https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/06/88.jpg

Sentences در این قسمت میخوایم انواع جمله یا Sentences رو مورد بررسی قرار بدیم.به طور کلی جملات در زبان انگلیسی میتونن بر اساس محتوا و مقصودشون به چهار نوع تقسیم بشن:     جملات خبری (Declarative Sentence) به زبان ساده Declarative Sentences جملاتی هستن که خبری رو بیان می کنن (اطلاعاتی به ما می دن)....

Sentences

در این قسمت میخوایم انواع جمله یا Sentences رو مورد بررسی قرار بدیم.به طور کلی جملات در زبان انگلیسی میتونن بر اساس محتوا و مقصودشون به چهار نوع تقسیم بشن:

 

 

جملات خبری (Declarative Sentence)

به زبان ساده Declarative Sentences جملاتی هستن که خبری رو بیان می کنن (اطلاعاتی به ما می دن). در پایان این نوع از جملات حتما باید از نقطه (.) استفاده کنید. به چند مثال توجه کنید:

Bob is going to New York tomorrow.

Alex did not pass the exam.

I couldn’t play in the match.

جملات پرسشی (Interrogative Sentence)

جملاتی هستن که سوالی را می پرسن. در پایان این جملات حتما باید از علامت سوال (؟) استفاده کنیم. یک جمله پرسشی یا Interrogative sentence معمولا با ضمایر پرسشی مانند what, who, whose…، افعال کمکی do, does, did و یا افعال to be شروع می شن.

Which book did you buy yesterday?

Were you ill yesterday?

 

در زبان عامیانه خیلی اوقات سوالات با کلمات ذکر شده بالا شروع نمی شن و از لحاظ جمله بندی مثل جملات خبری هستند. به یک مثال توجه کنید:

You are ready?

در چنین موقعیت هایی می تونیم از تن صدا که در انتهای این نوع از سوالات افزایش پیدا میکنه فهمید که طرف مقابل یک سوال پرسیده.

 

Sentences

 

جملات امری (Imperative Sentence)

جملات امری یا Imperative Sentences اغلب برای دستور (command) و درخواست (request) بکار می روند. در پایان اینگونه جملات معمولا از نقطه (.) استفاده می شود.

Please sit down.

Please pass me the salt.

جملات تعجبی (Exclamatory sentence)

جمله ای است که هیجان یا احساسات (خشم، شادی، ترس… ) یک شخص را بیان می کنه. یک جمله تعجبی یا Exclamatory Sentence  با علامت تعجب (!) تموم میشه.

We won the match!

TV commercials are getting on my nerves!

این نوع جملات میتونن امری عاطفی هم باشن مثلا:

Please don’t go! Stay here!

توی بخش های بعد با یک سری مطالب مفید م کاربردی دیگه و بیان اونها به ساده ترین حالت ممکن در خدمت شما عزیزان هستیم. پس حتما به سایت ما سر بزنید.

شما میتونین با کلیک بر روی : Clause  ,  Phrase  ,  تفاوت بین Phrase & Clause & Sentence , مقالات مرتبط با این موضوع را مطالعه کنید.

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه