آیلتسنکات کلیدی و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/05/learning-foreign-languages-concept-tiny-people-with-english-dictionary-books_102902-358.jpg

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس   نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : در این مقاله نکاتی در مورد آزمون آیلتس از زبان یک شخص اسپانیایی زبان میخوانید. آیلتس به معنی سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی  است و یکی از رایجترین امتحانات لازم برای تحصیل زندگی یا پیداکردن شغل...

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس

 

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : در این مقاله نکاتی در مورد آزمون آیلتس از زبان یک شخص اسپانیایی زبان میخوانید.

آیلتس به معنی سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی  است و یکی از رایجترین امتحانات لازم برای تحصیل زندگی یا پیداکردن شغل در کشورهای انگلیسی زبان است.

میشه گفت آیلتس یک نوع اندازه گیری مهارتهای زبانی شما و توانایی های شما در استفاده از زبان است. پس هر چه بیشتر آمادگی داشته باشید برایتان آسان تر خواهد بود.

نکات کلیدی و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس

 

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : چهارچوب آیلتس

دو نوع امتحان آیلتس وجود داردکه با توجه به نیازتان میتوانید انتخاب کنید که بخش لیسنینگ (شنیداری) و اسپیکینگ (گفتاری) آنها یکسان است ولی بخش ریدینگ (درک مطلب) و رایتینگ (نوشتاری) آنها متفاوت است.

آیلتس جنرال: برای تحصیل در مقاطع پایینتر و کالج ، پیدا کردن کار

آیلتس آکادمیک: برای تحصیل در مقاطع بالاتر

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : امتحان ایلتس شامل 4 بخش است که هر کدام باید در یک زمان مشخص انجام بشه.

لیسنینگ :30 دقیقه

معمولا شما به یک مکالمه گوش میکنید و بعد به سوالات مربوطه جواب میدهید. مهارت شنیداری شما باید قوی باشد تا وقتی که دو یا چند نفرمختلف با هم صحبت میکنند متوجه صحبتهایشان بشوید.

ریدینگ : 60 دقیقه

شما سه سری متن مختلف دارید و باید به 40 سوال مربوطه جواب بدهید. اسکن کردن متن و عنوانها بهتون کمک میکنه که تو وقتتون صرفه جویی کنید.

رایتینگ : 60 دقیقه

به شما یک موضوع میدهند که میتواند هر موضوعی باشد مثل یک نامه رسمی یک مقاله و… که شما باید با استفاده از افکارتون جمله ها و کلمه های مناسب متن رو گسترش بدید.

اسپیکینگ: 11 الی 14 دقیقه

در این بخش امتحان گیرنده اول یک سری سوال به عنوان مقدمه از شما میپرسه و بعد نظرتون رو راجع به موضوعات مختلف میپرسه.

 

این چهار بخش پشت سر هم باید انجام شوند بدون هیچ استراحتی، به جز بخش اسپیکینگ که بعضی اوقات یک روز جداگانه به آن اختصاص میدهند.

 

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : چطور آمادگی کسب کنید

نمره ی شما که میتواند از 0-9 باشد مهارت کلی انگلیسی شما را مشخص میکند . گرفتن نمره ی 6 نشان میدهد که شما میتوانید انگلیسی را در حد قابل فهمی صحبت کنید که پیش نیاز خیلی از دانشگاه هاست اما بسته به دانشگاهی که درخواست دادید ممکنه که ازتون نمره ی بالاتربخواهند.

کتابهای زیادی همراه با سی دی وجود دارد که به شما کمک میکنند از طرفی فقط شما هستید که نقاط قوت خود را میدانید مثلا اگر انگلیسی را روان صحبت میکنید اما هیچوقت روی گرامر تمرکز نکرده اید مطمعنا باید روی گرامر کار کنید.

 

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : تجربه شخصی من

من باید امتحان آیلتس رو شرکت میکردم  تا کارشناسی ارشدم رو در یک کشوردیگه بگیرم. معمولا وقتی شما درخواست یک شغل یا تحصیلات بالا تر در یک کشور دیگه دارید ازتون میخوان که امتحان آیلتس بدید. چک کنید ببینید که چه امتحانی مورد نیاز کیس شماست ، با توجه به اینکه امتحانات دیگه ای مثل کمبریج یا تافل هم وجود دارند،اما در همه دانشگاهها پذیرفته نمیشن.

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : برای اینکه مدرک زبان رو به موقع دریافت کنید، زودتر ثبت نام کنید.امتحان آیلتس به دو صورت وجود داره هم به صورت الکترونیکی وهم به صورت کاغذی . بعضی از دانشگاهها فقط فرم کاغذی روقبول میکنند. این مشکل برای من پیش اومد ومتاسفانه امتحانهای کاغذی فقط چند بار در سال برگزار میشه. مجبور شدم تا به یک شهردیگه سفر کنم تا به موقع بتونم امتحانم رو بدم سفرمن چند ساعت طول کشید و من با اینکه خیلی آماده نبودم امتحان رو دادم . من حتی وقت شرکت در دوره آنلاین رو هم نداشتم. به محض اینکه در امتحان ثبت نام کنید، به صورت اتوماتیک یک دوره فشرده آنلاین براتون برگزار میکنن که چند روز طول میکشه تموم بشه و برای آشنا شدن با امتحان خیلی خوبه

در زمان امتحان در قسمت ریدینگ کمی ضعف داشتم شاید بخاطر اینکه از خوندن پاراگرافهای زیاد و پیدا کردن موضوع خسته شده بودم.اما از طرف دیگه انگلیسی صحبت کردن من خیلی خوبه و این نقطه قوتم بود. کسی که امتحان اسپیکینگ روازم گرفت    native بود ولی خیلی صبور بود و واضح صحبت میکرد. امتحان چند ساعت طول کشید و من امتحان شفاهی را 30 دقیقه بعد دادم. بعضی از شرکت کننده ها  امتحان شفاهی رو روز بعد قرار بود بدن و بعضی های دیگه  3 ساعت بعد امتحان.

نکات و تجربه های شخصی در آزمون آیلتس : حدودا بعد از 3 هفته نتیجه امتحان من اومد که  نمره مورد نظربرای دانشگاهم رو گرفتم. یادتون باشه که حتما چک کنید که حداقل نمره ای که لازم دارید چنده.

آروم باشید و استرس نداشته باشید . انگلیسی زبان مادریتون نیست و همه تو شریط یکسان هستند و امتحان گیرنده ها اینو  خوب میدونن  . سعی کنید تا جاییکه ممکنه قبل امتحان تمرین کنید و هر روز انگلیسی صحبت کنید.

| استاد مسجدی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه