IELTS-Reading ریدینگ آیلتسآیلتسراهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/05/love-london-heart-symbol-with-icons-set-isolated_98292-4503.jpg

راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس   راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس : چطور میتوانم نمره ی بهتری بگیرم؟ در اینجا (راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس) چند نکته در مورد اینکه چطور نمره ی خودتان را بالا ببرید میبینید. این نکات هم شامل بهترکردن مهارتهای آزمون درک مطلب آیلتس وهم بهترکردن زبان انگلیسی خودتان است. راهکارهایی درمورد...

راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس

 

راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس : چطور میتوانم نمره ی بهتری بگیرم؟

در اینجا (راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس) چند نکته در مورد اینکه چطور نمره ی خودتان را بالا ببرید میبینید. این نکات هم شامل بهترکردن مهارتهای آزمون درک مطلب آیلتس وهم بهترکردن زبان انگلیسی خودتان است.

راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس:

راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس

راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس

 

1. تقویت کردن مهارت در تمام انواع سوالات در بخش درک مطلب

چهارده نوع سوال متفاوت در این آزمون وجود دارد و شما باید یک استراتژی برای جواب دادن به هر کدام پیدا کنید.( برای دیدن انواع سوالات آیلتس اینجا کلیک کنید).

scan & skill.2

شما باید این دو مهارت را به خوبی یاد بگیرید.

کردن یک متن بدست آوردن یک ایده کلی از محتوی متن است. بهتر است قبل از جواب دادن به skim

سوالات این کار و انجام بدهید.  همه ی انواع سوالات (بجز یکی) بعد ازمتن داده میشود برای همین توصیه میشود که اول متن را یک نگاه اجمالی کنید. البته این به این معنی نیست که سعی کنید متن را بفهمید بلکه فقط موضوع دستتان بیاید.شما باید یک متن کامل را در 2 تا 3 دقیقه وارسی کنید نه بیشتر و زیر لغات کلیدی را خط بکشید.

تنها نوع سوالاتی که قبل از متن می آیند، تطابق تیترهاست که برای آنها لازم نیست که اول متن را بخوانید. اسکن کردن مهارتیست  که سریعا دنبال اطلاعات در متن بگردید و ربطی به فهمیدن مطلب ندارد.

 

3. بالا بردن سرعت خواندن

از آنجایی که این آزمون محدودیت زمانی دارد، توانایی شما را برای کامل کردن سوالات در زمان داده شده به چالش میکشد. شما باید مهارتهای خواندن سریع را یاد بگیرید تا فورا جواب سوالات را پیدا کنید.

 

4.سعی نکنید که کل یک متن را بفهمید

وظیفه شما، تنها پیداکردن جوابهاست. بیشتر سوالات، مهارت شما را در پیدا کردن “اطلاعات مشخص” در متن ارزیابی میکند و بعد فهمیدن آن جمله که شامل آن اطلاعات است.

 

5. تقویت کردن لغات

یادگرفتن لغت تنها یادگرفتن معنی آن نیست بلکه یادگرفتن اینکه چه زمان شما میتوانید یا نمیتوانید از یک کلمه استفاده کنید.همچنین یادگرفتن کالوکیشن هایی است که میتوانند با  آن کلمه استفاده بشوند.

 

6. کلمات کلیدی

هرسوال کلمات کلیدی دارد که به شما کمک میکند که اطلاعات در متن را پیدا کنید و جواب صحیح را بدهید. شما باید کلمات مترادف و هم معنی با کلمات کلیدی را هم بدانید. بعضی از کلمات کلیدی خیلی واضح و مشخص هستند به عنوان مثال، نام اشخاص، تاریخها ،اعداد، مکان ها و … وبعضی ازآنها مشکلترند.

 

7. گرامر

سوالاتی مثل کامل کردن خلاصه یا کامل کردن جمله نیازمند این هستند که جمله از لحاظ گرامری صحیح باشد.

 

8. آشنا شدن با متن های مشکل

اگر قبل  از آزمون وقت دارید شما باید مهارت خواندن خودتان را گسترش بدهید و با متنهای پیچیده تر و موضوعهای مختلف آشنا بشید. اخبار بی بی سی را بخوانید، خبر علمی، اقتصادی و …

 

9. آزمونهای درک مطلب آیلتس را تمرین کنید

شما میتوانید در آزمونهای آنلاین شرکت کنید و یا کتابهای Cambridge Test را تهیه کنید.

 

10. ضعف هایتان را بشناسید

تا زمانیکه ضعف هایتان را نشناسید، نمیدانید چطور پیشرفت کنید. شما باید علت جوابهای نادرستان را پیدا کنید . اگر جوابهایتان به این دلیل غلط بوده اند که در فهم متن مشکل داشته اید، باید انگلیسی تان را تقویت کنید و اگربه دلیل پیدا نکردن جواب درست در متن، یا کمبود وقت بوده باید تکنیکها و استراتژی هایتان را بهترکنید.

 

11. واقع بین باشید

اگر سطح انگلیسی شما بالا نباشد، نباید انتظار گرفتن نمره 7 را داشته باشید.

 

12. باید خودتان را آماده کنید.

مثل همه ی آزمونها ، شما بایدخودتان را آماده کنید.حتی افراد native هم نیاز دارند که با یادگیری درباره انواع سوالات و تقویت مهارتها خودشان را آماده کنند

به انتهای مقاله راهکارهایی درمورد درک مطلب آیلتس رسیدیم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در این باره هستیم.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه