IELTS-Writing رایتینگ آیلتسآیلتس7 اشتباه اصلی در رایتینگ آیلتس تسک دوم

https://ostad-masjedi.ir/wp-content/uploads/2020/10/2231-1.jpg

همیشه زبان آموزان توی بخش رایتینگ نیاز به تمرین بیشتری دارند چون رعایت کردن اصول نگارشی, انتخاب لغات, استفاده از گرامر پیچیده, ساختار پاراگراف ها,… واقعا مهارت خاصی رو لازم داره. یک سری قوانین رو باید بدونید و رعایت کنید و یک سری نباید ها هست که حتما باید مورد توجه قرار بگیرن. در این...

همیشه زبان آموزان توی بخش رایتینگ نیاز به تمرین بیشتری دارند چون رعایت کردن اصول نگارشی, انتخاب لغات, استفاده از گرامر پیچیده, ساختار پاراگراف ها,… واقعا مهارت خاصی رو لازم داره. یک سری قوانین رو باید بدونید و رعایت کنید و یک سری نباید ها هست که حتما باید مورد توجه قرار بگیرن.
در این مقاله به بررسی 7 تا از اشتباهاتی که زبان آموزان معمولا در نگارش رایتینگ آیلتس انجام میدن (جنرال و آکادمیک) می پردازیم.
امیدواریم که با معرفی این هفت مورد و روش های اصلاح این اشتباهات بتونید نمره رایتینگ آیلتس خودتون رو چه در آزمون آکادمیک و چه در آزمون جنرال ارتقاء بدید. پس با ما همراه باشید.
نگارش توی تسک دوم در آزمون های جنرال و آکادمیک و گزارش نویسی و تجزیه و تحلیل نمودارها در بخش اول رایتینگ آکادمیک, در دسته ی نگارش های رسمی یا formal قرار می گیرن.
نامه نگاری در قسمت اول رایتینگ آزمون جنرال در صورتی که غیر رسمی و دوستانه باشه جزء این گروه قرار نمی گیره.
بنابراین باید دقت داشته باشید که اگر قراره نگارش شما رسمی باشه باید از لغات, ساختار و گرامر formal استفاده کنید از به کار بردن اصطلاحات غیر رسمی و گرامر های ساده خودداری کنید.
مواردی که قراره مورد بررسی قرار بدیم می تونن باعث کاهش چشمگیر نمره رایتینگ شما بشن مخصوصآ وقتی که اونهارو به دفعات تکرار کنید.
اگر نمره رایتینگ شما روی 6 مونده در حقیقت دارین درجا میزنید, رعایت این هفت نکته به شما کمک میکنه که مهارت خودتون رو افزایش بدین که در نتیجه نمره رایتینگ آیلتس شما ارتقاء پیدا می کنه.

 

7 اشتباه اصلی در رایتینگ آیلتس تسک دوم
7 اشتباه اصلی در رایتینگ آیلتس تسک دوم
مورد اول: از گرامر و اصطلاحات غیر رسمی و دوستانه استفاده نکنید.

 

عبارات محاوره ای یا informal ویا slang در مکالمات روزمره خیلی استفاده میشن و خیلی هم خیلی هم عادی و نرمال هستن اما به کار بردن اونها در رایتینگ رسمی و آکادمیک باعث کاهش نمره میشه. شاید فکر کنید که دونستن و استفاده از این نوع عبارات نشون دهنده ی دانش زبانی بالای شماست اما به هیچ وجه اینطور نیست. حتی اگه قصد داشته باشین از این کلمات و عبارت های غیر رسمی توی اسپیکینگ استفاده کنید باید کاملا به تلفظ و استفاده طبیعی و درست از اونها مسلط باشید در غیر این صورت مشخص میشه که شما فقط اونها رو حفظ کردین و موقعیت استفاده از اونها رو بلد نیستین.
مثال های زیر نمونه هایی از عبارت های غیر رسمی هستن که استفاده و به کار گیری اونها رو در رایتینگ آکادمیک و جنرال توصیه نمی کنیم.

👉it costs me an arm and a leg/ a fortune to buy a plane ticket these days.
👉 at the end of the day the politicians need to do something about this situation.

مورد دوم: از ضمایری مانند us, we, you استفاده نکنید.

 

به کار بردن ضمیرها در رایتینگ می تونه در بسیاری از موارد ضروری باشه اما استفاده و تکرار بیش از حد ضمایری مثل you متن رایتینگ شما رو غیر رسمی و informal می کنه و این حس رو القا می کنه که به طور مستقیم به خواننده ی متن اشاره می کنیم. شاید بهتر باشه از ضمایر جمع مثل them, theyیا themselves استفاده کنیم. اگه توی سوال از شما خواسته شده نظر شخصی خودتون رو بیان کنید می تونید از عبارات زیر استفاده کنید:

I believe that…
In my opinion…
From my point of view…

مورد سوم: از کلمات اختصاری یا مخفف ها استفاده نکنید.

 

حتما شنیدین که توی فیلم ها یا بعضی از مصاحبه ها از کلمه ی اختصاری info به جای information استفاده می کنن یا مثلا بجای as soon as possible فرم اختصاری ASAP رو به کار می برن.
این نوع ادبیات و نگارش برای ارسال پیامک یا دیالوگ های دوستانه و محاوره ای مناسبه اما استفاده از اونها در رایتینگ آکادمیک و جنرال فقط و فقط باعث کاهش نمره میشه.
یکی دیگه از روش های رایج مختصرسازی واژه ها contractions هست که حتی توی کتاب های آموزشی زبان بهش اشاره میشه و به کار گیری اونها توصیه میشه اما یادتون باشه در رایتینگ های رسمی به هیچ وجه اونهارو به کار نبرید.
به عنوان مثال به جای:

Can’t/ isn’t /won’t/didn’t /….

بهتره بنویسیم:

Cannot / is not / will not /did not /…

مورد چهارم: برای بیان دلایل از نقطه گذاری در ابتدای هر پاراگراف یا جمله استفاده نکنید.

 

این مورد ساده ترین و در عین حال اشتباه ترین روش برای نگارش یک متن آکادمیک به شمار می ره.
متاسفانه برخی از زبان آموزها وقتی می خوان دلایلی رو بیان و اونها رو لیست کنند اول جملات رو نقطه گذاری می کنن و جملات خودشون رو در ادامه اون نقطه ها می نویسن.
توی این حالت ممکنه ممتحن تصور کنه که شما این عبارات رو فقط حفظ کردین و جایگاه و استفاده صحیح از اونهارو بلد نیستید.

به عنوان مثال:

• I will argue about this topic…
• This article would like to …
• I will illustrate my view in…
• I will give reasons in the following…

7 اشتباه اصلی در رایتینگ آیلتس تسک دوم
7 اشتباه اصلی در رایتینگ آیلتس تسک دوم
مورد پنجم: از کلمات و عبارات کلیشه ای و متداول برای پاراگراف
نتیجه گیری استفاده نکنید.

 

شاید نوشتن پاراگراف نتیجه گیری در رایتینگ آیلتس تسک دوم, آسون ترین قسمت باشه اما متاسفانه بجای نوشتن یک پاراگراف کوتاه و مناسب با عبارات تکراری و کلیشه ای زبان آموزها مواجه می شیم.

👉 in a nutshell , I think…
👉all things considered…

با استفاده از این نوع عبارات ممتحن اطمینان پیدا می کنه که شما این جمله ها رو از جایی حفظ نکردین.
به کار گیری این عبارات اصلآ و ابدا نشون دهنده سطح بالای دانش زبانی شما نیست.
بهتره از عباراتی ساده و صحیح مثل موارد زیر استفاده کنید:

To conclude, …
To sum up, …
In conclusion, …

مورد ششم: برای بیان نظرتون از لحن غیر رسمی و عبارات informal استفاده نکنید.

 

همونطور که می دونید برای پاسخ به بعضی از سوالات نظر شخصی شما رو می پرسند و به این معناست که باید با توجه به برداشت خودتون و عقاید شخصی تون به اون سوالات جواب بدین.
عباراتی برای بیان نظر شخصی وجود دارند که در مهارت اسپیکینگ خیلی راحت می تونید از اونها استفاده کنید ولی در رایتینگ به کار بردن اونها رو اصلا توصیه نمی کنیم.
پیشنهاد ما اینه که بجای استفاده از عباراتی مثل:

I’d say…
As for as I’m concerned…
If you ask me, I think…

عبارات زیر رو جایگزین کنید:

I think/ believe…
In my view…
I hold the view that…

مورد هفتم: برای بیان مثال از عباراتی مثل so on, like, etc. استفاده نکنید.

 

به کار بردن این کلمات وعبارات در رایتینگ آکادمیک به هیچ وجه توصیه نمی شه. به جای استفاده از اونها سعی کنید یا منظور خودتون رو یا به صورت شفاف توضیح بدید یا مستقیمآ به اونها اشاره کنید.
نویسنده های حرفه ای همیشه توضیحات رو به صورت شفاف ارائه می دهند.
اما اگر به هر دلیلی قرار شد که مثال یا نمونه ای رو ذکر کنید پیشنهاد می کنیم از عبارات زیر استفاده کنید:

For instance, …
For example, …
To illustrate this, …

زبان آموزان سخت کوش و پر تلاش

حالا که با این هفت مورد آشنا شدین یک بار دیگه با دقت اونها رو بخونید و نکات مهم رو یادداشت برداری کنید. یادتون باشه با شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین ما , همیشه در کنارتون هستیم و تا رسیدن به موفقیت شما رو همراهی می کنیم.

 

| استاد مسجدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

تماس با ما
رشت - چهارراه گلسار - خیابان نواب - کوچه آژانس نواب
09113334659
09118018018
شنبه تا پنجشنبه - 8 تا 21
جمعه ها - 8 تا 13
خبرنامه