد نخواهد کرد و نتیجتا توانایی بیشتری در ابراز آنها خواهید داشت.

 

چند راهکار ساده برای گفت و گو – در پایان

باید خاطرنشان کنیم که برای موفقیت ،صبور بودن،داشتن اعتماد به نفس و پشتکار ،روبه‌رو شدن با اشتباهات و سعی در برطرف کردن آن ها و تمرین امری ضروری است.

| استاد مسجدی

 

 

یک نظر

  • سعیده

    14 آوریل 2020 در ساعت 12:26

    عالی بود

    پاسخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه