IELTS-Listening لیسنینگ آیلتسآیلتستکنیک های طلایی مربوط به نحوه پاسخ دادن به نقشه ها و دیاگرام ها در لیسنینگ ایلتس

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/08/headphone-concept-illustration_114360-2132.jpg

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ   تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ رو بلدین؟ میدونید با دونستن این نکات چقدر میتونین نمره خودتون رو ارتقا بدین؟ حتما شنیدین که آیلتس خوندن با زبان خوندن متفاوته و این یعنی چی؟ یعنی اینکه شما وقتی میخواین برای آزمون آیلتس آماده بشین باید به سطح...

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ

  تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ رو بلدین؟ میدونید با دونستن این نکات چقدر میتونین نمره خودتون رو ارتقا بدین؟ حتما شنیدین که آیلتس خوندن با زبان خوندن متفاوته و این یعنی چی؟ یعنی اینکه شما وقتی میخواین برای آزمون آیلتس آماده بشین باید به سطح خاصی از زبان انگلیسی رسیده باشین و بعد از اون فقط روی مدیریت زمان و به کار بردن تکنیک ها و ترفند ها کار کنید. با خوندن این مقاله تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ و مقالات دیگر سایت که این نکات را بطور کامل پوشش میدن میتونین تا حد زیادی با این موارد اشنا بشید و برای تکمیل آنها میتونین در کلاس های حضوری و آنلاین ما شرکت کنین و به راحتی مهارت های لازم رو در بخش های مختلف آزمون آیلتس بدست بیارین.

در مقاله تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ به بررسی تکنیک های لیسنینگ آیلتس میپردازیم و نقشه ها و دیاگرام هارا تجزیه و تحلیل میکنیم پس تا انتهای مقاله تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ با ما همراه باشید. اول به نقشه ها و دیاگرام هایی میپردازیم که جای خالیشون روی خود شکل دیده میشه که باید اونهارو کامل کنین یعنی به مکالمه ی متن گوش میدین و کلمه مورد نظر خودتون رو در جای خالی مینویسین. یا اینکه یک باکس کلمه در اختیارتون قرار داده میشه که باید از بین اون یکیو انتخاب کنین و در جای مناسب بنویسید.

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ

 

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ : این نوع سوالات معمولا در بخش دوم لیسنینگ آیلتس یا توی بخش چهارم دیده میشوند :

اگر در بخش دوم باشن معمولا مربوط به یک مکان یا ساختمان خاص هستند که باید به مکالمه گوش کنید و لیبل هارو با کلمات مناسب پر کنید. اگر در بخش چهارم باشه معمولا یکم سخت تر خواهد بود. معمولا یک وسیله ای رو بهتون میدن که بعضی ازون اجزارو باید لیبل بزنیدو کلمات دشواری هم در انتظارتون خواهد بود. یادتون نره کمه اگه املای کلمات رو اشتباه بنویسین نمره از دست میدین پس حتما روی صحیح نوشتن کلمات دقت کنید.  

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ  :  استراتژی ای که برای پاسخ دادن به این بخش از لیسنینگ آیلتس باید در نظر بگیرید چیه؟ و چطور میتونین به راحتی به سوالات خود مربوط به دیاگرام ها و نقشه هارو جواب بدین؟ برای پیدا کردن جواب این سوالات دستورالعمل های زیر رو دنبال کنید.  

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ  :  یه نکته مهم که خیلی میتونه بهتون کمک کنه اینه که قراره همه ی سوالات رو به ترتیب بشنوید پس حتما این مورد رو در نظر داشته باشید چون میتونه تا حد زیادی کار رو برای شما آسونتر کنه.

نکته اول : توی زمانی که قبل از شروع شدن بخش لیسنینگ بهتون میدن شماره سوالات روی نقشه را به هم وصل کنید. اینطوری میتونین مسیر احتمالی رو پیش بینی کنید. حواستون باشه تمام اطلاعات روی شکل قراره خونده بشه پس دقت کنید کدوم مورد میتونه جواب سوال شما باشه.

نکته دوم : اگه توی سوال کادری دارین که شامل کلمات هست که باید جواب رو از بین اونها پیدا کنین حتما کادر مربوطه رو هم بررسی کنید که اون لغات براتون اشنا باشه و در زمان جواب دادن خیلی راحتتر به جواب برسید.

نکته سوم : در زمان پخش از مسیری که برای خودتون پیش بینی کردید استفاده کنید و به همون ترتیب پیش برید که مطمعن شین سوالی رو از دست نمیدین.

نکته چهارم : این نکته خیلی مهمه چون میتونه باعث بشه سرعت تست زدن شما بالا بره و یا بالعکس سوالاتی رو از دست بدین. بعضی از بچه ها سعی میکنند همون لحظه جوابی رو که فکر میکنند درسته رو توی جای مناسب بنویسن. این باعث میشه که یا سوال بعدی رو از دست بدن یا اینکه تمرکز کافی برای دقت در نوشتن املای صحیح اون کلمه رو نداشته باشند. 

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ  :  سعی کنید چیزی که میشنوید رو یادداشت کنید و بعدا توی وقتی که برای انتقال پاسخ ها به برگه اصلی دارین روی املای اونها یا پیدا کردن اون کلمه از داخل کادر موردنظر وقت بزارین چون بعضی وقت ها هم ممکنه کلمات داخل کادر رو بصورت پارافریز بشنوید و این کارو سخت میکنه. اگه همون موقع بخواین تصمیم بگیرین ممکنه تا اخر بخش بقیه سوالات رو از دست بدید.  

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ  :  خوب حالا که این نکات رو بیان کردیم شمارو با یکسری موارد و نکات دیگر اشنا میکنیم که حتما بهتون کمک میکنه : در نظر داشته باشید که مثلا وقتی کادری از کلمه به شما میدن که بصورت زیر هست. کلمه جواب رو روی پاسخنامه ننویسین. البته بهتره که حتما سوال را با دقت بخونین. اگه گفته شده با گزینه A-B-C-D جواب بدین فقط با نوشتن یک حرف جواب رو مشخص کنید و از نوشتن کلمه جواب خودداری کنید چون ممکنه نمره رو بهتون ندن. ولی اگه گفته شده که کلمه مناسب را در جای خالی قرار دهید انگاه خود لغت را در پاسخ نامه بنویسید. دقت کنید که شروع نقشه از کجاست.

معمولای روی نقشه کلماتی مانند Main gate / you’re here / entrance یا چیزی شبیه اینها ببینید که نشون میده مسیر از کجا قراره شروع بشه. ممکنه کلماتی مثل adjoining that / adjacent رو بشنوید که به معنای next to هستند و دونستن معنی این لغات میتوانند توی بحث نقشه ها بهتون کمک کنند. یه لغت دیگه که ممکنه براتون نااشنا باشه on the far side هست که به معنای رو به رو در نظر گرفته میشود پس اگه شنیدین بهش دقت کنید. یه عبارت دیگه که میتونه تو نقشه ها بهتون کمک کنه و ممکنه بشنوید  bear left/right هست یعنی بپیچید سمت راست/چپ پس همیشه انتظار شنیدن turn left/right رو نداشته باشید.

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ  :  یه مشکلی هست که خیلی ممکنه باهاش مواجه بشین اینه که ممکنه ندونید اسم ها یا صفت های ترکیبی رو باید جدا بنویسید یا سرهم باشند یا اینکه بین اونا هایفن دارند. قانون های زیادی تو این زمینه هست ولی اسم های ترکیبی معمولا هایفن ندارند اما همیشه استثناهایی وجود دارد و توصیه ما اینه که اگه از ساختار کلمه مطمعن هستید که چه بهتر ولی اگه اطمینان ندارین بهتره از هایفن بین 2 کلمه استفاده کنید چون اینطوری امکان اینکه غلط در نظر بگیرن خیلی کمتره. مثلا:

First aid

First-aid

در این حالت هر دو شیوه نوشتن درست حساب میشه ولی خوب یه سری کلمات هم هستند که حتما بهم چسبیده باید باشند و اگر جدا بنویسین بهتون نمره نمیدن. یه ترفند گمراه کننده که خیلی ممکنه باهاش مواجه بشین استفاده از لغت former / used to هست. این دو کلمه وقتی استفاده میشن نشون دهنده این مساله هست که قبلا یه کاری انجام شده و الان دیگه نمیشه. پس حتما حواستون باشه که کجا ازین لغات استفاده میکنیم. به عنوان مثال برای مکان ها میشنوید

This place used to be a languge section but now…

تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ : پس یعنی این مکان قبلا مربوط به بخش زمان بوده ولی الان کاربرد دیگه ای داره. مورد اخری که میخواهیم راجع به ان صحبت کنیم لیبل زدن روی یک وسیله هستن. مثلا عکس یه وسیله را به عنوان سوال بهتون میدن و یه سری از قسمت هاش رو به عنوان جای خالی درنظر میگیرن. در معرفی وسیله ها اینجور پیش میرن که یک سری مشخصه ظاهری مربوط به اون رو توصیف میکنند مثلا ( توصیف شکل و رنگ و جنس و … ) بعد از عباراتی مثل بهش میگن / شناخته میشه بعنوان استفاده میکنند که بعد از این عبارات قطعا جواب رو میشنوین پس حتما منتظر شنیدن عباراتی مثل زیر باشید :

Which is called…

Which is named…

Known as…

Refered to as…

Called…

Named…

امیدواریم که با مقاله تکنیک هایی برای پاسخ به سوالات لیسنینگ تا حد زیادی تونسته باشیم ترفند و تکنیک های این بخش از آزمون آیلتس را برای شما بیان کرده باشیم. 

| استاد مسجدی

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه